X20S Failsafe

Sejkorka
Příspěvky: 8
Registrován: ned 16. kvě 2021 8:53:18

X20S Failsafe

Příspěvek od Sejkorka »

Jak nastavit failsafe tak, aby mi při ztrátě signálu na Rx, přijímač přešel na kanálu 10k. (přepínaní režimů do polohy třeba -100% =autolevel) a model se přepnul do režimu AUTOLEVEL? Na 10k. nastavím -vlastní- a hodnotu na -100%. Co ale nastavit na ostatních kanálech K?M?S?V? ---držet, vlastní, bez pulsu, přijímač. Dík za reakce. Dá se failsafe nastavit třeba až na posledním Rx, pokud jich pracuje více v systému (2xR9Stab a RB20).

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: X20S Failsafe

Příspěvek od prikrylm »

Též jsem dumal, co s nimi a vyšlo mi, že na křidélka a výškovku 0 a na kormidlo na nějakou stranu, aby letadlo začalo kroužit a neuletělo někam do p...ryč.
Úplně ideální je pak vyzkoušet model, jak plachtí bez motoru, aby případně slušně doplachtil (ne čumákem do hlíny) a takové nastavení dát jako vlastní hodnoty kanálů na K,V,S.
Tuším, že už tady nebo na rcmanii něco takového zkoušel.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

libor
Příspěvky: 34
Registrován: pát 26. dub 2019 19:52:03

Re: X20S Failsafe

Příspěvek od libor »

Strategie uvést při ztrátě spojení s modelem model do režimu kroužení, plachtění a podobně není dle mých zkušeností dobrá strategie. Dobrá je, když není daleko široko strom, les, roští, pole se vzrostlým porostem, silnice, lidi. Lepší je donutit ho spadnout co nejblíže a co nejdříve. Lepší je poškozený model na místě než ztracený model nebo model, který někde způsobí škodu. Se zvyšující se výškou, kdy ke ztrátě spojení dojde, se ze stovek metrů čtverečních plochy k prohledávání stávají kilometry čtvereční. A stačí celkem slabý vítr.

Moje strategie: vypnout motor, natáhnout výškovku, směrovku plnou výchylku, vytáhnout brzdy, vztlakové klapky.

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“