X-Lite ACCESS

miromir237
Příspěvky: 4
Registrován: ned 06. říj 2019 10:27:15

X-Lite ACCESS

Příspěvek od miromir237 »

Jestli to dobre chapu tak pro basic X-Lite neexistuje fw s ACCESS pro interni iXJT modul, takze svuj R-XSR prijmac bych mel nechat na soucasne verzi. Je tak? Nejak nechapu, proc FrSky rovnou nekde nenapise, ze tohle radio je "discontinued".
Trosku to zamrzi.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zdravim, ano je to tak, X-lite neni ale discontinued jen neni mozne do nej nahrat ACCESS. Jak to bude s Xlite jako s vyrobou navime.

miromir237
Příspěvky: 4
Registrován: ned 06. říj 2019 10:27:15

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od miromir237 »

Dobry den, trochu se v tom ztracim, tak se zeptam. Bude mi fungovat ACCESS protokol, kdyz bych provedl vymenu modulu FrSky R9M Lite (2018) pres Vas program odkupu za novy? Na X-Lite radiu.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Jan Urbánek »

R9M Lite umi ACCESS od zacatku a na X-Liter pojede, vymena se tyka jen R9M velkych modulu.
https://rcstudio.cz/cs/blog/moduly-frsky-b30.html

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od ellet »

X-Lite, který ACCESS neumí a modul R9M Lite v ACCESS pojede? To znamená, že sériová komunikace (přes ISRM) je sestavena jinak.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Modul nepotrebuje komunikovat s vnitrnim ISRM, ale procesorem v UART rezimu. Sachta Lite to umi protoze ma vlastni zapojeni s 8mi piny

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od ellet »

Rozumím a děkuji.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Bořík »

Existuje možnost získat X-Lite se dvěma tlačítky navíc bez nového ACCESS protokolu ? Je mi celkem jedno, jaká verze X-Lite by to byla, jen jde o ta dvě tlačítka a popř. napájení z 18650, ale to by asi neměl být problém.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Jan Urbánek »

On ten modul ISRM ma krom ACCESS i ACCST D16 takze neni snadnejsi koupit ACCESS radio?

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Bořík »

Pokud to umí i starší systém přenosu, je to bezva a už vykrmuju prasátko ! Ono chodit ven s malými lodičkami a k tomu se tahat s X9E je tak trochu protichůdné. A ten malý prcek je úžasný.
Problém je ale v tom, že ty levné čínské přijímače jdou spárovat pouze v režimu D8 ... Takže bohužel je to stále problém. Mám je v několika lodích a byla by škoda je vyhodit, když na tento účel bohatě stačí.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od ellet »

Bořík píše:
stř 06. lis 2019 18:11:03
...t pouze v režimu D8 ... Takže bohužel je to stále problém. Mám je v několika lodích a byla by škoda je vyhodit, když na tento účel bohatě stačí.
Ale má to šachtu a existují moduly (3d tisk - i různé redukce jsem někde viděl )

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Bořík »

Ono to zase není tak důležité - prostě nemůžu mít vše, na co si vzpomenu. Oželím ta dvě tlačítka - už i proto, že toho prcka bych chtěl na malé modely ( většinou RC kity ) a tam těch funkcí není tolik, aby ta tlačítka chyběla. Škoda, že FrSky nevyrábí takové levné a jednoduché přijímače. Do letadla bych ho nedal, ale do lodičky, co má půl metru a jezdím s ní do 20 metrů od břehu, není třeba dávat superpřijímače.
Každopádně bych chtěl využít tu vánoční slevu a X-Lite pořídit.
Pomohl by modul XJT Lite ? Tam je popis, že podporuje D8 ? To by asi bylo docela fajn řešení.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Jan Urbánek »


Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od prikrylm »

Nebo přímo multiprotocol modul?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: X-Lite ACCESS

Příspěvek od Bořík »

Díky za tip - to je dost zajímavé, protože mám volantovku s protokolem od FlySky, ale kvůli záruce a pomoci dám přednost tomu jednoduššímu modulu od RC-Studia. Nejsem v tomto oboru natolik zběhlý, abych neměl strach z vyřešení možných komplikací. I tak je to fajn, že se našlo dobré řešení.
Díky za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Taranis X-Lite“