motýl

Bayer Franta
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. led 2020 10:06:39

motýl

Příspěvek od Bayer Franta »

neumím nastavit motýlkovou výškovku a ještě brzdu (model RES)
poradí mi někdo??

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: motýl

Příspěvek od prikrylm »

Nejjednodušší je v rádiu založit nový model - spustí se wizard, tam lze naklikat ocas tvaru V.
Nebo pustit plane.lua ručně.
Nebo v Companionu založit nový model - pustí se wizard,
Nebo v Companionu na vybraném modelu pustit wizard. (ikonka s kouzelnou hůlkou)

Pak se případně podívat do mixů a upravit k obrazu svému.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: motýl

Příspěvek od pstasek »

Vstupy:
I1:Smer
Směrovka Váha(+100%)
I2:Vysk
Výškovka Váha(+100%)

Mixer:
CH1
I2:Vysk Váha(+50%)
+= I1:Smer Váha(-50%)
CH2
I2:Vysk Váha(+50%)
+= I1:Smer Váha(+50%)

Bayer Franta
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. led 2020 10:06:39

Re: motýl

Příspěvek od Bayer Franta »

Děkuji. Mám ale další problém. Napípávám RESku a přes veškerou snahu se mi nepovedlo zvětšit rozsah serva na brzdu. Potřeboval bych 120 °ale nemám ani 90°při váze 100.
Díky za pomoc. Franta

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: motýl

Příspěvek od ellet »

Bayer Franta píše:
sob 29. úno 2020 10:32:07
Děkuji. Mám ale další problém. Napípávám RESku a přes veškerou snahu se mi nepovedlo zvětšit rozsah serva na brzdu. Potřeboval bych 120 °ale nemám ani 90°při váze 100.
Díky za pomoc. Franta
Základ je povolit to v "Nastavení modelu".

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: motýl

Příspěvek od prikrylm »

V nastavení modelu, druhá obrazovka "E.Limits"/"Kanál +-125%" zaškrtnout, pak je možné nastavit limity v menu serv na +-150% (i když se píše +-125% :) )
image.png
image.png (2.02 KiB) Zobrazeno 15646 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Bayer Franta
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. led 2020 10:06:39

Re: motýl

Příspěvek od Bayer Franta »

Nepovedlo se.... Mám X9 Lite a výchylka serva je do 90°.
Franta

Macil
Příspěvky: 32
Registrován: sob 27. dub 2019 15:03:42

Re: motýl

Příspěvek od Macil »

Bežný rozsah serva je 60°. 90° teda zodpovedá tým stopäťdesiatim percentám. Väčší rozsah majú len špeciálne servá, prípadne digitálne, programovateľné. Buď si teda zoženieš také, alebo prepákuješ pôvodné.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: motýl

Příspěvek od Bořík »

Možná by bylo dobré si ujasnit, jestli rozsah měříte celkový, nebo od středové polohy - tedy 60° na jednu stranu a 60° na druhou stranu. Pokud zvýším výchylky na 150%, pak i běžné servo ( skoro každé ) dokáže páku otáčet do 90° na každou stranu, tedy celkový úhel 180°. Některá serva ale už ty krajní polohy ( 500 ms a 2500 ms ) nemusí zvládnout.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: motýl

Příspěvek od prikrylm »

Bayer Franta píše:
sob 29. úno 2020 18:28:48
Nepovedlo se.... Mám X9 Lite a výchylka serva je do 90°.
Franta
A posunul jsi limity v obrazovce serv?
image.png
image.png (2.6 KiB) Zobrazeno 15586 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Bayer Franta
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. led 2020 10:06:39

Re: motýl

Příspěvek od Bayer Franta »

150 na obě strany mám. stejně je výchylka malá.
Je zajímavé, že na obrazovce, kde jsou zobrazeny čtverce s pohybem kniplů a přepínače, chodí při módu 3 pravý knipl (plyn) pouze od středu směrem dolů na plnou výchylku páky. Při přidávání váhy přes 150 je pohyb serva řízen pouze při malém pohybu kniplu - plně nahoru až pouze do prostředka dráhy kniplu. Něco jsem možná omylem nastavil v nějakém základním nastavení. Jak to mám učit děcka, když to sám neumím. V servech to není. Mám dc-16 a tam s tím problém nemám. Je to také můj asi desátý vysílač, stavěl a lítal jsem i flaškovými. :(
Franta

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: motýl

Příspěvek od prikrylm »

Bayer Franta píše:
pon 02. bře 2020 8:05:58
...
Je zajímavé, že na obrazovce, kde jsou zobrazeny čtverce s pohybem kniplů a přepínače, chodí při módu 3 pravý knipl (plyn) pouze od středu směrem dolů na plnou výchylku páky....
Tohle je s vysokou pravděpodobností špatně zkalibrovaný knipl. V momentě, kdy měl být uprostřed byl ponechán v krajní poloze. Zkusil bych znovu provést kalibraci. Je potřeba číst, co se u kalibrace píše. Je tam jeden krok, který vyžaduje, aby i knipl plynu byl uprostřed (aspoň přibližně). Je též dobré vycentrovat potenciometry a slidery.

---
na jiném kanálu (ovládaném jinou pákou) je výchylka serva taky tak malá?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Bayer Franta
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. led 2020 10:06:39

Re: motýl

Příspěvek od Bayer Franta »

Díky. Kalibrací chodí plyn. páka po celém. Dal jsem to na jiný kanál, výchylka se nezměnila, i když jsem to nastavil na 150+-. Na grafu chodí plně z leva do prava, ale výchylka serva jen kolem středové polohy kniplu. V krajních polohách se nehýbe.
Franta

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: motýl

Příspěvek od Bořík »

Když se podíváš na stránku se servy - rozsah pohybu je opravdu mezi 500 ms a 2500 ms ?
Je hodně divné, že stejné servo chodí jinak s Jeti a jinak s FrSky. Někde tam bude přehlédnutá úplně primitivní chybička.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: motýl

Příspěvek od prikrylm »

Servo chodí do krajních poloh jen kolem středu pohybu pák? Podivné. Zkusil bys model stáhnout copmanionem a dal ho sem k nahlédnutí?

(ještě detail: 150% na každou stranu bude od 750 - 2250 μs)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze“