Novy system ETHOS

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

On ten protokol nikdy nebyl volny nebo sdileny, vsechny klony jsou jen reverse engeneering. Ovsem ohledne OPTX velmi razantne tlacime na FrSky a OpenTX aby podporu domluvili.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od juraj.jurej »

Jan Urbánek píše:
úte 15. zář 2020 11:42:08
On ten protokol nikdy nebyl volny nebo sdileny, vsechny klony jsou jen reverse engeneering. Ovsem ohledne OPTX velmi razantne tlacime na FrSky a OpenTX aby podporu domluvili.
Tak tlačte :D To by bola asi pre FrSky katastrófa, keby zrušili OTX a konkurencia nespí.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Bořík »

FrSky se vyšvihla hlavně kvůli OpenTx. Jinak by to byla naprosto běžná tuctová firma. Proto opustit OpenTx by byla hloupost, taková samovražda. Asi by nezkrachovala, ale příznivci OpenTx by odešli jinam. Takže si moc přeju, aby nadále fungovala trojice OpenTx-FrSky-RCStudio.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od juraj.jurej »

Bolo by dobre aby popri ETHOS bol aj paraelne OpenTX a keď sa Ethos stabilizuje Ľudia sa sami rozhodnú. Ale stratiť zákazníkov, ktorý išli do FrSky hlavne kvôli OTX asi by nebol dobrý krok. OTX má 10 rrokov náskok a už má svoju komunitu. Prihrali by iba konkurencii.
FrSky Tandem X20

zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od zlutak23 »

Jan Urbánek píše:
stř 09. zář 2020 13:07:35
Neni to uplne k tématu co ale moc problem nevidim, zakaznici s accst dostali aktualizaci 2.1 pro zvyseni bezpecnosti. Zakaznici Horus rady tzn X10 a X12 si mohou kdyz chteji koupit interni modul Access za cenu jednoho prijimace a nacvaknout, nikde se nic nepaji- mame na to navod. To bych jako hozeni pres palubu neoznacoval.

Ethos se nyni pasuje na X10 Express potazmo na X12 s access, jak to bude dal zatim je brzo uvadet. Ethos nyni funguje na X20 kde se bude testovat.
Docela mě vaše slova pohoršila jelikož jak psal někdo výše je to hození přes palubu! Vysílač x10s (accst) s Frsky OS mám dva roky a za tu dobu lítám na 1.6.04 beta i když slibujete už nějaký ten rok oficiální verzi tak přijdete s tím že pro tyto vysílačky je to vlastně konec! FrskyOS končí a nový Ethos se jich týkat nebude! Dále na 1.6.04. nejde z vysílače flashovat interní modul takže na 2.1. aktualizaci mohu zapomenout !!! A jeden z důvodu proč jsem frsky pořizoval bylo menu a hlášky v CZ jazyce, který mi zmizí vámi nabízenou radou aktualizovat software z frsky.com na poslední verzi která je v EN! Přijde mi to dost neseriózní vůči uživatelům s x10s a x12! Také jste zmínil výměnu interního modulu ale kdo mi vymění ten letovaný modul? Většina uživatelů si asi nepřejeme mit bastl vysílač s omezenýma funkcema!

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Nechapu proc stale vsichni resite ten BT modul. Ten neni potreba pro prechod na ACCESS.
Prechod na ACCESS modul stoji 1290kc to je cena jednoho prijimace a staci ho jen nacvaknout do patice uvnitr radia.
Ano, take bych byl radsi kdyby byla podpora i pro X10 a X12 bez ACCESS ale nadruhou stranu se Vam otevrou nove moznosti s novymi prijimaci.

Krom toho mate stale moznost pouzivat OpenTX v cestine. Horsi by bylo kdyby zadna varianta nebyla.

Nemyslete si, ze si to FrSky od nas dealeru nevyslechl, kritizujeme a vysvetlujeme jim stale dokola, ze je potreba jista setrvacnost a nedivim se Vam, ze to kritizujete, ale reseni to nastesti ma, sice ne za 0kc ale ma.

zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od zlutak23 »

Jan Urbánek píše:
pát 16. říj 2020 13:13:27
Nechapu proc stale vsichni resite ten BT modul. Ten neni potreba pro prechod na ACCESS.
Prechod na ACCESS modul stoji 1290kc to je cena jednoho prijimace a staci ho jen nacvaknout do patice uvnitr radia.
Ano, take bych byl radsi kdyby byla podpora i pro X10 a X12 bez ACCESS ale nadruhou stranu se Vam otevrou nove moznosti s novymi prijimaci.

Krom toho mate stale moznost pouzivat OpenTX v cestine. Horsi by bylo kdyby zadna varianta nebyla.

