Ethos Suite

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Ethos Suite

Příspěvek od juraj.jurej »

Ethos Suite
Je to PC aplikácia cez ktorú sa bude dať jednoducho spravovať update (aktualizovať) firmware vysielačky so systémom Ethos. Ale nie len to, postupne sa bude rozširovať. Ráta sa aj s programovaním rádia cez PC, simulátor atď. Na obrázkoch vidieť už nástroj na úpravu (konverziu) obrázkov a audio súborov do správneho formátu. Mala by to byť alternatíva Companion OpenTX. Zatiaľ ešte nevyšla, ale už čo skoro.
suite4.png
Suite5.JPG
Naposledy upravil(a) juraj.jurej dne stř 30. bře 2022 19:20:58, celkem upraveno 1 x.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Ethos Suite

Příspěvek od juraj.jurej »

Vyšla ETHOS SUITE PC aplikácia 1.2.1. Release Candidate 1. Je to viacmenej testovacia verzia, ale dá sa už použiť na aktualizáciu FW.
https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... -1.2.1.exe
suite6.png
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jan Urbánek »

Predana cestina pro verzi 1,2,6 ted jen poladit a nasi klinenti dostanou novy nastroj pekne v cestine

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Ethos Suite

Příspěvek od juraj.jurej »

Skúsil som upgrade FW v1.2.6 a SD (Češtinu) cez Etho Suite v1.2.1 všetko išlo v pohode. Len treba prekopírovať obrázky do priečinku "Models"
models.png
es001.png
Naposledy upravil(a) juraj.jurej dne úte 10. kvě 2022 21:10:30, celkem upraveno 1 x.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ethos suite bude v cestine

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Ethos Suite

Příspěvek od juraj.jurej »

Jan Urbánek píše:
úte 10. kvě 2022 21:05:49
Ethos suite bude v cestine

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk
To bude super. V najnovšiej verzii v 1.2.6 zatial CZ nieje. Bude to super nástroj. Už funguje aj konverzia obrázkov. (audio som neskúšal)
suite20.png
Naposledy upravil(a) juraj.jurej dne úte 10. kvě 2022 21:38:00, celkem upraveno 1 x.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jan Urbánek »

To vse jsem prekladal, mozna vymeni jen soubor

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Ethos Suite

Příspěvek od juraj.jurej »

Verzia 1.2.8 vypadá už celkom funkčná.
https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... y/releases
suite22.png
FrSky Tandem X20

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jindra »

Zdraví Vás, jsem zde na fóru skoro po roce moje x 20 S do nyní,--- aktualizace, letadla epp ,až obří akro v pohodě, stabilizace super. Přečetl jsem některé články a jsem lehce mimo ,když čtu množství různých anomálií, kdo tady ještě modelaří, pokud neladí rádio. Nadšen pro každou novinku a radost naučit se nové věci je povzbuzující, ale. Po překonání nespočtu aktualizací přijde Ethos Suite ,což chápu jako velký posun vpřed, zjednodušení, instalace do PC pohoda, nastavení aktualizace rádia pohoda, jenže nemám čas neustále studovat fórum, hlídat co jsem udělal špatně nebo co neumím, tak žádám o radu.
Po verzi 1.2.8. zapnu rádio místo módu 1 nastaven mód 2, dobrá přenastavím, zkalibruji, fotky pryč je to nejmenší, s opatrnosti zkouším veškeré funkce
stabilizace jede, výškovka normálně směrovka normálně ,křidélka stabilizují opačně, tak hodím revers na stabilizaci a následně upravím i na kanálech, takto u modelu s sr6 i modelu sr8pro stejný problém. Nastavení tlačítka záchrany , zisk stabilizace pořád stejný od nového rádia, zkusím záchranu na zemi
v letu nepoužívám ,funguje normálně. Vezmu acro s sr8 pro na vyzkoušení ,vždy po aktualizaci, stabilizace jede normálně i všechno ostatní, pro kontrolu i záchranu co se nestane, letadlo předpisově udělá sudovitý půlvýkrut hodí horizont a pokračuje ve stabilním letu na zádech ,dobrý ,další den všechno znovu, kalibrace, nastavení a opět stejný na efekt dobrý, ale jen pro zkušenější. Beru druhý model sr 6 stejně nastaveno opraveny výchylky po aktualizaci x zkoušek nic ,všechno v pohodě.
Mám vážně málo času, poraďte prosím co dělám blbě, už mě to unavuje ,zřejmě se vrátím opět k základnímu nastavení, stejně nepoužívám mixy atd. jsem naučen od tlačení přes klapky, vykopávání směrovky a ostatní převážně rukama. Na co to rádio vlastně mám.
Nyní vážně, do poslední aktualizace bez problému, co jsem neuměl, tak jsem velice rychle nastudoval a provedl, smál jsem se na na poslední akci, jak v tom mladší plavou, nyní nevím a nemám sílu pročítat mraky článků. Tak dík za pomoc Jindra.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jan Urbánek »

