Diferencial Smerovky (V-Tail)

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 561
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Diferencial Smerovky (V-Tail)

Příspěvek od juraj.jurej »

V nastavení Smerovky pri vytvorení modelu s chvostom "V" chýba (z neznámich dôvodov) funkcia Diferencial.
V Ethos v1.4.5 pribudul mix pre vetrone Smer do Vyšk (Rud => Ele). Pomocou neho sa dá jednoducho nahradiť chýbajúca funkcia.

Pridajte MIX. Ja som ho pomenoval S do V - DIF
Screenshot_92.jpg
Screenshot_94.jpg

Vytvorte vlastnú 3 bod. krivku (100, 0, 100 V-Tail DIF)
Screenshot_95.jpg
Mix som umiestnil za Smerovku
Screenshot_93.jpg
Úpravou Váhy nastavíte potrebný Diferencial Smerovky V-Tail.
Screenshot_96.jpg
Naposledy upravil(a) juraj.jurej dne úte 27. pro 2022 11:18:30, celkem upraveno 1 x.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 561
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Diferencial Smerovky (V-Tail)

Příspěvek od juraj.jurej »

Poznámka (grif):
Ak potrebujete vyladiť "Diferencial", dlho stlačte ikonu v poli Váha:
Screenshot_98.jpg
Screenshot_98.jpg (3.36 KiB) Zobrazeno 5672 x
Vyberte použiť zdroj napr. Analog, Pot1. Uistite sa, že máte rovnaké nastavenie vstupu pre každý kanál. Po naladení modelu, môžete opätovne dlho podržať ikonu v zdroji a "Zmeniť na hodnotu", aby ste nestratili nastavenie.
Screenshot_99.jpg
FrSky Tandem X20

Pamaheli
Příspěvky: 5
Registrován: pát 10. bře 2023 7:34:16

Re: Diferencial Smerovky (V-Tail)

Příspěvek od Pamaheli »

Ahoj. Po roce a půl, co jsem si pořídil Tandem a následně jsem jej prodal kvůli absenci tohoto mixu, jsem si půjčil Twin xllite......no a koukám, že inženýři toto stále nanaroubovali. Tuší někdo prosím, zda se chystají toto standardně doplnit? Tvůj návod na řešení rozumné, nicméně mě zaráží, že to stále v Ethosu není. Většina uživatelů toto neřeší, ale já bych diff motýla dále rád používal. Díky za reakci...pavel

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Diferencial Smerovky (V-Tail)

Příspěvek od prikrylm »

Diferencial směrovky je míněno to, že při stejné dráze páky výškovky se výškovka jedním směrem vychýlí víc a druhým míň?
Má tohle nastavení význam na výškovce/V-tail, když na těchto plochách nevzniká vztlak?
Nebo mluvíte o jiné diferenciaci?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 359
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Diferencial Smerovky (V-Tail)

Příspěvek od Bořík »

Že by taková funkce nešla v Tandemu nastavit ? Určitě je zde plno "programátorů", co toto hravě vyřeší.
Asi není důvod tuto funkci přednastavit.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 634
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Diferencial Smerovky (V-Tail)

Příspěvek od ellet »

Nevím co je účelem ale vidím to tak, že diferenciace není jen o vztlaku, ale i o odporu (př. brzda na vnitřní straně zatáčky u křidýlek)

Pamaheli
Příspěvky: 5
Registrován: pát 10. bře 2023 7:34:16

Re: Diferencial Smerovky (V-Tail)

Příspěvek od Pamaheli »

Ahoj, diferenciací u motýla myslím naprosto tu samou jako u křidélek. Jedna půlka jde třeba nahoru o něco méně než druhá dolu... At se jedná o kroužení v termice, nebo pro rychlý let se zatáčkou. Bud to v zatáčce (při vychýlení motýla směrovkou) sklání nos, nebo naopak zvedá...Někdy chci jedno a někdy druhé. U některých eroplánů je to znát hodně....člověk si pak myslí, že třeba nalítnul do stoupáku a vono ne :-) Není to teorie, ale praxe. U rádia neřeším hypotetické situace a programové nedostatky, ale pouze to, co by mě začalo za malou chvilku rozčilovat....

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Diferencial Smerovky (V-Tail)

Příspěvek od pstasek »

juraj.jurej píše:
úte 27. pro 2022 11:18:03
Poznámka (grif):
Ak potrebujete vyladiť "Diferencial", dlho stlačte ikonu v poli Váha: Screenshot_98.jpg Vyberte použiť zdroj napr. Analog, Pot1. Uistite sa, že máte rovnaké nastavenie vstupu pre každý kanál. Po naladení modelu, môžete opätovne dlho podržať ikonu v zdroji a "Zmeniť na hodnotu", aby ste nestratili nastavenie.
:idea: Jako zdroj pro váhu lze také použít Trimy T5/6 pro jemné doladění diferenciace, případně lze vytvořit trimy uživatelské pomocí 6 funkčních tlačítek. Fantazii se meze nekladou.

Odpovědět

Zpět na „Programování“