Simulator

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zde najdete odkaz na vydane verze a u nich je simulator ke stazeni.
https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... /releases/

Idealne pouzivejte stabilni verzi jako 1.0.9 bez poznamky candidate. Candidate 1, 2 atp znamena rozpracovanou verzi tedy kandidat na vydani dane veze a muze tak obsahovat chyby.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Simulator

Příspěvek od ZS-Man »

Zdravim,
a toto je zatím jenom simulace samotného OS, nebo se dá nějak zobrazit i radio (kniply a prepinace) a vyzkoušet si, co jsem vlastně naprogramoval?
(spouštím v Linuxu přes Wine, tak nevim jestli to běží správně)
Diky.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Toto je pouze simu, zpravidla se pouziva v ranne fazi k zakladnim testum.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Simulator

Příspěvek od prikrylm »

Na soudy je asi brzo.
Spousta "věcí" se dá pojmenovat, tak bych čekal, že na touchscreenu bude spíš klávesnice jak zadávání rollerem.... nebo tam někde je?
Jinak z pohledu OpenTX uživatele vidím silný OpenTX vliv a snahu některé věci udělat jinak, otázka je, jestli lépe. Skoro bych řekl, že touchscreen s sebou nese trochu jinou filosofii, možná se jen na simulátoru špatně simuluje a bude to prima.

Tak tu klávesnici a držím palce. :)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Simulator

Příspěvek od Bořík »

Oproti OpenTx vypadlo v mixech nastavení zpoždění ( prodleva ). Dá se někde nastavit ten časový posun ?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Simulator

Příspěvek od ellet »

Beru to jako pomůcku pro první seznámení a vidím, že je to OpenTx v jiném balení. Možná bude někde i lepší funkce. Mám na mysli na př. zpoždění, které tým OpenTx odmítl opravit kvůli kompatibilitě s předchozími verzemi. Na druhou stranu vidím i rizika z toho, že nad OSem nebude mít nikdo jiný "dohled".
Možná by chtělo trochu popsat FSW1-6 (Function switches)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zpozdeni a opozdeni take bude.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Simulator

Příspěvek od ellet »

Ale zpomalení ve Free Mix vidím. A musím se přesněji vyjádřit, ten problém v OTX je se zpomalením.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Simulator

Příspěvek od Bořík »

Zpomalení ano, ale zpoždění ne. Přitom je to dost důležitá funkce. Třeba při zatahovacím podvozku je třeba nejdřív otevřít kryty a teprve potom vysunout podvozek a následně zase zavřít podvozkové kryty. Bez té prodlevy by to bylo o dost složitější.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Simulator

Příspěvek od ellet »

Ono to tam taky bude a kdyby nebylo, mělo by to jít i jinak (alespoň v OpenTx to lze). Sekvencér by měl stejně "vědět" jestli (a kdy) byla předchozí část zdárně provedena. A teď se vracím k nedávné diskuzi - proč by bylo dobrý znát polohu serva. :) Nebo by se nějakým způsobem měla řešit zpětná vazba.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

Novy simu
https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... 0.0.16.zip
Cestina stale v procesu ladeni.
Pokud najdete chybu nebo lespi vyraz prosim dejte vedet do vlakna o lokalizaci.
viewtopic.php?f=82&t=577

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Simulator

Příspěvek od prikrylm »

(můj názor)
Podle mě je to vybírání veličin přes "vyskakovací" menu nešťastné. Tohle chce podle mě opravdu vyřešit jinak.
Líbí se mi sdružování mixů podle vstupu, to je hezké, dělá mixer přehlednější.


Beru tuto verzi jako "sbíráme zkušenosti další verze už bude opravdu použitelná.". Touchscreen chce opravdu jiný přístup. Nevím jaký, neumím to.
Trochu inspirace jinde, možná něco dobrého vzít z Paladina? Fakt nevím.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

muznik
Příspěvky: 7
Registrován: pon 29. dub 2019 7:48:58
Bydliště: Skotnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Simulator

Příspěvek od muznik »

V RF systému v externím modulu vidím jen podporu XJT ,R9M .. a PPM .
Uvažuje se i o podpoře Multimodulů ??