Nemyslete si, ze si to FrSky od nas dealeru nevyslechl, kritizujeme a vysvetlujeme jim stale dokola, ze je potreba jista setrvacnost a nedivim se Vam, ze to kritizujete, ale reseni to nastesti ma, sice ne za 0kc ale ma.
Tak řešíme BT z důvodu že za ty peníze by jsme rádi plnohodnotný vysílač a ne vysílač který bude o nějakou tu funkci ochuzen. Ale možná jste neporozuměl správně co mě štve a to frskyOS který mám již 18 měsíců v beta verzi a nemůžu ani přejít na flash 2.1 jelikož to nejde!!! Kdyby jste tedy zavřeli vodu nad frskyOS aspoň z poslední aktualizací v češtině a nedoporučovali jí jen v EN jazyce... tím se pak popírají moje důvody proč jsem šel k Frsky a vybral si vás jako českého zástupce a jeho českou podporu. Jinak OPTX hezký ale sám píšete že nevíte kam se to dál bude posouvat to mám přejít na jiný druh systému aby za půl roku skončil stejně ?? Opravdu nechápu že frskyOS nedotáhne poslední možný software ke stažení s možností s aktualizace na 2.1. do českého jazyka! Je to dost smutné a vůči zákazníkům dost neloajální a věřte mi že důvěru to ve frsky moc nedodává jelikož je to sázka do loterie zda za dva roky ethos v Německu někomu neškubne a bude tu zas něco jiného!

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Nebude ochuzen o zadnou funkci, BT ucitel zak a telemtrie tam pojede jako jede ted, jen komunikace s novymi radii s BT je omezena ze stary modul umi byt jen ucitel.

Mozna to nechapete, ale nejde o to, ze bych neudelal ceskou verzi ja ale FrSky ja mam cesky balik uz od podzimu 2019 hotovy ale FrSky FW nevydal s podporou nacitani jinych jazyku. Proste par zmen udelali a zahodili to. Pak udelali podporu ACCESS jen aby se nereklo a mezitim uz pracovali na Ethosu.

O OpenTX jsem psal ze neni jasna podpora pro NOVA radia, podora stavajicich modelu by mela byt stale zajistena.

Ethos nema nic spolecneho s vysilacim protokolem, je to jen operacni system kde tvorite model a jeho fungovani. Jestli se zjisti nejaka chyba v komunikaci vyda se aktualizace protoklu, ne Ethosu.

zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od zlutak23 »

Jan Urbánek píše:
pát 16. říj 2020 16:26:26
Nebude ochuzen o zadnou funkci, BT ucitel zak a telemtrie tam pojede jako jede ted, jen komunikace s novymi radii s BT je omezena ze stary modul umi byt jen ucitel.

Mozna to nechapete, ale nejde o to, ze bych neudelal ceskou verzi ja ale FrSky ja mam cesky balik uz od podzimu 2019 hotovy ale FrSky FW nevydal s podporou nacitani jinych jazyku. Proste par zmen udelali a zahodili to. Pak udelali podporu ACCESS jen aby se nereklo a mezitim uz pracovali na Ethosu.

O OpenTX jsem psal ze neni jasna podpora pro NOVA radia, podora stavajicich modelu by mela byt stale zajistena.

Ethos nema nic spolecneho s vysilacim protokolem, je to jen operacni system kde tvorite model a jeho fungovani. Jestli se zjisti nejaka chyba v komunikaci vyda se aktualizace protoklu, ne Ethosu.
Pokud to dobře chápu abych dostal vysílač do aktualizovaného stavu 2.1. a měl v něm český jazyk tak musím pořídit vysílací modul ACCES za 1400kč a počkat na českou verzi Ethosu? Je to tak?

Jinak od Frsky je to rána pod pás, jelikož od začátku beta 1.6.04 verze jsem vás několikrát kontaktoval e-mailem stím jak se vyvíjí ofiko verze v CZ jazyce a byl jsem vámi uklidňován že se na všem pracuje a že se to vyřeší i pro update na 2.1. aby byl možný a dopadlo to tak že si mám nainstalovat EN verzi a tím frskyos končí :( a nebo koupit nový modul (tedy pokud mi to potvrdíte viz odstavec na hoře) a přejít na ACCES a dále investovat do vysílače po dvou letech! Pak se mi nemůžete divit že jsem rozlazeny a nelíbí se mi to jelikož si přijdu že jsem koupil vysílačku která nemá pro frsky budoucnost a přijdu si tak trochu podveden jelikož to určitě není to co jsem od frsky čekal! Chápu že za nějaké věci nemůžete ale pochopte zákazníky Frsky že tohle není zrovna férový přístup... čekal bych od frsky slevu na nové vysílače pro zákazníky jejich dodavatelů když zničeho nic starší modely úplně odstřihla a nehodlá jim dále vytvářet podporu.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Bezne modul stoji 1490kc a pro nese zakazniky co maji Horus od nas 1290Kc. A to neni akce FrSky!

Ja vychazim jen z informaci ktere ke me plynou, pokud me slibuji ze verze bude, predam tyto informace dal. Omlouvam se, ale nejsem jasnovidec.

