Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Nový protokol od 2019
Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od JoskaPilot »

Nevíte jestli když nahraji nejnovější FW do příjímače R9 a do ext.modulu R9M (FW verze 2019) s Access protokolem jestli to bude spolehlivě fungovat s Taranisem Qx7 FW starý 2.2.3.
Popřípadě jak to nastavit korektně .
Po zběžné zkoušce to funguje , ale naistaloval jsem to známému do nového rádia od RC studia a nerad bych mu tím ublížil :-(
Defaultní FW modulu nefungoval s přijímačem R9 z "druhé ruky neznámého původu"...
Sám jsem už s touto kombinací letěl se svím Taranisem Qx7(eMotors) a R9 přijímačem od RC studia ale jen krátce v malé výšce.
Předem dik za odborné rady.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od Jan Urbánek »

R9M modul zatim neumi ACCESS jen varianta modulu R9M 2019. O jaky modul se jedna?
Modul je nezavily na radiu, tzn muze bezet i na nejstarsim taranisu, jen muzi mit OpenTX ktery jej dovede nastavit...

Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od JoskaPilot »

Modul tento....
https://rcstudio.cz/cs/vysilaci-moduly/ ... y-r9m.html
FW nahrán pro verzi 2019 z Taranisu qx7.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od Jan Urbánek »

Tam ale nelze nahrat verzi FW pro R9M 2019, je tam nejaka zmena kterou zatim dotazuji.

Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od JoskaPilot »

Přišlo mi že je to stejný modul, tak to můžu být rád že to má stejnou pamět a fw půjde nahrát z té starší verze co jsem tam měl nahrát původně.
Děkuji za info.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od juraj.jurej »

Jan Urbánek píše:
úte 17. zář 2019 12:36:41
Tam ale nelze nahrat verzi FW pro R9M 2019, je tam nejaka zmena kterou zatim dotazuji.
Za to sa ich tak zbavovali (staršie R9M) a pribalovali ích k rádiam, ako akcia. Vedeli, že budú k ničomu a mali ích plný sklad. Našťastie to ide mimo mňa. Keby tam išiel nahrať ACCESS bolo by to super, tiež sa mi niekde vála. Skúšal to niekto? Pokiaľ viem, niekde som čítal, tak tam mal byť iba rozdiel v napájaní. Nový 2019 zvláda LiPo 3S a staý len 2S. (ale moc tomu nerozumiem, nepouživam to)
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od Jan Urbánek »

To je spekulace o ktere by se dalo s uspechem pochybovat. R9M moduly byli pridavany k radiim jakozto snaha protlacit novy system oproti TBS. Krom toho system R9 s ACCST je funkcni a oproti ACCESS co beznemu uzivslateli prinese vic? OTA? Aktualizace FW se provadi jednou za cas a ani to ne kdyz uz je system odladen. Informace o verzi FW? Proc vetsinou kazdy dava vzdy posledni. 24k? 16 staci 99% uzivatelum.
ACCESS je lepsi v tom, ze dovede lepe prenaset data pres zarusene prostredi, to je u 2,4GHz v podstate nutnost, nebot tato frekvence je tragedie (wifi, bt, hracky, hlidacky), ale 868MHz se u nas pouziva pro kratkodosahove aplikace, alarmy, rfid a tam je ve srovnání s 2,4 klid.

montykh
Příspěvky: 40
Registrován: pát 26. dub 2019 18:43:41
Bydliště: Kutná Hora

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od montykh »

Problémem je spíš právě to, že to mělo být pro vše,
už nám z toho vypadla sedmička, předpokládám, že vypadnou i staré devítky....
Když musíš, tak musíš....

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano, to byli velke oci a ukvapene prohlaseni. Ovsem ani u R9M jsem nedostal odpoved resolutni ne, tzn zrejme se s tím ještě pracuje.

Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od JoskaPilot »

,
jak to tedy je? V komentářích pod videem píšou že by to jít nemělo.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od juraj.jurej »

R9M 2019 Áno, starší (čierny) zatiaľ nie :(
https://www.frsky-rc.com/frsky-advanced ... l-release/
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od ellet »

Moc jsem to video nezkoumal ale o ACCESS tam nic nevidím. Koukám blbě?
(Ten modul by snad měl umět i ACCST)

Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od JoskaPilot »

Píšou pod videem že by to nemělo vubec jít , že je tam jiné propojení s vysílačem . HW záležitost ext.modul verze 2019 by neměl se sedmičkou vůbec komunikovat. Takto jsem to pochopil já. Někde tam i autor psal že v tomto stačí přehrát FW , ale za jaký už ne...
Mám v tom pěkný chaos :-(
Jestli si ten invert přehodil editací FW netuším.
Nedávno jsem ukecával kámoše co měl staré FM 40Mhz Hitec , aby šel do Frsky Qx7S Taranise protože na jeho rádio už nekoupí ani přijímač a koukám že může brzo nastat podobná situace s Frsky pokud budete chtět létat s FPV nad 400m coš je zatím hranice 2,4Ghz bezpečného signálu .
Jsou i vyjímky s větším dosahem až 3km , ale nezarušené místa s WiFi se hledají stále hůř a kdo létá FPV tak ví o čem mluvím.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od juraj.jurej »

Q7S bolo do nedávna End level rádio FrSky. Na R9M ACCESS až tak nutne nepotrebuuješ. To či už Q7S vôbec nekomunikuje s R9M 2019 netuším. Hold ACCESS nás všetkých bude niečo stáť. Aj mňa do Horusu nový RF modul+BT. (80eur) Popros Ježiška o Taranis 2019 :)
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od Jan Urbánek »

To ze by modul nemel bezet ve starsich radiich me pripada divne, invertor taky, proc by tam byl, zjistim podrobnosti a dam vedet.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od Jan Urbánek »

Takze pro upresneni rozdil R9M a R9M 2019 je v urovni napajeni do 13V a v moznosti sepnout UART.
Modul R9M 2019 tedy umi se starymi radii komunikovat pomoci CPPM jako jakykoli jiny modul a s QX7 funfguje, ale musi byt flesnuty na ACCST.
S novymi radii co maji novy vysilaci modul ISRM se dovede prepnout do UART a pouziva CPPM a HB pin pro tuto komunikaci, ale musi byt fleshnuty na ACCESS.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Access vs Taranis Qx7 + ext.modul R9M

Příspěvek od juraj.jurej »

Jan Urbánek píše:
pon 23. zář 2019 10:04:12
Takze pro upresneni rozdil R9M a R9M 2019 je v urovni napajeni do 13V a v moznosti sepnout UART.
Modul R9M 2019 tedy umi se starymi radii komunikovat pomoci CPPM jako jakykoli jiny modul a s QX7 funfguje, ale musi byt flesnuty na ACCST.
S novymi radii co maji novy vysilaci modul ISRM se dovede prepnout do UART a pouziva CPPM a HB pin pro tuto komunikaci, ale musi byt fleshnuty na ACCESS.
Nám ide o R9M čo boli v akcii pribalované k rádiam.
Takže klas. R9M na ACCESS sa nedá fleshnúť a použiť ho s ISRM?
FrSky Tandem X20

Odpovědět

Zpět na „ACCESS“