Model MULTI

Krisvi
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13. čer 2021 17:50:08

Model MULTI

Příspěvek od Krisvi »

Vytvořil jsem nový model v ETHOS, jsou aktivní 4 kanály. Potřebuju využít další kanál a určit ovládací prvek. Stačí mi spínač (neproporcionální). Kde to mám hledat? V menu upravit model jsou aktivní 4 kanály + 1 letový režim a dál nic. Teda za život jsem vystřídal 4 RC soupravy jiných výrobců a toto je poprvé co s tím mám takový problém. Nevím asi už jsem blbý a 17 mi už taky není.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Model MULTI

Příspěvek od Jan Urbánek »

V mixeru pridam co potrebuji, zvolim zdroj a kanal nam to ma jit.

f4u
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. čer 2021 10:29:28

Re: Model MULTI

Příspěvek od f4u »

V mixeru je možnost mixovat do sebe dostupné aktivní věci, to jest VOP, SOP, Křidýlka, Motor a letový režim. Nepotřebuji mixovat, jen využít další kanál přijímače XM+ jako spínaný. V mixeru můžu posunovat nahoru, dolů, upravit stávající nebo smazat mix, toť vše. V menu VÝSTUPY je možnost zvolit název funkce, křivku, zpomalení ale ovládací prvek chybí. Zajímavé :D

f4u
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. čer 2021 10:29:28

Re: Model MULTI

Příspěvek od f4u »

Ukázková podpora :D Ještě že Frsky nevlastním, leda bych s tím praštil o zeď !

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Model MULTI

Příspěvek od Jan Urbánek »

Je videt ze jste nepochopil co jsem rikal
V mixeru pridam volny mix
Trvale aktivni
zdroj prepinac
pocet kanalu 1
zvolim treba kanal 8
a mam to tam
pak muzu upravit signal krivkou nebo ve vystupech.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Model MULTI

Příspěvek od Jiri »

Potvrzuji, že tohle problém není, navíc v podstatě úplně stejně se to dělá v OpenTX. Ještě jednodušší to bylo v FrskyOS, kde se zvolil jen vstup a výstup a nebylo třeba proto definovat mix. Ale ETHOS má filozofií mnohem blíže k OpenTX, založenou na všech mixech viditelných, tj. ta filozofie je logická a nevadí. Když se mix dobře pojmenuje, tak je to i v pohodě přehledné. Tady nebyla kritika na místě.

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“