Simulator

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

V simulátoru je to jinak uspořádané, záleží, co potřebuješ.
- Modely ukládá do C:\Users\<profil uživatele>\.ethos\models\(...)
- Fotky modelů (kam lze přidat vlastní) do c:\Program Files (x86)\FrSky\Ethos\bitmaps\user\(...)

Zvuky má asi integrované do sebe, složku pro ně jsem nenašel...

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: Simulator

Příspěvek od ok5kwt »

Dík Jirko na to se podívám... šlo o ty audiosoubory. Pokud jsou integrované pak simulátor nevydá ani píp ba se ani nezobrazují va nabídkách (spec funkce) audiosoubory, Simulátor na prohlídku dobrý ale abych si vyzkoušel jak a co jsem nastavil,zahýbal si páčkama a viděl co to dělaá,to prostě ještě není. Beru to tak, že je to ještě v hodně hlubokých plenkách a bude nějakou dobu trvat než se celý systém stane stabilně použitelný?? Tak každý vývoj má svou dlouhou cestu tam a nebo nikam.. Dík

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Simulator

Příspěvek od prikrylm »

ETHOS (občas) testuju na X12S.
Vzhledem k tomu, že s ETHOSem (a jen s ním?) chtějí prodávat (už prodávají?) X20, tak by zas tak dlouhý ten vývoj být neměl.
"Jednoduché" modely už se s ETHOSem už teď lítat dají, Vrtulníky zatím (V1.0.4) buď s velkým sebezapřením (na úrovni roku ~2010) nebo raději ne.
Na úrovni posledního OTX nebude podle mě ETHOS dřív jak o Vánocích. Ale potenciál rozhodně má. Stále držím palce.

Kvůli prodeji X20 možná raději udělat port OpenTX?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Já to neporovnávám s OpenTX ale s FrOs, a taky jsou tam na můj vkus dost díry. Jeden příklad:
FrOs např. přirozeně uměl timer řízený % motoru (tj. při polovičním plynu odečítal pomaleji) včetně blokování plynu. Nebylo třeba nic speciálně nastavovat, na timeru se daly Thr% a to bylo vše. FrOs nevyžaduje na standardní funkce žádné mixy, prostě se pro plyn nastaví vstup (tuším J2), výstup (CH3) a případně přepínač na blokaci ajeto.
Pokud motor má definovaný vypínač na blokaci (používám všude kvůli bezpečnosti, současně tím samým měřím přibližnou délku letu), tak se prostě nastaví, ve které poloze konkrétního přepínače je plyn aktivní, a to je vše. Pak vše funguje, včetně zastavení timeru při blokaci plynu, bez ohledu na polohu páky.
Ethos (a údajně ani OpenTX) to takhle neumí. Oba potřebují pro plyn mix (Ethos ho přednastaví sám), a je tam i volba pro blokaci plynu, na vlastní plyn funguje. Ale nemá dopad na ten timer. V Ethos fóru odkazují, že by to mělo jít udělat stejně jako u OpenTX - jak to tedy děláte v OpenTX? Požadavek je, aby timer pro baterii odečítal na základě % plynu (stačí lineárně, byť to není přesné) a zároveň akceptoval zámek plynu.

Macil
Příspěvky: 32
Registrován: sob 27. dub 2019 15:03:42

Re: Simulator

Příspěvek od Macil »

Jiri píše:
pát 21. kvě 2021 18:13:16
...- jak to tedy děláte v OpenTX? Požadavek je, aby timer pro baterii odečítal na základě % plynu (stačí lineárně, byť to není přesné) a zároveň akceptoval zámek plynu.
Veľmi podobne, akurát v základnom nastavení modelu je potrebné zmeniť stopu plynu z páky plynu na kanál plynu.
Viď video od RiMra

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Díky za odkaz, to video je celkem jasné. Ve FrOs to je zaprogramované přirozeně, tam netřeba nic. V OpenTX celkem popsáno, ale jak to zaboha implementovat v Ethosu?

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Simulator

Příspěvek od pstasek »

Jiri píše:
sob 22. kvě 2021 22:13:51
Díky za odkaz, to video je celkem jasné. Ve FrOs to je zaprogramované přirozeně, tam netřeba nic. V OpenTX celkem popsáno, ale jak to zaboha implementovat v Ethosu?
Úplně jednoduše... Menu stopky, aktivní stav nastavit na Plyn procentuelně. Zároveň mám nastavený i reset na negovaný zámek plynu, takže při reaktivaci motoru se odpočet spouští znovu, abych nezapomínal stopky resetovat.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator

Příspěvek od Jiri »

Spojení s resetem stopek mi naprosto nevyhovuje. Když třeba ladím /pípám model, dělám běžně několik krátkých letů (< 1min.), při přistání vždy spínačem blokuji plyn (a též čítač celého času), upravím třeba subtrimy nebo % nějakého mixu a letím znovu. Ve FrOs to funguje naprosto přirozeně, oboje stopky stojí a po odblokování pokračují, resetuji manuálně při výměně baterie. A to už vůbec neřeším ovlivnění letovými režimy. Ideálně by to chtělo řídit výstupem konkrétního kanálu (nebo funkce).

