Trim a mix trim X 20S

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Jindra »

Zdravím, zeptal bych se na přidání trimu v mixu. Obyčejné letadlo založím model, ve výstupech nastavím výchylku min. max. revers, subtrim, všechno funguje. U letadla šest serv na křídlo, nechám vstupy na 100% a ladím pomocí mixu. Z počátku jsem vymazal přednastavené mixy a vytvořil nové na každé kormidlo zvlášť a překvapení bylo ,že nešel trim, naštěstí na letadle čtyři kila "uhlí" kde jsem nemusel sáhnout na trim a zjistil jsem to po x-letech na zemi.
Od té doby nechám přednastavený mix dle výběru modelu a pak přidávám další samostatné pro kormidla, důvod, měním si rozsah výchylek dle libosti a u náhonu serv RDS nelze použít jednotnou diferenciaci. Ve vstupech mám pouze subtrim a 100% výchylka.
U takového "uhlí" mám běžně 24 mixů, včetně původních. Zkusil jsem při vymazání původní šablony přiřadit trim pomocí mixéru a nabídky trim, bez problémů nastavím směr, přiřadím výstup a jde trimovat, JEN s malou potíží. Ve výstupu konkrétně centr trim -1,6% min,max 100%,mixer 0% hlášení centr trimu MIXER 0% trimuji doprava /směrovka/ zahlásí další centr trim kanál 2,4% potom třeba 3,0 znova doleva doprava vždy centr trim na -1,6 a další 4,2
mixer 3,9% 4,5 0 5,7
a tak dále, kolikrát pojedu z jedné strany na druhou ,tak střed vždy -1,6 a 0 % a k tomu ,ale pouze doprava náhodnou hodnotu opět další hlášení centr trim. Potom otočím v mixu trimu směr trimování a hlásí úplně stejně doleva, střed opravdu centr a další zase náhodně. Zkouším to na směrovce jelikož ta nemá jiný nastavený mix, myslel jsem, že reaguje například na další mixy ,ne. Je to tím, že vymažu přednastavenou šablonu, dám novou směrovku?
Pokud by byla v šabloně např. ke každému křidélku/třeba křídlo -čtyři křidélka/ horní, dolní váha, zpomalení, tak se nemusí srá..t s mixy nastavených šablon. Překopání vstupů při novém modelu, nastavení kanálů ,jak někdo psal maso...., to už, neřeším.
Zkuste prosím poradit, zaráží mě ta náhodná hodnota, kterou hlásí centrim a hlavně dva centr trimy to mě VADÍ.
Jindra.

Kenumis
Příspěvky: 42
Registrován: pát 19. úno 2021 13:52:47
Bydliště: Nový Bor

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Kenumis »

Bylo by možná nasdílet nastavení modelu? dalo by se z toho víc usoudit.
Ale dělá to na mě dojem, jakoby si se snažil z Ethosu udělat OTX a máš tam zbytečně moc mixů. Ty přednastavené mixy jsou, podle mého názoru, dobře použitelné i na takto náročné modely.
A ještě k tomu nastavení diff a velikosti výchylek: tohle se snažím řešit tak, že nejprve pomocí křivek srovnám chod jednotlivých klapek a pak už velikost výchylek, diff, expo a pod nastavuje velice snadno.
A ještě: jakou verzi Ethosu používáš?
Kenumis

X10S - ETHOS

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Jindra »

