Ethos - F5J, RCEV

vendav
Příspěvky: 2
Registrován: sob 29. kvě 2021 20:38:09

Ethos - F5J, RCEV

Příspěvek od vendav »

Zkoumám možnosti použít FrSky Horus X20 pro elektrovětroně F5J a stopalcovky... = 2 x servo křidélek, 2 x servo klapek, 2x servo ocasní plochy V/X, 1 x motor - doposud jsem používal Taranis X9D+ s OpenTx a šablonou https://rc-soar.com/opentx/setups/esoarplus/index.htm. Současný vysílač bych chtěl upgradovat. Bohužel X20 nemá OpenTX.

Po stažení simulátoru Ethos jsem na části jako mix křidélka/směrovka, klapky/výškovka ... nepřišel (mám funkční pouze automaticky vygenerované mixy, například pro 2 serva na křidélka, ale jiné mi v simulátoru nejdou přidat) = tento simulátor tedy rozhodně "Companion pro Ethos" není...

Kdo prosím vlastní X20, má zkušenosti s nastavením 6 serverového křídla + ovládání motoru na Ethosu a může se podělit o "rozumy"?
Jde na Ethosu vyexportovat setup modelu a přenést na jiný vysílač (USB, SD karta...)?
Má Ethos možnost nastavení, kontroly a simulace setupu letadla na počítači (jako tomu je v OpenTx pomocí Companionu)?

Děkuji za rady a pomoc.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Ethos - F5J, RCEV

Příspěvek od Jiri »

Současný simulátor je od komfortu simulátoru OpenTX dost vzdálený, ale třeba fungování mixů podle zobrazení výstupů se na něm ověřit dá. Trochu krkolomé, ale funkční ovládání jsem popsal zde:
viewtopic.php?p=4604#p4604

vendav
Příspěvky: 2
Registrován: sob 29. kvě 2021 20:38:09

Re: Ethos - F5J, RCEV

Příspěvek od vendav »

A jsem o krok dále... Díky za postrčení.
Je zde někdo, kdo už na Ethosu provozuje šestiservové křídlo?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ethos - F5J, RCEV

Příspěvek od Jan Urbánek »

V tom bych nevidel problem, jake plochy se ovladaji?

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“