ACCST 2.1 - dulezita aktualizace

Stávající protokol 2013-2019
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ten FW je pravdepodobne od Frsky ale byl urcen pro testovaci ucely, Zrejme uniknul a nekdo ho vysdilel. Nemusi tak byt uplne aktualni.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Possledni info: nekteri uzivatele hlasi problemy s nastavovanim stabilizacnich prijimacu, nekteri uzivatele funguji.

V kazdem pripade zatim neni letecka sezona a klidne bych vyckal mesic nebo dva, nez se podari vse odladit, pro vsechny kombinace.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Bořík »

Jen mě trochu děsí, že s těmi problémy to fungovalo už delší dobu - než se na to přišlo. Bojím se, že klidně může časem zase vyskočit nějaký čertík a bude třeba zase SW upgradovat. A hlavně: co když se objeví nějaká fatálnější chyba, co by mohla způsobit mnohem větší komplikace - až třeba havárie. Nepamatuji se, že by třeba takové problémy byly u Futaby nebo Graupnera ... a nebo to ty firmy ani nepřiznaly a zarytě mlčely. Ale rozhodně to na klidu nepřidá. A to mám "štěstí" v tom, že provozuji hlavně lodě - tam nějaký problém nemusí být pro model fatální.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Tezko rict, jak to maji jine firmy. Treba Futaba ma FW radia s FW systemu a je mozne ,ze aktualizuje prijimace pres vysilani. Takze clovek vubec nemusi vedet, ze se neco opravuje. Usuzuji z toho, ze v roce 2015 se menil FW Futaby na LBT a prijimace se nefleshovali i kdyz se menilo schema vysialni, treba si neco predaji.
V kazdem pripade je ke cti, ze FrSky stary ACCST neodkopl a aktualizaci pro nej udelal. Lide hlasi lepsi a jistejsi spojeni.

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od petas »

Tak jsem dnes do svého Taranise X9D+ natlačil OpenTX 2.3.5 spolu s ACCST_v.2.0.1. Aktualizoval jsem také FW v přijímači X8R, napároval a provedl ,,test spojení,, :lol: (dle svých možností). Hned na začátek řeknu, že první dojmy jsou VELMI DOBRÉ. Před zmíněnou změnou SW jsem provedl několik testů úrovně RSSI a zapsal si hodnoty - v různých příjmových podmínkách. Po aktualizaci rádia a přijímače jsem provedl stejné testy. Výsledek bych shrnul takto: V dobrých příjmových podmínkách byla úroveň a stabilita RSSI téměř srovnatelná - lehce vyšší úroveň na ACCST_2.0, ale jen v řádu jednotek. Markantní rozdíl jsem ale zaznamenal při nepříznivých příjmových podmínkách - vzdálený příjem, range test. Tam, kde se telemetrický signál na starém protokolu začal ztrácet a znovu obnovovat (RSSI lítalo mezi 0 a 15), na novém protokolu se zobrazovala poměrně stabilní hodnota okolo 40. Při dalším zhoršení příjmu (vytvoření ještě těžších podmínek) se u ACCST v podstatě mnoho nezměnilo, signál velmi nestabilní, občas spojení naskočilo, hned zase vypadlo, rádio se mohlo zbláznit a vypadalo to, jako by se snažilo ulovit prakticky cokoliv... S ACCST_2.0 byla situace úplně jiná, rádio zahlásilo ztrátu telemetrie, RSSI na nule, přijímač v režimu FAILSAFE - všechno v klidu, dokud nedošlo ke zlepšení příjmu a opětovnému navázání stabilního spojení. Takže jak už jsem předeslal, zdá se, že kluci od FRSKY slušně mákli a nám by mohly ubýt občas se vyskytující těžko vysvětlitelné pády modelů. (Já jsem takto spadl jednou, během pěti sezón s Taranisem a mým kolegům v klubu, kteří létají s Frsky se to už v minulosti také stalo.) Takže až vyjde aktualizace vysílacího modulu s ACCST_v.2 pro moje nové rádio (Horus 10 Express), bez váhání to do něho pošlu. :D :!:

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od pstasek »

Po aktualizaci IXJT v X12S a přijímačů na verzi 2 je problém s velmi nízkým RSSI.

Viz video na https://photos.app.goo.gl/h7TJ9be86cAwYvx29

Dva různé přijímače se chovají stejně. Párování proběhne, ale přijímač je po zapnutí ve failsafe, občas problikne telemetrie.