Radio se ke me dostalo a prvni problem bylo ze se podarilo zmazat radio.bin, tzn radio se resetlo do tovarniho a prenastavil mod. To jsme na SD karte nasli ze byl vytvoren radio.bin znova podle data. radio.bin byl presunut do adresare firmware, asi nechtenym posunem mysi.
Cele radio jsem na zadost klienta prosel a opravil. Je zjevne, ze doslo k docela ukrutnemu boji s tim co kam nakopirovat a tak jsem dost promazal soubory ktere byli ve spatnych umistenich a opravil. Obrazky modelu meli pres 1MB a tak nacitani modelu trvalo, zmensil jsem je na 100Kb pomci ETHOS Suite a nastaveni 300x280 pro X20S a od te doby to pekne natahuje modle rychle.
Zde vidim ze ETHOS Suite bude velikym prinosem pro snadnou aktualizaci pro lidi co s pocitacem valci.

Ohledne SR8 jsme se shodli ze bude problem s prijimacem, ten zanalyzujeme jak se ke me dostane.

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jindra »

Zdravím , tak ještě poděkování zde na fóru panu Urbánkovi. Přesně popsal, ano jel jsem na vlně úspěchu od nového rádia, dělal aktualizace, ale nejsem kovaný v těchto věcech a rádio s potřebou aktualizací jsem neměl. Do této doby O.K., ale udělal jsem ve složkách souborech chaos ,což vedlo k tomu, že rádio po aktualizaci šlo do základního nastavení atd. atd., k tomu náhodně potíž zřejmě s přijímačem /ještě nevíme/,vybitá baterie hodin a jak někdo zmínil problém mezi myší a PC, nebo židlí a PC a bylo to. Zásah odborníka byl nutný, ale i přes můj zásah rádio jelo. Čtením fóra jsem lehce zpanikařil, ano.
Jinak mám Taranise E, od začátku X20S létám od malých po obří modely. Na Taranis mám v Openu model 2,8 rozpětí a třívalec Saito benzin a mnoho dalších. Nikdy žádný problém. Za mě systém se vyvíjí a tím pádem je to složitější, což je vyvážené příznivou cenou. Mám 25 modelů a v několika i tři přijímače. Píši to ne chlubení ,ale z důvodu podpory těm co jsou na tom podobně, tak snad to nebude na škodu. S pozdravem Jindra.

Karloun
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25. kvě 2022 12:23:35

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Karloun »

Zdravím, netušíte jaká je správná sekvence připojení vysílače na Ethos Suite? Už jsem dvakrát X18 korektně upgradoval, ale nyní mi přestal reagovat Suite a neukazuje připojený vysílač. Občas to naběhne (v menu je připojený vysílač), ale po spuštění aktualizace zase zmizí. Bootloader mám aktuální (1.2.11).

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jan Urbánek »

Nemate spusteny take opentx companion? me se to s nim bije

Karloun
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25. kvě 2022 12:23:35

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Karloun »

Ne. Ani není nainstalovaný. Nicméně si opravdu myslím,. že se to s něčím bije :( V PC mám připojený XSR-SIM, ale to by nemělo vadit.

Karloun
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25. kvě 2022 12:23:35

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Karloun »

Raději všem doporučuji odpojit XSR-SIM před použitím Ethos Suite. Jinak se vysílač připojuje občas. V čem je závislost jsem nedetekoval Sólo to běhá bez kolizí. :)

Oliwer
Příspěvky: 13
Registrován: sob 27. dub 2019 15:30:00
Bydliště: Kelč

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Oliwer »

Jen skromný dotaz. Pokud chci aktualizovat samotný Ethos suite, je zatím pořád nutné stáhnout aktuální soubor z community GitHub. A nebo je někde nějaké skryté tlačítko. Děkuji :)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jan Urbánek »

novejsi verze ES to umi sami

PEPAN_EPAN
Příspěvky: 15
Registrován: ned 10. črc 2022 22:34:45

Re: Ethos Suite

Příspěvek od PEPAN_EPAN »

Dobry den, jde v Suite(nepřišel jsem na to) dělat programy pro modely nebo v jine aplikaci? abych to nemusel dělat na vysílačce složité programy

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ethos Suite

Příspěvek od Jan Urbánek »

Nelze. Je mozne ze se to ale zmeni a rozsiri

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Ethos Suite

Příspěvek od juraj.jurej »

PEPAN_EPAN píše:
sob 18. úno 2023 10:06:08
Dobry den, jde v Suite(nepřišel jsem na to) dělat programy pro modely nebo v jine aplikaci? abych to nemusel dělat na vysílačce složité programy
Dá sa to na Simulátori a potom prekopírovať model do vysielačky. Bežne to tak robím.
FrSky Tandem X20

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“