Novy system ETHOS

Odpovědět
Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od krizma »

prikrylm píše:
pon 08. úno 2021 20:35:03
Trochu z toho cítím JETI.. ostatně jako z celého FrSky. :)
Jen tak dál. Jestli to bude mít příjemné rozhraní a aspoň tu podstatnou funkcionalitu OpenTX, tak to nebude vůbec špatné.
JETI :) To byl dobrý foooooor. To se tomu neblíží ani na kilometry. :)

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od prikrylm »

No, cenou rozhodně.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od krizma »

To provedení teda ceně nedpovídá ani náhodou....očekával jsem trochu jiný standard. Je to předražené.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Bořík »

Také mi to tak připadá, že Jeti je dost předražené. Spíš hodně, než dost. Ale kvalitní to asi bude, to je pravda.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od prikrylm »

Tak předražené... Pokud je ochoten za JETI někdo ty peníze dát, jako že jo, tak slovo "předražené" asi není na místě.
Pokud se naráží na ETHOS a JETI systém, tak ETHOS je, pravda, ještě hodně v plínkách.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od ellet »

krizma píše:
pon 14. čer 2021 7:21:12
To provedení teda ceně nedpovídá ani náhodou....očekával jsem trochu jiný standard. Je to předražené.
Vždyť to není hotový, to je u FrSky normální vývoj. Ne, že by se mně tento způsob zvlášť líbil, ale prostě to tak FrSky dělá a je s tím potřeba počítat. Hodnocení něčeho co se teprve tvoří asi není na místě. A to píšu jako člověk naprosto spokojený s OpenTx (mimochodem dost nechápu, jak může někdo, kdo má sklony k programování, zvolit něco jinýho ale to je můj problém), ETHOS u mně mít místo nebude, ale hodnotit zatím není co.

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od krizma »

Myslel jsem HW.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od ellet »

Jsme ve vlákně ETHOS. Ale když už píšeš o hw, mám dražší FrSky hw než je X20 (nevím o čem píšeš, jen se domnívám) a nemám mu asi co vytknout. Funguje jak má. Připomínky k hw by mě i zajímaly, ale prosím - ve správném vlákně.

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od krizma »

Jo už jsem psal v jiném vlákně.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jiri »

ellet píše:
pon 14. čer 2021 12:10:58
....píšu jako člověk naprosto spokojený s OpenTx (mimochodem dost nechápu, jak může někdo, kdo má sklony k programování, zvolit něco jinýho......
No vidíš, já se programováním (a občas dokonce výukou a školením programátorů) živím přes 30 let, a přesto je mi sympatičtější šablonový systém. Prostě ve volném čase programovat nemusím :-)
Takže na Horusu používám FrskyOS. ETHOS je mnohem blíže OpenTX, ale oproti němu trochu přehlednější. Třeba pohledy na mixy doplněné vhodným pojmenováním jsou srozumitelnější. Ale z mého subjektivního pohledu je na něm ještě práce jako na kostele, takže pokud měl nyní už dávno mrtvý FrskyOS opustit, přechod na OpenTX by byl jednodušší. Doufám, že se to časem změní, ale ten čas bude dlouhý.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 631
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od ellet »

Jiri píše:
stř 16. čer 2021 16:14:13
No vidíš, já se programováním (a občas dokonce výukou a školením programátorů) živím přes 30 let, a přesto je mi sympatičtější šablonový systém. Prostě ve volném čase programovat nemusím :-)...
Vím, už jsi se někde chlubil :D . Tyhle příspěvky sice nejsou "k věci", ale když už jsi to začal rozebírat, tak já jsem v oboru podstatně dýl a možná i kvůli věku mě z prolézání a hledání v menu dřív "bere čert". Naproti tomu, kdo zná alespoň základy na př. Basic, nemusí se v OpenTx učit nic a nemusí ani v ničem listovat. Stačí pochopit systém a přehledně uspořádaný záložky (když se k tomu přidá ještě lua...). Já se, i v mém věku, určitě radši věnuju přemýšlení nad vtipnou programovou konstrukcí než hledání zastrčených předprogramovaných voleb někde v menu. Vlastně žádné extra složitosti nepoužívám, ale občas řeším rád hlavoamy pro kolegy. Proto jsem se zbavil Graupnera a jednu Futabu mám už jen tak ze setrvačnosti.
ETHOS se rozumnou cestou vydal (už to moc nesleduju) a proto věřím, že to nakonec nebude systém pro "pojídače buchet". (Toto označení jsem si vypůjčil z historického časopisu Bajt, který vycházel na počátku tvé kariéry :) )

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

Jo to byli doby kdy jsem valil v Borland C++, ted to je samy objekt, knihovny a pekna bida...