Jelikož k X12S není k dispozici samostatně původní firmware pro IXJT, nedá se ani vrátit zpět. Nemáte prosím k dispozici původní firmware pro modul, aby se nemuselo jít přes FrOS?

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od pstasek »

Po návratu k předchozí verzi firmware vše zase chodí.

Pokud by někdo potřeboval jít zpět na původní verzi ACCST přímo z OpenTX bez nutnosti instalace FrOS, tady jsou původní firmwary v podobě frk souborů: https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=1569

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Pry to nejsou originalni soubory od FrSky, ale nekdo je vynal z FW, tzn tezko rict jake jsou verze a jestli nejsou nejak poskozene.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od pstasek »

Je to tak. Oficiálně od FrSky nepocházejí. Jsou extrahované z FrOS verze 1.6.06 před upgrade ACCST.

Postup je zde: https://github.com/raphaelcoeffic/horus ... /README.md

Použití na vlastní nebezpečí, nicméně zdá se, že to šlape. Na překlenovací období, než bude oficiální nová verze od FrSky nebo ACCESS modul to vzhledem k tomu, že není sezona asi stačí.

Zajímá mě, máte pane Urbánku vyzkoušený firmware 2.0.1 v X12S? Narazil jsem na facebooku ještě na další podobný případ, ale pochybuji, že by to postihovalo všechny X12, protože by toho byl jinak plný internet. Nebylo třeba několik verzí IXJT modulů v X12S?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Vcera psal jeden tester, ze u X12S prijimace padaji RSSI na nulu, bez vlivu na vzdalenost.

Seznam problemum v reseni
1. Nektere X9D (stare verze) lze flashnout, paruji ale nesestavi linku
2. Nekdo hlasil vypadek sezoru - zjistujeme podrobnosti
3. XM+ issue
4. X8R/X6R nefunguji v D8
5. nekdo hlasil problem s SBUS - zjistujeme podrobnosti
6. u iXJT (X12S a X10) muze dochazek k vypadkum spojeni bez vlivu na vzdalenost

Diky slozite situaci v cine bude zrejme aktualizace pozdrzena, zjistuji podrobnosti zda Frsky bude fungovat od 3.2 jak bylo planovano nebo diky epidemii zustane firma uzavrena

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

pstasek píše:
sob 25. led 2020 12:59:28

Viz video na https://photos.app.goo.gl/h7TJ9be86cAwYvx29

Video jsem predal do testovaci skupiny , prosim nemazte jej

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od pstasek »

Jan Urbánek píše:
stř 29. led 2020 12:02:00
Video jsem predal do testovaci skupiny , prosim nemazte jej
Není problém, snad pomůže k řešení. Díky.

Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od JoskaPilot »

Zdravím
A týká se to i R9M ?
Na Frsky webu není zatím žádný nový FW .
Mám qx7 s R9M a nejnovější FW i v R9 přijímači a občas se mi stane že serva blázní , cukají a dokud nevypnu napájení přijímače a znovu nezapnu tak to blbne .
Vždy mě to udělalo při nastavování modelů .
Jde to dobře rozeznat tím že když v tomto stavu vypnete vysílač, tak se vysílač nebrání vypnutí...
Jako by telemetrie nefungovala jak má....
Joska

Karel Š
Příspěvky: 15
Registrován: pát 26. dub 2019 16:36:28

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Karel Š »

Dobrý den, dříve jste pane Urbánku dával důležité aktualizace ke stažení na Vašich stránkách a posílal emailem informace. Tento systém informací už nebudete dále praktikovat? Výhodu jsem viděl v přehlednosti informací s jasnými postupy aktualizací s videi.
Pochopil jsem, že Accst 2.0 je velmi důležitá aktualizace. Aktualizace přijímačů bude asi jednoduchá, ale nevím jak aktualizovat vysílač, v mém případě X10. Mohl by jste zase poslat "kuchařku" jak postupovat.
Děkuji za Vaší výbornou podporu.