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Simulator

Příspěvek od Jan Urbánek »

To nevim, ETHOS je ted potreba dokoncit a doladit pro FrSky, mozna pak se bude rozsirovat.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

- Nabídka pro zobrazení jiného údaje než stopek mi přijde nepřehledná, a s vysokou pravděpodobností nedodělaná. Nenapadá mne, jak bych tam zadal třeba napětí baterie z telemetrie.
- Nepochopil jsem filozofii, co nahradí menu Vstupy.
- Lepší pochopení práce s mixy asi nebude možné přes doplnění 'pseudoovladače', tj. nějaké metody, jak simulovat pohyby kniply apod.

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Simulator

Příspěvek od Woita »

Jiri píše:
pon 29. bře 2021 19:01:16
- Nabídka pro zobrazení jiného údaje než stopek mi přijde nepřehledná, a s vysokou pravděpodobností nedodělaná. Nenapadá mne, jak bych tam zadal třeba napětí baterie z telemetrie.
..........
Napětí z baterek se tam dostane snadno, stejně jako cokoliv z telemetrie - podobně jako v Open TX - jednotlivá okénka jsou widgety, které se konfigurují.
Tady náhled, kde jsem připomínkoval jestli by neudělali větší a barevné nápisy:
Coloured telemetry.gif
Edit: Dodatečně mne napadlo, že asi mluvíš o simulátoru. Tak to ano, ten jsem zkusil a moc mi ovládat nešel - nevěděl jsem ani jak se pohybovat po menu... Ve vysílačce to jde snadno - buď ovládacími prvky (kolečkem a tlačítky), nebo dotykovým displejem - dá se to kombinovat a jde to dobře.

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Simulator

Příspěvek od Woita »

Jiri píše:
pon 29. bře 2021 19:01:16
....
- Nepochopil jsem filozofii, co nahradí menu Vstupy.
...
vstupy se zadávají přímo v mixech, kde je kolonka Source, kde vybereš z kategorií jako analogy, přepínače, logické switche, kanály, telemetrie, trimy, časovače atd. A v dané kategorii pak vybereš konkrétní vstup. Tohle zrovna je o něco přehlednější než v OTX, kde ty vstupy byly v jedné kopici a najít ten svůj bylo hodně točení kolečkem.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Simulator

Příspěvek od prikrylm »

Ono vstupy a vstupy v mixech jsou trochu něco jiného. Samotná obrazovka "vstupy" v OTX dokáže ze vstupů fyzických udělat vstupy logické a hodně zpřehlednit následné mixy. Toto asi bylo myšleno. V OTX 64 řádků ve vstupech a 64 mixů pak může být výrazně víc jak 128 mixů v ETHOSu.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Porovnával jsem to s FrSkyOs, a tam v menu vstupy např. nastavuji, který knipl nebo přepínač použiji na ovládání které funkce. Přednastavení se řídí módem vysílače, ale když chci něco jinak (např. u větroně neovládat motor přednastaveným přepínačem, ale třeba pákou, tak to v menu vstupy změním.
Tj. např. nastavím MOTOR na pravou páku. Pokud nevyžaduji speciální křivku apod, na výstupu pouze nastavím CH3 = MOTOR a je hotovo.
To je rozdíl od OpenTX, kde se všechny přiřazení řeší mixem. Tj. rád bych pochopil filozofii, jak se bude řešit v Ethosu. Protože z přednastavených letadel je tam víc bez jakýchkoliv mixů, bez simulace pohybu pákami ale nezjistím, zda a jak to funguje.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Simulator

Příspěvek od pstasek »

prikrylm píše:
úte 30. bře 2021 9:28:46
Ono vstupy a vstupy v mixech jsou trochu něco jiného. Samotná obrazovka "vstupy" v OTX dokáže ze vstupů fyzických udělat vstupy logické a hodně zpřehlednit následné mixy. Toto asi bylo myšleno. V OTX 64 řádků ve vstupech a 64 mixů pak může být výrazně víc jak 128 mixů v ETHOSu.
Oni i ty mixy v Ethos fungují trošku jinak, jednomu Mixu jde přiřadit více kanálů, tedy mám jeden Mix na křidélka nebo klapky a tomu jsou přiřazené 2, resp. 4 kanály, každý se svým nastavením... Hodně to dle mého názoru zpřehledňuje a zrychluje programování.
image.png
image.png

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“