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Simulator - ovládání

Příspěvek od Jiri »

Vyšly verze 1.07 a s nimi přibyly další bugy, budu řešit na Ethos fóru.
Nicméně pro další uživatele simulátoru, pomůcka, kterou jste možná přehlédli:
Ovládání rádia v simulátoru - budu popisovat pro mód 1 a tradiční pořadí AETR, podle Horusu X10

HW tlačítka - klik levým tlačítkem myši na tlačítku, nebo :
RTN - kurzorová šipka dolů
SYS - kurzorová šipka vlevo
TELE - kurzorová šipka vpravo (vede na nesmyslné nastavení obrazovek - přepínání telemetrie ve FrOs bylo mnohem smysluplnější)
PgUP/PgDn - kupodivu opravdu PgUp /PgDn
Potvrzení - Enter
Z mně neznámého důvodu nefunguje šipka nahoru jako MDL (??)
Listování - kolečko myši nebo + / -

Analogové ovladače
Křidélka - Ctrl 4 / Ctrl 6 (číslice na numpadu )
Plyn - Ctrl 2 / Ctrl 8 (číslice na numpadu )
Výškovka 2 / 8 (číslice na numpadu )
Směrovka 4 / 6 (číslice na numpadu )

Točítka
Levý slider 1 /7 (číslice na numpadu )
Pravý slider 3 /9 (číslice na numpadu )
Pot1 (levý) - Ctrl 1 /Ctrl 7 (číslice na numpadu )
další netuším :-(

Přepínače:
SWA - A (písmeno, cyklicky přepíná)
SWB - B (písmeno, cyklicky přepíná)
..... atd
SWG - G (písmeno, cyklicky přepíná)

Vždy lze ověřit monitorem výstupů nebo kalibrací.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Simulator

Příspěvek od juraj.jurej »

Kde sa ukladá screenshot? Funguje vôbec?
screenshot.png
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Simulator

Příspěvek od juraj.jurej »

Screenshot súbor sa nachádza v priečinku "C:\Program Files (x86)\FrSky\Ethos\screenshot"
Ale ikona na simulátore zrejme nefunguje

Modely sa ukladajú do priečinku "C:\Users\xxxx\.ethos\models"
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Simulator

Příspěvek od prikrylm »

Netušíte, jestli se v simulátoru dají něčím ovládat trimy?

(ovládací prvky se asi budou udržovat tu: https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... -Shortcuts )

---

Jestli screenshoty míří do ""C:\Program Files (x86)\...", tak tam std není právo zápisu. Chvíli jsem zkoušel laborovat s právy, ale screenshot jsem ze simu stejně nedostal - musí stačit "výstřižky".
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Subrt
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. říj 2023 7:11:01

Re: Simulator

Příspěvek od Subrt »

Ahoj, může mi někdo poradit kde najdu instalační soubor aplicace simulátoru ETHOS, nemohu to nikde najít.
Díky.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Simulator

Příspěvek od prikrylm »

Jako taky jsem ten simulátor na githubu nebyl schopný najít.
(Nějaký je tu: https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... ulator.exe viz viewtopic.php?f=87&t=982&p=7288&hilit=x ... .exe#p7288)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Subrt
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. říj 2023 7:11:01

Re: Simulator

Příspěvek od Subrt »

Díky moc, mám Tandem XE ale to by snad nemělo vadit.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Simulator

Příspěvek od prikrylm »

Jestli existují simulátory na jiná rádia jak x20 nevím, nikdy jsem jiný neviděl. Pravda XE má dva displeje, ale předpokládám, že změna bude jen v nastavení nějaké té telemetrické obrazovky, zbytek nastavení bude totožný.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Simulator

Příspěvek od juraj.jurej »

prikrylm píše:
pát 26. led 2024 10:16:44
Jestli existují simulátory na jiná rádia jak x20 nevím, nikdy jsem jiný neviděl. Pravda XE má dva displeje, ale předpokládám, že změna bude jen v nastavení nějaké té telemetrické obrazovky, zbytek nastavení bude totožný.
XE asi simulátor nemá, ale iné rádia áno.
Přílohy
Screenshot_8.jpg
Screenshot_7.jpg
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Simulator

Příspěvek od prikrylm »

I XE sim jsem našel: viz release 1.4.12 (XE sim)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Subrt
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. říj 2023 7:11:01

Re: Simulator

Příspěvek od Subrt »

Dík

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“