Georgejm
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27. dub 2019 17:31:10

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Georgejm »

Dobrý den, souhlasím s názorem Karla Š., produktů je hodně a situace zatím není moc přehledná (co a jak funguje nebo ne).
Jinak s problémem stávajícího protokolu ACCST, který se vyskytl v Německu, jsem se potkal i já, na volné louce kde nikde široko daleko nebyl. Odvezl jsem éro domů a vše fungovalo naprosto v pořádku. Odjel jsem zpět a stejný problém, plná výchylka klapek a nešlo nic ovládat. Mám vysílač Taranis QX7, přijímač S6R. Na jiném místě s touto konfigurací létání naprosto OK, minimálně dalších 15 startů. Po výměně přijímače se problém na té kritické louce opakoval pouze na jiném kanále. Mám celkem 4 éra osazená stejně S6R a na jiných místech létání naprosto bez problémů.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

Georgejm píše:
pát 07. úno 2020 9:45:42
... na volné louce kde nikde široko daleko nebyl...
Tohle je zajímavé, asi tam ale něco je, chtělo by to identifikovat a v každém případě znovu otestovat po upgrade na ACCST V2. S tou aktualizací bych ale nepospíchal (nebo jenom pro testování), nebývá zvykem, aby čínští výrobci dávali do oběhu zcela odladěný soft. RCStudio ví proč rozesílá až řádně otestované funkční verze a dělá dobře.

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ivkucera »

Na tom neni nic zajímavýho. Lítám helikoptéry 6 let pořád na stejný louce. Loni při roztáčení heli pro start aniž bych šáhnul na páčky se zničeho nic položila na bok a začala se "kapřit". Než jsem to stihnul vypnout, tak mimo veškeré elektroniky byla na odpis. Koupil jsem novou a onu elektroniku přestrojil. Od té doby zase dobrý. Ale ten pocit se nazapomíná a klidu na soustředění při lítání nepřidá. Do teď jsem nevěděl proč, teď už vím...
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ellet »

ivkucera píše:
pát 07. úno 2020 10:57:07
Na tom neni nic zajímavýho. Lítám helikoptéry 6 let pořád na stejný louce. Loni při roztáčení heli pro start aniž bych šáhnul na páčky se zničeho nic položila na bok a začala se "kapřit".
A tohle "dovádění" heli považuješ za normální, že ti to nepřijde zajímavý? Mně se to s érem (snad) nestalo a trochu se divím jak častý je to jev, ale až potom, co to objevili Němci. Do té doby to nikdo "nepřiznal". Upřímně si myslím, že tolik zahlcený rušením zase naše louky nebudou a proto to jako zajímavý (protože nebezpečný) určitě vidím.

Uživatelský avatar
ivkucera
Příspěvky: 14
Registrován: pát 03. kvě 2019 19:23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od ivkucera »

Tohle "dovádění" se stalo jen jednou a do teď mi nepřišlo na mysl to přisuzovat chybě v protokolu. Myslel jsem statika - reset jednotky nebo tak něco. To víš, že s goblinama 500 a 700 do vzduchu nepudu, dokud se to nevyřeší. Moc dobře vím, jak je velká a neovladatelná heli nebezpečná.
Horus X12S+FrSkyOS, MiniTitanE325S+Spirit, Goblin500+Spirit, Devil380+Spirit, Goblin700 Sport+Spirit

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ACCST 2.0 - dulezita aktualizace

Příspěvek od Jan Urbánek »

R9M by se aktualizace mela tykat take.

Aktualizace budou, jen se OpenTX dostal do stavu kdy verze 2.3.2 - 2.3.5 nebyli bezpecne, az znovuvydani 2.3.5 se zda byt v poradku a pripravime jej. U tohoto ACCST FW pro prijimace je situace takova jak popisuji,ne vse funguje diky ruznorodym kombinacim, proto cekam az se ACCST 2.0 dotahne do stavu plne funkcniho a pak doporucim aktualizaci a udelame postupy.


Vse dulezite jako postup praci na damen FW najdete zde, budu pridavat informace. Nestesti je vsak situace v Cine a karanteny.
FrSky mel zacit fungovat 3.2 a vlada naridila zacatek az 10.2. Krom toho lide kteri opustili mesto na svatky cinskeho noveho roku dostali nyni narizenu 14 denni karantenu po navratu do mesta. Tzn ti lide co byli ve Wuxi nastoupi 10.2 do prace, ale ti co byli pryc musu byt nadale doma. Protoze Cinane hodne cestuji je pomerne velke mnozstvi lidi zasazeno onou domaci karantenou tzn. firma bude dost paralizovana. To se promitne jak do aktualizaci tak do produkce.

Odpovědět

Zpět na „ACCST“