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


kopenec.p
Příspěvky: 4
Registrován: stř 04. srp 2021 22:58:54

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od kopenec.p »

Dobry den, dva roky spokolene vyuzivam Horus 10 Expres s OTX. Pouzivam jej pro rizeni modelu tryskovho letadla s pohonen dmychadlem - klapky na pevne polohy prez let rezimy ( trimovani prez T5 v kazde let.fazi), pridove kolo rizene solo servem (trimovani T6) trimovani vyskovky ke klapkam v let. rezimech, S.Bus serva v kridlech, sekundarni prijmac prez S.Bus in, vsechnye prepinace ozvucene a telemetrie Unisens E (odletana kapacita, napeti pohonne bat.). Byl jsem naprosto spokojen. Letos me zasahl Kovid a behem rekonvalescence jsem to zkusil. Pocatecni neduvera rychle vyprchala. Ten kdo umi OTX bude spokojen Ethos je OTX s obrazky. Funguji logicke spinace, krivky, spec. funkce, mixer. Dokonce je i telemetrie mnohem intuitivnejsi, kalibrace stabilizacniho prijmace take. Vrcholem je takova drobnost, ze kdyz mate stejny nazev u dvou kanalu, system vas na to upozorni a pri potvrzeni jmena pro novy kanal smaze jmeno u stareho.
Za me cesta spravnym smerem. Jednoznacne skvely! Prechazim na ETHOS!
Spalováky, dmychadla Wemotec Midifan. Neznám, že něco nelétá :-)!

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od prikrylm »

Koukám už přibylo i zpomalení při přechodu mezi režimy, je čas ETHOS zase vyzkoušet! :)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od ok5kwt »

Umí Ethos prohlédnout nějakým widgetem či lua i logovací soubory v terénu?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Jan Urbánek »

ZAtim ne

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od ok5kwt »

Děkuji... Ještě se zeptám kde je v Horus 10 systémová baterie a jaký tip? Ethos mi hlásí nízké napětí RTC 2V Open TX před tím nic nehlásil.

ok5kwt
Příspěvky: 46
Registrován: úte 07. črc 2020 7:07:58

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od ok5kwt »

Už vím CR1220?? a musí se vyndat celá základní deska.. Se picnu :lol: :D

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od prikrylm »

Tak jsem si zase nějakou dobu hrál s ETHOSem v X12S. Tentokrát s verzí ..17.

Stručně: v zásadě jsem nenašel nic špatného nebo co by chybělo. Naklikal jsem si std pádlový vrtulník (HR3) a motorový větroň ala RiMr (motor, 2 křidélka, 2 klapky, tři letové režimy, řízení odtokovky, plyn jiným prvkem v jenom z režímů, butterfly s plynem na plynové páce v režímu přistání - jakože od půlky plynu nahoru plyn, od půlky plynu dolů butterfly)

Podrobněji:
- mixer v ETHOSu je z pohledu vstupů a mixuje se do serv/výstupů (OTX je z pohledu serv a mixují se vstupy) - asi je to o zvyku zatím jsem byl trochu zmatený z mixu u vrtulníku (AIL, ELE), ale v podstatě v pohodě.
- u vybírání mixů nejsou všechny mixy rovnocenné (přidaný mix "plyn" je takový ořezanější, jak volný mix), ale "volným mixem" se řeší spousta problémů.
- zatím jsem nepřišel nato, jak použít volný trim (T5) třeba na volný mix.
- verze pro X12S je funkční, ale někdy podivná - např u wizarda nejsou vidět žádná tlačítka/šipky "další" i když PgUp a PgDn fungují, není na první pohled jasné, co se má dělat. Přehled fungování kanálů zobrazuje jen 4 kanály.... ale beru to tak, že ETHOS je pro novější rádia a slušně funguje i na starších Horusech.

Soubory, potřebné k běhu ETHOS, jsem drze přikopíroval na SD k souborům z OTX a zajímavé je, že po nahrání OTX funguje veškeré nastavení z OTX a po nahrání ETHOSu funguje veškeré nastavení z ETHOSu. Dokonce jsem našel "historické" pokusy nastavení modelů v ETHOSu, co jsem kdysi zkoušel, tzn. modely v ETHOSu jsou uložené na SD a dají se jednoduše zálohovat.

Takže suma sumárum, jak jsem říkal, že kolem Vánoc bude rozumná verze, tak je.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Novy system ETHOS

Příspěvek od Bořík »

Je v ETHOSU něco navíc, co by nešlo v OTX nastavit, naprogramovat, zprovoznit ?

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“