Jak nastavit hodnotu na stopkách

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od dtdt »

Přenáším na Ethos jeden model z Futaby, kde mám jedny stopky jako měřič "motohodin" (např. kvůli údržby). Chtěl jsem udělat totéž na Ethosu, kde jsem sice přišel na to, jak udělat stopky, které poběží v nějakém letovém režimu a budou si trvale pamatovat hodnotu, ale nepřišel jsem na to, jak na nich nastavit čas takový, s jakým jsem skončil na té Futabě, aby mi to jako "pokračovalo" dál.
Poradí mi někdo?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od prikrylm »

To něco se jmenuje "Persistent" "trvalé", volba u nastavení stopek úplně dole. (mám jen sim, takže "english")

image.png
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od dtdt »

Ehm... ne. ;)
Píšu, že jsem přišel na to, jak si mají trvale pamatovat hodnotu, takže ano, Persistent tam nastaveno mám a funguje to.
Na co jsem nepřišel je to, jak inicializovat hodnotu stopek na jinou než 00:00:00. Z Futaby mám "tachometr" na 1:22:48 a toto chci nějak přenést do Ethosu, aby mi to pokračovalo dál v počítání motohodin od těch 1:22:48 nahoru.

Znova jsem prošel celé menu, ale nezjistil jsem to. Napadlo mě, že by to šlo pořešit jednorázovým spuštěním nějakého LUA scriptu, protože třída "timer" má metodu value(), která umožňuje i hodnotu nastavit, ale netuším jak to celé poskládat do nějakého kódu, v LUA jsem nikdy neprogramoval a do Ethosu už vůbec ne.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od prikrylm »

Omlouvám se, slepý su nevidím... Taky nevidím, jak inicializovat stopky, co čas přičítají na nějakou jinou hodnotu jak 0. A ani mi to nedává moc smysl.
Pokud chci hlídat motohodiny a "pokračuju", tak stačí "nečekat" na (např) 4h ale třeba 2,5h, ne? A přidat nějaký logický spínač, který mi tuto hodnotu pohlídá. Po té, co doběhne požadovaná doba, tak stopky hlídat na dobu novou...
LUA bych zvládl, ale ETHOS mám jen jako simulátor a tam nevím jak (a jestli) lze LUA nějak testovat. Jestli na TO příjdu, dám vědět.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od dtdt »

prikrylm píše:
úte 09. dub 2024 7:51:47
LUA bych zvládl, ale ETHOS mám jen jako simulátor a tam nevím jak (a jestli) lze LUA nějak testovat. Jestli na TO příjdu, dám vědět.
Teoreticky by mohlo stačit to nakopírovat někam na c:\něco\někde\Ethos\scripts a mělo by se to tam normálně objevit a dát spustit.
Kdyby ne, nabízím se jako tester. :ugeek:

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od dtdt »

prikrylm píše:
úte 09. dub 2024 7:51:47
Pokud chci hlídat motohodiny a "pokračuju", tak stačí "nečekat" na (např) 4h ale třeba 2,5h, ne?
Ale tak jasně že to takhle jde taky udělat, koneckonců takhle to teď mám, když mi nic jiného nezbývá, ale moje OCD tiše sedí v koutě a pláče. :lol:

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od dtdt »

Zkusil jsem napsat asi poněkud naivně dvouřádkový skript

Kód: Vybrat vše

local timer = model.getTimer(0)
timer:value(123)
A tohle mi to odmítá spustit (nebo nevím, jak to spustit). Ale něco mi říká, že takhle jednoduché to nebude. :lol:

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od prikrylm »

No, ono to LUA, vypadá, že může být akorát pro Widget nebo extra fce a to má jakási pravidla. Alias je potřeba TO zabalit do nějaké struktury. Ale zatím se mi nepodařilo simulátor přesvědčit, aby vůbec něco viděl, natož, aby něco dělal...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

dtdt
Příspěvky: 35
Registrován: úte 15. zář 2020 14:00:00

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od dtdt »

No a můžu s tím nějak pomoct? Máš něco, co bych mohl zkusit, aby se zjistilo jestli je problém ve skriptu nebo simulátoru?

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od prikrylm »

Dělal jsem jiné věci a tohle jsem úplně pustil z hlavy. :-/

Navrhuju, pokud jde o čas údržby motoru, tak udělat údržbu motoru a časovač se může nechat na nule. :-P
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Jak nastavit hodnotu na stopkách

Příspěvek od Jan Urbánek »

Napad na moznost editace casu stopek predan ETHOSakum

Odpovědět

Zpět na „ETHOS“