Vlastni zvuky v ETHOS

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Momentalne radio obsahuje jen zakladni sadu zvuku pro systemove hlasky a telemtrii. Pokud chcete pouzit svoje zvuky, muzete je vzit treba z OpenTX.

Je potreba je ulozit na SD do slozky audio
image.png
pak je lze volat ve spec funkcich.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od Jiri »

V simulátoru ta asi nelze? Nenašel jsem adresář, kdy by zvuky byly, případně se daly doplnit.

m.fuka
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. dub 2022 10:40:53

Re: Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od m.fuka »

Zdravím, dnes jsem zaznamenal zvláštní věc, do frsky horus x20 jsem nahrál zvukové stopy podle navodu, pokud si stopu zadám ve speciálních funkcích jako jedno přečtení, proběhne skutečně jedno přečtení při každé aktivaci, pokud si ale zadám opakování stopy například každou vteřinu, tak po čas aktivace se stopa opakuje to je ok, po ukončení aktivace by mělo dojít i k ukončení čtení stopy, bohužel i po ukončení pokračuje čtení a to přesně o dvojnasobek času po kterou bylo čtení aktivovano. Tedy zapnu čtení před letem, po přistání čtení vypnu a po vypnutí ještě čtení stopy běží po stejnou dobu co jsem odlétal. Setkal jste se s tímto problémem někdo ?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od prikrylm »

A není to tak, že stopa je delší jak interval aktivace, do fronty se strčí správný počet "přečtení", ale protože je hláška delší, tak výsledné přehrávání pak vyjde na delší dobu?
Takto se tuším std chová OTX, nevěřím, že je tato funkcionalita v ETHOS nějak vylepšená...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

m.fuka
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. dub 2022 10:40:53

Re: Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od m.fuka »

Teď tady u toho sedím a zkouším, vypadá to tak, že na tom něco bude, pokud dám opakování po 1s, dochází k popsanému jevu, při opakování po 2s se tento jev zkrátí na polovic atd. při opakování po 5s je problém pryč. Řeším totiž problém že ethos nemá varovné zvuky jako opentx (chirp, beeb crick, siren atd) Nelze je najít ani v systémových hláškách, předpokládám že jde o zvuky tvořené někde z flash paměti nebo jinde. Používal jsem sound siren pro varování při poklesu airspeed na pádovou rychlost, opakování po 1s to tvořilo stálý varovný zvuk. Nahrál jsem si tento zvuk přes opentx recorder z horuse, zřejmě bude třeba zkrátit nahrávku, zatím dík za nápad, jdu pokračovat

m.fuka
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. dub 2022 10:40:53

Re: Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od m.fuka »

Už to funguje, potvrzuji že nahraná stopa musí být kratší než bude nastavená doba opakování, chytrému napověz, blbýho trkni, dík za trknutí :D

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od juraj.jurej »

Tie to varovné zvuky z opentx (chirp, beeb crick, siren atď. by mohli pridať aj do Ethos.
Dá sa to obísť hláškami cez špec. funkcie, ale tam by to chcelo percentuálne obmedzenie hlasitosti. Aby napr. Beep pípal tichšie na pozadí.
Naposledy upravil(a) juraj.jurej dne stř 06. dub 2022 15:38:37, celkem upraveno 2 x.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od juraj.jurej »

Varovné zvuky
Tak som tie varovania nahral z OTX. Stačí ich vložiť na SD do priečinku "audio" Potom sa dajú použiť v špec. funkciách.
Varovania.zip
(619.09 KiB) Staženo 303 x
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Vlastni zvuky v ETHOS

Příspěvek od pstasek »

Dostal jsem tip na docela užitečný TTS generátor: TTS Automate. Využívá engine Google TTS a hodí se na rychlé vygenerování sady hlášek dle vlastních potřeb.
Ethos_hlasky.zip
(1.09 MiB) Staženo 244 x
Osobně se snažím mít hlášky co nejkratší a nejúdernější, takže například namísto "Překročena kapacita baterie" mi stačí jen hlášení "Kapacita", u výchylek mi stačí hlášení "Malé", "Střední", "Velké", klapky jsou 0, 1, 2 atd... doplněny hlášky jako "Akro plyn" a "Volnoběh", které se hodí pro benzínové motory, alarmy jednotlivých veličin (napětí, kapacita, proud, výška, palivo, teplota, rbs) a běžné režimy (přistání, vzlet, normální, rychlý) plus číslované režimy.

Zip obsahuje i zdrojový soubor frází. Soubory rozbalte přímo do složky Audio.

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“