TD-SR12 reset telemetrie

Flyingman
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. říj 2023 12:14:00

TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od Flyingman »

Ahoj lidi,
Prosim o radu ohledne resetu telemeteie. Zapnu radio a ukazuje mi to na zemi vysku treba 20m. Zresetuju tlacitkem celou telemetrii, vyska je nula. Kdyz zase zapnu radio pred dalsim letem, tak je tam opet ta puvodni nezresetovana vyska 20m. Pokazde po zapnuti musim dat rucne reset. Uplne nechapu tu logiku. Da se nejak udelat reset, aby si to prijimac pamatoval i po vypnuti? Diky :).

Tomas

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od Jan Urbánek »

Je to barosenzor, tlak se meni postupem casu a v ruznych nadmorskych vykach stale a dynamicky. Tzn, pokazde to bude ukazovat nejaky rozdil. Proto je tam ten reset

Flyingman
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. říj 2023 12:14:00

Re: TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od Flyingman »

Tomu samozřejmě rozumím, ale to není tenhle případ. Stačí jenom vypnout a zapnout a je tam původní hodnota před resetem.

Teď jsem vypozoroval ještě jednu věc. Zapnul jsem vysílač a přijímač, výška ukazuje 50m. Udělal jsem reset celé telemetrie, výška je nula. Vypnu a zapnu přijímač, výška je pořád nula. Ale jakmile vypnu přijímač a také vypnu vysílač, po opětovném zapnutí to opět ukazuje původních 50 metrů. Proto říkám, že nechápu tu logiku. Co je potřeba udělat, aby si to zapamatovalo.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od prikrylm »

Jestli tomu správně rozumím, tak výškoměr (barometr) má nějaký (kalibrační?) tlak, kdy posílá 0. Pokud je okolní tlak jiný pošle rozdíl. Reset připočte poslaný rozdíl, který si uloží do rádia (nějaká dočasná proměnná), takže se na rádiu jeví jako 0m. Je to tak?

Neměl by být problém vyrobit speciální fci, která při zapnutí provede tenhle "reset" za uživatele. v ETHOS sice nevidím trigger "One", jako u jeho ideového předchůdce, ale nějak by se TO mohlo dát udělat.

Mám zkusit něco vymyslet?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Flyingman
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. říj 2023 12:14:00

Re: TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od Flyingman »

Jak to funguje, vědí asi jen soudruzi v Číně :). Třeba existuje nějaká funkce, která to aktualizuje i ve vysílači. Pokud ne, tak mě také napadlo to vyřešit nějakým automatickým resetem po startu systému, ale zatím jsem nepřišel na to jak. Vyloženě parametr spouštění po startu jsem v Ethosu nenašel, ani strýček google neporadil Ale neříkám, že to nejde. Nejsem zatím moc zběhlý v pokročilejším programování.

Jestli mas nejaky napad, sem s nim :) dik

Kenumis
Příspěvky: 42
Registrován: pát 19. úno 2021 13:52:47
Bydliště: Nový Bor

Re: TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od Kenumis »

Tohle jsem řešil přes logický spínač, kde vstupní parametr byl síla signálu. Jakmile se navázalo spojení mezi RX a TX, tak se to seplo, bylo to limitované třeba na 0,5s, provedl se reset ve speciálních funkcích a čau babi...
Kenumis

X10S - ETHOS

Flyingman
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. říj 2023 12:14:00

Re: TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od Flyingman »

To je chytry :) diky za tip

Doplneni:
Tak se mi to nejak podarilo. Udelal jsem logicky spinac typu Edge navazany na VFR. Delku jsem nastavil na 5 sekund. S delkou 0.5 sekund to nefungovalo, protoze vyska nabiha pozdeji nez VFR. Akorat mi neni jasne, co znamena parametr "Během". To jsem nevypozoroval.
Přílohy
20240219_211413.jpg

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od prikrylm »

Možná logický spínač, který zareaguje na přítomnost telemetrie "výška", ideálně s nějakým dalším, třeba zamčený motor, aby se výška nenulovala při případném výpadku telemetrie ve vzduchu.

(SF↓ jako vypnutý motor, třeba)
image.png
z toho pak vyrobit impuls?, který resetuje telemetrii
image.png
A po zapnutí motoru už se nic neresetuje.

A spec fci, která reset provede.
image.png
Úplně ideální se mi TO nejeví, ale je to jedna z možností.

Nebo rovnou reset, poukd je zamčený motor? Přece jenom resetovat se dá klidně jen výška...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Flyingman
Příspěvky: 13
Registrován: sob 21. říj 2023 12:14:00

Re: TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od Flyingman »

Jo, to je dobry napad to svazat treba jeste s vypnutym motorem. Diky za tip :)

radekbenes
Příspěvky: 62
Registrován: pon 16. zář 2019 16:05:56

TD-SR12 reset telemetrie

Příspěvek od radekbenes »

Ahoj, jen doplnění:
Tohle chování výškoměru je zvláštní. Chovají se tak všechny přijímače i externí vario od Frsky. S těmi barometrickými čidly jsem před lety pracoval, když začala být dostupná (kus stál cca 800Kč...). Byly dva typy: Absolutní tlakové čidlo kde mikrometrická křemíková membrána má na jedné straně komůrky definované vakuum a na druhou vede trubička do okolního prostředí. Je základně zkalibrované a měří absolutní tlak pomocí tenzometrů na membráně (její průhyb) - čidlo pro výškoměr mívá rozsah armosférického tlaku cca od moře (MSL) do 10km. Pokud se nezmění poloha (výška) a tlak, tak měří stále tutéž (absolutní ) hodnotu. Druhý typ je diferenční a má přístup vnějích tlaků z obou stran membrány (dvě trubičky - použitelné třeba pro měření vzdušné rychlosti).
Takže tak. Kdo by si chtěl zjistit více, stačí dát v googlu součástky MEMS (Micro - Electro Mechanical Systems) Jsou to všechny ty zázračné typy polovodičů, díky kterým máme v modýlkách gyra, autopiloty, pittotky a podobné...
Radek

Odpovědět

Zpět na „Řada Tandem“