Simulator

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

To zní rozumně, a nic bych proti tomu neměl. Ale:
- pak bych čekal, že u předdefinovaných modelů v simulátoru bude takový mix minimálně pro každý jeden ovládací prvek (tj. stejně, jak to musí být u OpenTX), tj. např. že ovladačem křidélek ovládám kanály 1 a 2. Extra 1 apod - mixy prázdné.
- kde najdu přiřazení, že křidélka ovládám pravým kniplem do strany (tedy kromě módu), nebo klapky konkrétním ovládacím prvkem? To se právě řešilo i v menu Vstupy.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zaklad pak bude vypadat takto u modelu ktery specifikuji motor, vyskovka, smerovka po kanale a kridelka 2k.
image.png
K tomu si muzu udelay volny mix kde si muzu specifikovat volny zdroj
image.png
popripade si zase pridat hotovy mix zde vyskovka do zakriveni kridla
image.png
obecne v radiu je nastaveni pak
image.png

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

" kde najdu přiřazení, že křidélka ovládám pravým kniplem do strany (tedy kromě módu), nebo klapky konkrétním ovládacím prvkem? To se právě řešilo i v menu Vstupy."
v podstate vsechny vstupy jsou pojmenovany, paky KVPS a pak jsou prepinace, poty a logicke spinace, telem hodnoty atp.
V mixech co se tykaji konktretni funce se zdroj vezme sam u volneho mixu lze vybrat.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Stáhl jsem novou verzi simulátoru pro X10 (X10.exe verze 1.0.1) z Githubu ( https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... y/releases ).
Ovládání už je přizpůsobeno X10, tj. je na obrazovce ignorovaná klávesnice a myš. Vše je nutno ovládat tlačítky (klik simulovaný myší na tlačítku, respektive kolečko simulované kolečkem myši). Z toho pohledu OK, odpovídá to reálnému ovládání na skutečné X10.

Bohužel stále schází nějaká možnost simulace pohybu pák, což podstatně omezuje možnost testování např. mixů apod. Dodělání něčeho takového do SIMu by hodně pomohlo možnosti odladit si návrh modelu tam, podobně jako v Companion pro OpenTX.

Nicméně stále nevidím cestu, jak třeba na úvodní obrazovce změnit widget třeba na napětí baterie. Mám na výběr:
---- (nic ?)
Obrázek modelu
Hodnota

Když logicky zvolím hodnotu, následující položka Zdroj mi nabídne výběr Kategorie (mimochodem, ten je graficky mimořádně ošklivý):
obrazek.png
Toto se musí znovu rozkliknout (nechápu proč) a dostanu:
obrazek.png
--- (? asi nic)
Gyro (v X10 gyro není, takže položka tu asi nemá smysl)
Stopky (to je OK)
Letový režim

Schází mi tam třeba kategorie Telemetrie, pod kterou bych takové hodnoty čekal, případně nějaké další (logiské spínače apod.) apod. A když už něco vyberu, pomohlo by, kdyby to v symbolu widgetu bylo napsáno, a ne jenom Hodnota a Změnit .... Aby bylo aspoň vidět, že je obsah widgetu nějak nastavený.

Ohledně nastavení módu a pák, taky ne vše je srozumitelné. V menu Páky nastavím mód 1, a správně se mi označí na kniplech S/V (levý) a P/K (pravý).
Pak nastavím pořadí kanálů KVPS (to byl standard na Futabě, se kterou jsem začínal). Dosud vše OK.
Pod tím je ale volba Názvy pák, kde jsou položky označeny Páka1 - Páka4 a u nich textové názvy. Toto ale nemá absolutně žádnou vazbu na předešlé kroky.
obrazek.png
Buď by označení Páka1 - Páka4 mělo být u pák v obrázku nahoře (třeba bez ohledu na mód), nebo to u editace popisků nabízet např. PákaS, PákaV, PákaP, PákaK.

A když potom kouknu do mixů, tak vidím křidélka na kanálech 1,2 , výškovka 3, plyn 4, směrovka 5
To sice odpovídá zadanému pořadí, ale ne zvyklosti, kdy na Futabě, Hitecu i FrskyOS jsem měl druhý kanál křidékek na kanálu 5 (případně 6), tj. pořadí bylo K(1),P,V,S,K(2). Jak by šlo toto nastavit a případně kde?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Aby se zobrazovala telemtrie musite pustit modul 2,4 treba a v telemtrii vyhledat simulovane senzory.
Ano neni videt ktera paka je ktera na krizi, dobra poznamka presmerovani na vyvoj

v mixu to lze samozrejme prehazet
image.png
nevim proc to meni proti zvyklosti ale zeptam se na to

Mimochodem kdyz pridate test mix bude Vam tahat za paky :)