Nedivim se Vam i my jsme FrSky nadavali, ze to neni mozne a lokalizacni verzi pozadovali. Tak strejne ted trpi kolega v nemecku. Bylo nam receno, ze Fros nebyl na moc dobrem zakladu a brzy by dosahl svych limitu. Nektere veci jako fonty a bitmapy se pak museli z FW odstranit a jsou samostatne jako soubory a ty komplikace by s rozvojem rostli.
Proto se rozhodlo ze se cely system naprogramuje od zacatku a FrSky si zaplatilo opravdu vyborne programatory.

zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od zlutak23 »

Jan Urbánek píše:
pát 16. říj 2020 18:39:09
Bezne modul stoji 1490kc a pro nese zakazniky co maji Horus od nas 1290Kc. A to neni akce FrSky!

Ja vychazim jen z informaci ktere ke me plynou, pokud me slibuji ze verze bude, predam tyto informace dal. Omlouvam se, ale nejsem jasnovidec.

Nedivim se Vam i my jsme FrSky nadavali, ze to neni mozne a lokalizacni verzi pozadovali. Tak strejne ted trpi kolega v nemecku. Bylo nam receno, ze Fros nebyl na moc dobrem zakladu a brzy by dosahl svych limitu. Nektere veci jako fonty a bitmapy se pak museli z FW odstranit a jsou samostatne jako soubory a ty komplikace by s rozvojem rostli.
Proto se rozhodlo ze se cely system naprogramuje od zacatku a FrSky si zaplatilo opravdu vyborne programatory.
...je hezké že si svých zákazníků vážíte a nabízíte modul za zvýhodněnou cenu...ale neodpověděl jste mi zda mi nový ACCES modul v rádiu X10s (původně Accst) bude fungovat s Ethos systémem??? a budu zde konečně moc provést aktualizaci na 2.1. firmware...

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Informace ktere jsme dostali je, ze x10 a x12 s ISRM modulem budou moci vyuzivat Ethos.

Takze jak jsem to pochopil, tyka se to vsech Horusu kdyz se do nich nacvaknete novy modul. Stejne to pochopil i kolega z nemecka a UK.

zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od zlutak23 »

Jan Urbánek píše:
pát 16. říj 2020 19:36:18
Informace ktere jsme dostali je, ze x10 a x12 s ISRM modulem budou moci vyuzivat Ethos.

Takze jak jsem to pochopil, tyka se to vsech Horusu kdyz se do nich nacvaknete novy modul. Stejne to pochopil i kolega z nemecka a UK.
Děkuji za informaci, aspoň něco pozitivního i když u frsky po posledních zkušenostech jeden fakt neví co bude :/

Uživatelský avatar
bedy
Příspěvky: 43
Registrován: stř 01. kvě 2019 9:38:19
Bydliště: Brodek u Přerova

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od bedy »

Pro mne je OpenTX výborný hlavně, v tom, že Rimr udělal spoustu videí a návodů jak pracovat a programovat (FrSky Taranis / OpenTx Drobky) a podobně. Mám strach, že na nový systém, již nic nebude tak krásně publikované (mimo jiné, že z Rimra se stává 3D tiskař a nestíhá).
PS: Od Spektra jsem odešel hlavně, pro to, že mi co neumíme anglicky a nemáme žádnou podporu v češtině, jsme velmi těžce něco dodávali nastavovali v jejich angl profilových menu.
Takže odklon od OpenTX je mi proti srsti.
Bed.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od juraj.jurej »

Myslím, že aj ETHOS bude mať CZ lokalizáciu. Či bude časom aj Open TX na nových rádiach uvidíme, ale vidím to blede. Preto je top rádio X10S Expres, kde ide OTX a pôjde aj podľa dostupných info. ETHOS.
FrSky Tandem X20

zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od zlutak23 »

Nějaké nové informace kdy bude Ethos puštěn do světa?

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od juraj.jurej »

zlutak23 píše:
sob 28. lis 2020 21:44:26
Nějaké nové informace kdy bude Ethos puštěn do světa?
Nikdy, alebo na vždy :lol: Ale nie, už sa testuje fyzicky na prvých predpredajných Horus X20. Je to na spadnutie.
FrSky Tandem X20

zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od zlutak23 »

Tak to je super...me spíš zajímá kdy to pustej na X10 s ISRM modulem... snad to nebudou protahovat.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Kuprikladu pro X10 Express mam Ethos jiz nyni na testy. Jedou se obe linie jak X10 tak X20 spolu.

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


zlutak23
Příspěvky: 19
Registrován: ned 26. kvě 2019 21:43:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od zlutak23 »

Jan Urbánek píše:
ned 29. lis 2020 8:56:14
Kuprikladu pro X10 Express mam Ethos jiz nyni na testy. Jedou se obe linie jak X10 tak X20 spolu.

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk
Nebude u X10/X10s s ISRM modulem a Ethos systémem vadit ten starý bluetooth ? Neprojeví se to na jiných funkcích než učitel žák?

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“