ETHOS 1.5.4

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

ETHOS 1.5.4

Příspěvek od Jan Urbánek »

Dnes bude vydána aktualizace 1.5.4, díky kritické chybe verze 1.5.3 doporučujeme aktualizaci.

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: ETHOS 1.5.4

Příspěvek od Jindra »

Jeden postřeh. Včera jsem poslal přes bluethooth z X20S do 20 pro jeden model. Všechno dobré jen směrovka opačný chod. U X20S 1.5.2 a u Pro 1.5.3. Upravil jsem smysl pomocí váhy jde o model s motýlem a u křidélek opačně diferenciace. Večer jsem dal do X20S 1.5.3 a zatím znovu nezkoušel, odhadoval jsem, že je třeba stejná verze FW, je to tím, nebo zmiňovanou chybou. Jednou se mě stálo u taranise x9 , který jsem tehdy nikdy neaktualizova a po servise a aktualizaci některé kanály byly opačně. Jindra.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ETHOS 1.5.4

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ne chyba je v tom ze nejake luaskrioty mohou pretizit radio a to zkolabuje. Oprava je hotova a bude brzo v distribuci jako 1.5.4.

Oprava otocenim vahy neni uplne v poradku, lepsi ve vystupech otocit smer serva nebo krivkou

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: ETHOS 1.5.4

Příspěvek od Jindra »

1.5.4 už mám - dobrý. Otočení váhy jsem zvolil ,jelikož jsem nebyl schopný naladit motýlkové ocasní plochy, směr serva
to rozhodil , ještě se podívám na křivky. Jindra
Nedalo mě to, vrátil jsem váhu jak byla a vytvořil křivku pro směrovku a nastavil tak, aby šla správným směrem. Rozsah výchylek jsem pomocí váhy u výškovky upravil tak aby byly větší, než potřebuji a u směrovky křivkou vytvořenou. Jelikož výchylky mají rozdílný rozsah nahoru dolů vlevo vpravo mix motýl,/rozdíl z důvodu mechanického osazení/ tak jsem rozsah upravil ve výstup na stejnou výchylku a jde to normálně. Výškovka 7,5 mm nahoru dolů, směrovka 7,5mm vlevo vpravo a normálně jde mix motýl.
U výškovky, která šla dobře mám nastavené expo na 30% a u směrovky pětibodovou křivku nově vytvořenou - používání vždy. Expo u křivky na směrovku vytvořené pomocí této křivky a zapnuté vyhlazení křivky. Je to tak dobře?

Dřív - dávno, jsem nechal základní nastavení výběr modelu druh ploch dle šablony a ve volném mixu jsem vytvořil znova např.výškovku 1 a 2 směrovka 1 a 2 .
Potom jsem mohl přesně nastavit rozsahy samostatně na jednotlivých kormidlech, proč?, u systému RDS myslím rotary drive systém náhonu kormidel vznikají mechanické nepřesnosti a rozsah výchylek ladit pomocí společné váhy a diferenciace v šabloně nebylo možné. např./křídlo šest kormidel/
Základní šablona musela zůstat bez zásahu, pokud jsem některou části vymazal a nechal jen vytvořený mix nastaly komplikace např. dvojí trim na jednom
kanálu nebo trim nešel vůbec. Prostě ,jak naladit čtyři křidélka dvě klapky na všechny křidélka s rozdílným rozsahem, čtyři křidélka dvě klapky, brzda-
krajní křidélka nahoru vnitřní dolů a klapky hodně dolů atd. Vytvořené nové volné mixy pro každé kormidlo samostatně zpřehlednily co s čím dělám, lze to takto použít.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ETHOS 1.5.4

Příspěvek od Jan Urbánek »

Co kanal to mix a pak uprava pomoci krivek a limitu serv ve vystupech. Klapky vetsinou nepotrebuji expo tak se pouzije krivka pro nastaveni prubehu a prepinac treba na zasunuto a dve polohy klapek. Krivkou pak nastavim potrebne hodnoty a mam pro kazdy kanal vlastni krivku. Jiste kazde servo neni uplne stejne i diky tahlum atp.

Opet existuje vice zpusobu jak toho docilit, jen s otacenim vahy muze byt problem, protoze pak se trimy neotoci (mozna uz jo, na novejsich verzich jsem to nezkousel)

Dalsi nejcastejsi problem byva pouziti toho volneho modelu. Tam nejsou ani vztahy trimu na paky a musi se to rucne vse nastavit.

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: ETHOS 1.5.4

Příspěvek od Jindra »

Díky, tak to dělám, pomocí mixu ke každému kanálů.
Klapky jasný,většinou používám takový pot a nyní na pro levý slide s aretací, brzdy mám na kniplu pot/buřt/a výchylky dávám bez nutnosti pustit knipl jedním prstem.Jindra.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: ETHOS 1.5.4

Příspěvek od pstasek »

Majitelé XE, kteří aktualizovali včera, je třeba flashnout 1.5.4 znovu, jinak se neaktualizují hodnoty ve widgetech na horním displeji.

hasjan
Příspěvky: 5
Registrován: stř 28. srp 2019 15:06:49

Re: ETHOS 1.5.4

Příspěvek od hasjan »

Zdravím, mě po poslední aktualizaci jde menu ve vysílačce pouze En a veškeré hlášky přestaly fungovat, mohu poprosit o radu jak to napravit díky Hasák.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ETHOS 1.5.4

Příspěvek od Jan Urbánek »


Odpovědět

Zpět na „ETHOS“