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Jan Urbánek píše:
čtv 08. dub 2021 16:55:37
v mixu to lze samozrejme prehazet image.png
nevim proc to meni proti zvyklosti ale zeptam se na to
To jsem zkoušel, ale je to těžká pakárna, protože to znamená nastavit všechny mixy. Ono to jen přehodí ty dva, tj. když dám Křidélka2 z defautního 2k na kanál 5, z kanálu 5 mi to přehodí na 2 směrovku, a takhle nutno posunout všechny.
Opravdu by bylo užitečnější, kdyby šlo zadat pořadí kanálů, třeba tam, kde se zadává KVMS mít přesnější přiřazení. Ne že by to nešlo, ale není to praktické. U FrSkyOS s tím problém nebyl, tam se to jednorázově nastavilo právě v menu vstupy.
Jan Urbánek píše:
čtv 08. dub 2021 16:55:37
Mimochodem kdyz pridate test mix bude Vam tahat za paky :)
To jsem nepochopil - jak?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

v mixech se prida z knihovny test mix

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Testovací mix by měl smysl, kdyby šel zapínat pro jednotlivé funkce nebo mixy samostatně. To nenahradí simulaci pohybu konkrétní páky. Aby ten SIM byl opravdu použitelný, bylo by potřeba mít možnost simulovat prvky rádia, buď přes obrázek, nebo k simu připojit rádio nebo nějaký ovladač jako u RC simulárorů.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Tlačítko TELE

Příspěvek od Jiri »

V simulátoru se vždy\ při stisku tlačítka TELE dostanu do návrhu obrazovek, bez ohledu na to, zda mám definovanou jedinou, nebo více.
obrazek.png
obrazek.png (11.53 KiB) Zobrazeno 8943 x
Pokud se to tak chová i na vysílači, je to bug - přes TELE se vždy přepínaly jednotlivé obrazovky.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Simulator

Příspěvek od pstasek »

Jiri píše:
pát 09. dub 2021 16:21:17
Pokud se to tak chová i na vysílači, je to bug - přes TELE se vždy přepínaly jednotlivé obrazovky.
Bug to není, obrazovky se v celém Ethosu přepínají PgUp/Dn a je tomu tak i na hlavní obrazovce.

Tlačítka Tele, Mdl a Sys slouží pro nastavení jednotlivých částí rádia a smysl to dává.

SYS je ozubené kolečko, TELE je symbol +, MDL je letadlo a RTN je domeček

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Simulator

Příspěvek od ellet »

To je normální, stejné jako v OTX.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Porovnávall jsem s FrskyOS a tam tlačítko TELE přepíná jednotlivé obrazovky s konfigurovatelnými telemetrickými údaji. Možná právě proto bylo označeno TELE. Ale pokud v ETHOSu takto dali tlačítkům jiný význam, asi si na to půjde zvynout.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Me ososbne toto vadi, Tele by melo ukazat telemtrii a ne nastaveni obrazovek, to i v OPTX je nezdarile, jak casto potrebujete nastavit obrazovku a jak casto potrebujete obrazovky telemtrie?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Navrhnul jsem tuto zmenu:
Well I like to try to talk about this button and function.
From OPTX TELE is screen settings and not Telemetric screen.
How often you need screen setting and how often you need telemtric screen to have screens setting own fast access button?
ETHOS right now not have telemtric screen, but i like to suggest to do this.
Screen setting leave only on long press encoder like screen setting like it is and long tele.
Add to screens special function checkbox what screen is the telemtric. And this screen will be automaticly called when TELE will be presed shortly.
So user can make a few screens but select one what will have fast access from Tele button, and on this screen the user will set most important teletric vales he need.
image.png
On X20 I am not sure if Tele or Disp will be used but can work same way.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Naprosto souhlasím. Ještě bych jako argument přidal případné přepínání za letu, kdy vstup do nastavení je vysloveně nežádoucí, zatímco telemetrické údaje naopak.

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: Simulator

Příspěvek od ok5kwt »

Když mám v OpenTX nastavení modelů uloženo v souboru bude nutné do Ethosu vše znova napípat nebo se počítá s tím že z pressetu OTX jednoduše nakonevertuji do Ethosu?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Modely z OPTX nejsou kompatibilni.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

A počítá se s tím, že by byly kompatibilní ty ze simulátoru? Momentálně nejsou kompatibilní ani mezi verzemi, tj. napípávat tam něco dopředu asi nemá smysl

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Ke stažení je verze simulátoru 1.04:
https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... ulator.exe
Ohledně kompatibility, zatím opravdu není zajištěna ani mezi verzemi simulátoru, respektive je omezená. Některé modely neprojdou ani upgradem 0.3 -> 0.4, jednoduchý prošel i 0.2->0.4. Ale je to bráno jako jeden z řešených problémů - ve verzi 1.04 už by měly být modely přenositelné mezi různými rádii (X10 / X12 /X20) tj. výhledově by kompatibilita měla fungovat.

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: Simulator

Příspěvek od ok5kwt »

Kam se do simulátoru kopíruje obsah SD karty? Já dal soubor audio do adresáře simulátoru a nic. Pak jsem zkusil hledat jestli náhodou něco není v program data či dokumetech a nic. Vsunul jsem do PC vsunul i fyzickou SD kartu a téže simulátor nezobrazí nic. Očekával jsem, že v simulátoru bude i Setup pro zadání cesty k SD obsahu a nic. Zkoušeno na dvou PC

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“