Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od Woita »

Ahoj všichni,
máte zkušenost s připevněním přijímačů se stabilizací, tedy např. S6R?

Já s ním úspěšně lítal v EPP Jetu, a měl jsem ho přilepený oboustrannou nízkou mechovou samolepkou.
Teď bych jiný přijímač rád přidělal do éra z 3D tiskárny, ale je utopený hluboko v trupu se špatným přístupem, tak bych ho rád připnul sucháčem, kdybych ho někdy potřebval vyjmout..
Nevím, jestli bude takto připevněn správně fungovat? Zkoušel jste někdo sucháč?
Vím že třeba Spirit je velice doporučován přilepit poměrně tvrdou samolepkou, kvůli správné funkčnosti. Tam je to ale možná trochu jinak, jednak Spirit je v kovové krabičce a je poměrně těžký, a jednak heliny sebou dost mrskají, takže tam jeho setrvačná síla by s ním mohla docela dost hýbat, zvlášť u 3D helikoptér.

Tyto FrSky stabilizační přijímače jsou dost lehoučké, a taky u letadel nebudou takové síly jako u těch helin, tak možná že by to ten sucháš sneslo?????

Děkuju za vaše zkušenosti, doporučení...

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od sakulajda »

Mám sucháčem ve Funcubu a funguje dobře. Pravda, létám rekreačně, žádné akrobacie.

Uživatelský avatar
jarda19
Příspěvky: 62
Registrován: ned 28. dub 2019 18:41:27
Bydliště: Havířov

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od jarda19 »

Já je lepím vždy na sucháč a vše je ok.
Horus X12S, hromada přijímačů, čidel a letadel

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od Woita »

Díky Sakulajdo a Jardo19, udělali jste mi radost. Dám tedy sucháč.
:idea: ;)

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od sakulajda »

V cloudsfly to ma dokonce jeste vice osizene, je tam vlozeny bez samolepky ci suchace, z boku ho fixuje material letadla a ze zhora prisroubovany kus plastu. Funguje velice dobre, ale axn je hodnous letadlo.

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od Woita »

To právě myslím, že není ošizené, když je přijímač napevno spojený s trupem. Horší je, když je moc volný, třeba ten sucháč se mi moc nezdá, ale určitě to s ním zkusím jako s první variantou, je to nejjednodušší a když to více lidem s ním funguje...
Už jsem to na něj dal, ale přijímač se na něm docela houpe, chtělo by to ještě nějak dodatečně zafixovat - zkusím něco vymyslet, ale mám tam dost omezený přístup. Chtělo by to menší ruce :lol:

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od Bořík »

U vrtulníčku na stabilizaci moc sucháč nedoporučovali - hlavně kvůli tomu, že poloha při přichytnutí není vždy stejná, stabilizátor se pak mohl naklonit a nebýt vždy v ose. Určitě je lepší pěnová oboustranná lepící páska - udržuje vždy správnou ( stejnou ) polohu a tlumí vibrace od motoru a vrtule ( to asi sucháč také, ale není zaručena vždy stejná poloha ).

otompotom
Příspěvky: 13
Registrován: ned 28. črc 2019 13:19:46

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od otompotom »

Ahoj já to měl přilepený na té mechové oboustrance a na ni takový ten 3m hříbkovej "sucháč". Ten to fixuje napevno.

Jo DualLock se to jmenuje

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od pstasek »

Na Thingiverse je přímo na S8R krabička, do které se chytí na šroubky. Tuto krabičku na pevno vlepit do letadla.

helifish
Příspěvky: 12
Registrován: pát 26. dub 2019 17:06:40
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od helifish »

Koukal jsem na ty krabičky na upevnění do modelu a musím říct že se moc líbí. Možná dobrý typ pro rozšíření sortimentu pro Honzu Urbánka :). Nevím tedy za kolik by vyšel tisk a aby na to měli nějakou pětku zisku všechny zainteresovaný strany ale mne by se moc líbily. https://www.thingiverse.com/search?q=s6 ... t=relevant Přijímače do modelů většinou lepím na oboustrannou mechovou pásku. Je tam stabilizace tak abych zamezil přenosů vibrací. Ale uznávám že u modelů z EPP je to asi zbytečný holt zvyk z gyra z vrtulníků. :)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od ellet »

Řešní na obrázku, dno krabičky s gumičkou, se mně taky líbí. Asi si to "vytisknu" z překližky.

