X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Bořík »

Zdravím všechny příznivce FrSky a prosím o radu nebo pomoc: Koupil jsem X-Lite-S, k tomu vysílací modul XJT Lite a to vše s tím, že budu ovládat lodičky s levnými čínskými přijímači. Mám X9E a k malým lodičkám se mi nechce nosit velkou vysílačku a proto jsem si pořídil X-Lite-S. Tyto levné čínské přijímače ( pro lodě s ovládáním do vzdálenosti 50 metrů ) bohatě stačí a protože mám lodí dost, přišlo by pořízení originálních FrSky přijímačů na dost velké peníze. Tyto přijímače dobře fungují s X9E ( v módu D8 ) a protože přídavný modul XJT Lite má také umět mód D8, neměl by to být problém. Jenže je - přijímače nejdou spárovat. Pan Urbánek mi s tím slíbil pomoc, ale protože víc hlav víc ví, píšu to i sem, jestli někdo náhodou nemá stejný problém a hlavně neví, jak ho vyřešit. X-Lite-S jsem pořídil právě kvůli těm kompaktním rozměrům a nerad bych se s tou vysílačkou rozloučil, protože je přesně to, co potřebuji, ale bohužel zatím neumí to, proč jsem ji pořídil.
Neznáte někdo řešení, jak danou situaci vyřešit ? ( myslím tím zprovoznit a ne prodat ). :?: :idea:

Uživatelský avatar
Lopez
Příspěvky: 14
Registrován: sob 27. dub 2019 13:52:32
Bydliště: Hodonin

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Lopez »

Mám podobný problém, (QUADCOPTER Eachine QX65 RX D8 FCC, TX Taranis X-Lite S FCC + ext. XJT Lite Modul)
Našlo se řešení?
Děkuji

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Bořík »

Už si přesně nepamatuji, o co šlo, ale pan Urbánek to vyřešil a vše funguje, jak má. Používám i přijímače Corona a také fungují.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od prikrylm »

Ne že by byl XJT modul nepoužitelný, ale na "lodičky a hračky" docela určitě x-lite multiprotokol. Krom FrSky protokolů umí množství dalších protokolů (~70). Takže do "lodiček" se dají pořídit levné DSMX, FlySky, nebo jiné přijímače.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Bořík »

No, popletl jsem to. Mám tam modul IRX4. Právě ten multiprotokol a jsem s tím spokojený.

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od krizma »

No tak teď jsem se dostal do stejné situace. Vyměnil jsem starý X-lite za Xlite S a dokoupil modul FrSky XJT Lite a přijmače, které jedou na starým radiu na novém ani ťuk...tak super. :cry:

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Bořík »

Je škoda, že FrSky nevyrábí levné a jednoduché přijímače - ne všichni mají letadla za tisíce a stačí jim úplně obyčejné přijímače i třeba s omezenějším dosahem. Proto jsem rád, že aspoň funguje multimodul, takže není problém koupit levné přijímače jiných značek a provozovat ty levné přijímače.
V té souvislosti bych se chtěl zeptat zdejších expertů, jestli podobný modul ( a hlavně jaký ) bude fungovat v Taranisu E. Velmi rád bych ho tam dostal - teď tam mám sice modul Corona, ale ten univerzální by byl pochopitelně mnohem lepší.

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od krizma »

Spíše je škoda, že je to deklarované jako náhrada za X lite pro příjmače D8 a nefunguje to...Začínají se mě tady hromadit věci s nápisem FrSky, ale lítat se s tím nedá.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od prikrylm »

A výše zmíněný multiprotokol?
Troufám si tvrdit, že s tím bude fungovat "všechno". Do kufříku se vleze..
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Jan Urbánek »

Neoriginalni prijimace D8 maji nejakou chybu a nefunguji z XJT lite. Originalni D8 funguji, problem asi nebude u Frsky ;)

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od krizma »

Ale s X lite vysílačem fungují v pohodě. Tak nevím kde je chyba.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Bořík »

s modulem IRX4 funguje zatím vše, co jsem zkoušel.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Jan Urbánek »

XJT lite je postaven na nove cipove sade. Ja jsem se na to ptal a bylo me receno ze FrSky vi ze tam nejedou neorigo prijimace a ze nevi v cem tam udelali chybu, ale ze to samozrejme resit nebudou protoze origo D8 funguji.

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od krizma »

Hm tak to je mě ten modul do šachty lite k ničemu….

ZdenekS
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. úno 2022 21:33:06

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od ZdenekS »

Ahoj , sehnal jsem použitý MPM modul do Lite šachty (p. Urbánek ho nemá skladem). Mám X Lite S a nemohl jsem ovládat taky čínské přijímače. Když jsem ho sehnal , hned jsem ho nasadil na vysílačku a nic. Už jsem snad vyzkoušel všechny varianty co tam jsou a číňani nejdou. Přitom s Taranisem E krásně chodily bez problému. Když binduju , tak vzádu ledky jen svítí. Neměly by blikat? Nebo něco dělám špatně. Nemá se tam něco přihrát, nebo tak?
Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od prikrylm »

Viz obrázek - takto D8 přijímače napárovat nelze?
(nastavení externího modulu)
Přílohy
screenshot_xlites_22-05-27_09-31-28.png
screenshot_xlites_22-05-27_09-31-28.png (3.39 KiB) Zobrazeno 8116 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

ZdenekS
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. úno 2022 21:33:06

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od ZdenekS »

Ano přesně tak jsem to taky zkoušel. Nejspíš mám divné přijímače. Ale s Ečkem chodily.
20220527_203517.jpg
20220527_203509.jpg

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od Bořík »

Není problém v rozsahu kanálů ? Nepatří tam místo D8 CH 1-16 jen D8 CH 1-8 ?

ZdenekS
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. úno 2022 21:33:06

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od ZdenekS »

1-8 nejde nastavit , jen 1-16. Zkoušel jsem i jiné nastavení. FrSky je tam několikrát zkoušel jsem všechny verze. Ani na jednu to nešlo.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: X-Lite-S, FrSky XJT Lite a přijímače D8

Příspěvek od prikrylm »

Co vím, tak ještě může být problém s verzemi FW rádia vs. FW v MPM.
Na fotce vidím, že v řádku "stav" je "Bez telemetrie". Pokud spolu Rádio a MPM komunikují, v řádku stav vidím číslo verze FW MPM.
Takže bych zkusil stáhnout (ideálně) poslední FW pro MPM, nahrát na SD kartu rádia a přes SYS menu zkusit nahrát FW do externího modulu.
Pokud je v rádiu FW starší jak 2.3.5 (tuším), tak přehrát i ten na poslední 2.3.14 nebo 2.3.15.

Pokud by nešel FW v MPM přehárt přes rádio, měl by se dát přehrát přes USB kabel, tam je postup malinko složitější, o tom bych se rozepsal, až když nebude fungovat výše zmíněný postup.

No, a v případě úplného zoufalství je možné MPM poslat, za pivo a případné poštovné jsem ochoten FW přehrát. :)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „Taranis X-Lite“