Uživatelský avatar
Václav Cerha
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 30. led 2020 17:14:14

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od Václav Cerha »

Zdá se, že nadešla moje chvíle na kasovní trhák :-) Touto problematikou jsem se zabýval koncem minulého roku. V tomto odkazu je video, které jsem následně po vytvoření boxu na přijímač udělal. Celkové uchycení nejlépe funfuje s lepícími páskami dodávané s přijímačem, ale i na tavnou pistoli to bude fungovat dobře. Suchý zip bych určitě u stabilizačních přijímačů nepoužíval, pokud bych chtěl využívat stabilizaci.
Takže jestli se bude líbit a RC studio bude mít zájem o rozšíření sortimentu, případné obchodní dohodě se nebráním :-)


helifish
Příspěvky: 12
Registrován: pát 26. dub 2019 17:06:40
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od helifish »

Líbí se mi to tvé řešení antének, ale byl by problém se zasunutím přijímače do držáku. Řešení zacvakávací se mi moc nezdají, co jsem měl zatím tisky z 3D tiskáren to nebylo moc pružný, bál bych se že to ulomím při páčení vysílače do a nebo z držáku. Předem upozorňuji že nevlastním 3D tiskárnu takže asi bude potřeba ten můj návrh upravit pro tisk, tloušťka základny a průměry dírek, možná třeba ty dírky na šroubky netisknout vůbec, vytisknout to plným materiálem udělat jen malou značku a pak si dírky vyvrtat podle potřebných samořezných šroubků. Tohle já nedokážu posoudit. Nicméně jsem se snažil držet rozměru přijímače +- něco málo navíc. Ty "futralky" na antény by šlo naroubovat i na to co jsem upekl. Data jsou ve formátu Maya2014 a universálnější fbx. Do "stl" už to nebude problém převést. Ještě bych udělal jeden holder otočený o 90 stupňů na boční montáž.
image.png
S6R_Holder.zip
(109.68 KiB) Staženo 420 x
image.png

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od Igor »

Ahoj
já přijímač přilepím mechovou oboustrannou páskou na sklolaminát 0,5 mm, který je na obou koncích delší. Tam jsou otvory, kterými přišroubuji destičku do modelu imbusovými šrouby M2. Celek velmi dobře drží a lze snadno prohodit do jiného modelu. (mám zatím málo přijímačů). Závity řežu stopkovým závitníkem ve vrtačce do překližky v místě závitu zesílené pětivrstvou 3 mm překližkou a otvor prokápnu řídkým vteřiňákem a znovu provrtám. Závit docela dobře drží.
Igor

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od Bořík »

Já si dělám krabičky z laminátových pásků, nařezaných na malé cirkulce ( Proxxon ). má to tu výhodu, že díky pružnosti těch pásků není problém udělat krabičku v horní části jako "zacvakávací". Krabičku pak lepím pěnovou oboustrankou, popř. přišroubuju přes gumové "O" kroužky na podložku coby konzolu ( to v lodích ).

Janeg
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. srp 2019 11:02:40

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od Janeg »

Vytištěný a přilepený držáček na gumičky. S8R se mi na něm nehýbe a snadno se montuje a demontuje.
Kulisa na servo.jpg

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Jak připevnit přijímač se stabiliztací

Příspěvek od ellet »

Minulý rok jsem použil v poklidném poletovadle EasyGlider přijímač ARCHER SR6 se stabilizací v "Quick Mode". Fungovalo to dobře (zajímavé jsou "placaté" zatáčky pouze směrovkou). Letos jsem testoval skript "Horizont" a docela mě překvapilo kmitání hodnot. RX nebyl nejlépe uložen, spoléhal jsem na "gumový" éro a slušně vyváženou pohonnou jednotku (nepatrné chvění). Stabilizace fungovala, ale serva z toho v motorovém letu určitě radost neměla. Tady je ukázka.

Odpovědět

Zpět na „Řada S“