Verzi mám poslední, včera jsem zkusil aktualizovat a dělá to stejně. U modelu Freestyler mám nechané přednastavené mixy, k tomu dám svoje mixy, právě z důvodu nastavení kormidel, např. než naladím brzdy na svah od 5-20m/s větru musím to hodně ladit a pomocí křivek používám rovněž.
Jo netvrdím, že to vypadá na návrat k OTX, ale jen jsem zkoušel možnost na základě německého fóra, kdy řešil vlastní mix ,který netrimoval
přiřazením trimu k výstupu pomocí nabídky trim. Měl jsem radost z další možnosti, ale právě vyskočila ta hláška o dvou centr trimech. Jsem modelář a z Ethosem ,vždy říkám, už jsem pokořil všechno, ale zas, ne. Na fórech a s někdy i při podpoře nejvyšších jsem zvládl hodně, hodně potíží co zde zaznělo jsem zaznamenal, zvládl a rozhodl se to dál neřešit, ale. Pokud to je mým nesprávným napípáním ptám se proč to SW pustí, nebo nehodí hlášku problému.
Uvedený model křídlo 6 klapek je Skywalker od Baudise a pokud s tím lítám bez trimu, no čuměl jsem a diváci asi taky, kdyby to věděli. Trim píská a netrimuje, no dobrý. Psát jsem, že před zhruba dvěma aktualizacemi jsem jeden den odlétal tři lety , bez sáhnutí na rádio, přepnutí modelu další den zapl a klapky šli ne do polohy klapky dole, spletená pozice přepínače ani do pozice brzdy prostě šly v pozici 0 bez klapek , tak 15mm dolů, milion rozpojení a zapojení nic, stejný. Přeladil jsem ve vstupech na střed a odlétal dva lety, za další dva dny po zapnutí klapky byly nahoře, tak jsem to vrátil na původní hodnoty a od té doby dobrý. Serva používám MKS a KST a problém byl bez zásahu do rádia ani jsem neaktualizoval.
Nerad to ,tady píšu jelikož x věcí bylo opravdu neznalostí z počátku Ethose, mám ho hned jak vyšel, a někdo řekne blbec s tím neumí, ale jsou věci které nelze vysvětlit. Proč to řeším, jsem moc zodpovědný, mám klubovou i vlastní pojistku dvě registrace víc jak 30letadel a dlouho Frsky, nikdy nic nevzdávám
a za celou dobu co jsem pořídil kdysi Taranise E nemám zásadní problém, natož havárii.
Prostě a jednoduše pořád se občas vyskytnou věci, které mě znervózní, to je celé. Blbost - v rádiu název modelu Skywalker na kartě i.bin, další model název Kabriolin na kartě Kabriolin.bin například.
Psal jsem dotaz zda nekoupit nové rádio, myslím stejné, jen novější výrobek, až tak jsem uvažoval, bez odpovědi.
Jindra.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zdravim, jo nejaky doraz jsem odpovidal ze si zavolame, ovsem s tim shonem jsem na to zapomel. Omlouvam se
Pokud je system aktualni nepomuze vymena za jine radio, ten system je stale stejny pres vsechna radia.
Popravde se v tech mnozstvych informaci ztracim, bylo by dobre resit konkretni male samotne pripady postupne a mozna se dobereme k reseni, nebo budeme mit vstup pro programatora co vylepsit.

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Jindra »

Zdravím Vás, děkuji za reakci. Pokusím se napsat v bodech stručně, o co mi jde:

- Je mi jasné, že je systém stejný, ten nápad vznikl, když se mi stalo, že nově založený model s názvem byl na kartě uložen jako i.bin, další model byl i.bin.bin, atd. Druhý případ doma jsem nastavil nový model 2,2 m akrobat, vypl rádio, přijel jsem na letiště, zapl rádio, odlétal dvoje baterky a při čekání na nabití jsem přepl na druhý model, když jsem se chtěl vrátit k akrobatu, nebyl ani ve volbě modelu, ani na kartě. Pak jsem ho nastavil znovu a dodnes bez problémů funguje. Skywalker co zmiňuji vedle v článku, mám dodnes ve složce výběr modelu s tímto názvem, ale na kartě pouze jako i.bin, proto mě napadlo, jestli není nějaký problém v rádiu, čtení karty, nyní to, již nově neudělá.

Seznam mých přání:
- ve vstupech normálně nechám 100 % výchylky, udělám subtrim
- pokud použiji šablonu, například křidélka, mám vstup 1, 1 vstup 2, 5 pomocí váhy nastavím výchylku, a diferenciaci. Nastavení po jednotlivých kormidlech pomocí volného mixu dělám z důvodu, že dokážu oddělit kormidla zvlášť a mám na každém kormidle horní dolní váhu, expo, křivky atd. přehledně, pokud toto rádio umožňuje, což mám vyzkoušeno, tak jediné co by bylo výborné, kdyby přiřazený trim k volnému mixu netrimoval jakoby dvojitě, nezahlašoval dva centr trimy. Pokud tento postup je špatně, nemělo by to rádio vůbec pustit, stejně jak jsem měl před léty FX30 od Futaby.
Zřejmě pokud dám dva volné mixy na křidélka, přiřadím trim, tak to chodí odděleně, zajímavé ,že jen problém na jednu stranu. Já mám ovšem nastaven 4x volný mix , trim 1,5 a trim 6,7, trim na výškovku 2 a směrovku 4. Směrovka z výškovkou po jednom trimu , jeden vstup a rovněž to dělá dva zvuky a centr trim náhodně, tím to nebude.
- pro začátečníka nastavení ve vstupech, šablona, jednoduchý model, hotovo. Pro modely co popisuji ve vedlejším článku, možnost vymazat šablonu, zvolit volné mixy, a nejlépe abych nemusel vůbec přiřazovat trimy a pokud mám jedničku mod, tak aby trimy normálně trimovaly páky nezávisle na ničem.
Prostě volný mix- přiřadím vstup jedna křidélko pravý knipl a automaticky jde trimovat. U tolika serv a náhonu RDS není možné nastavit globálně např.diferenciací přesnou výchylku.
- pokud někdo používá selfcheck, tak nějakou normálnější aktivaci, než předěláváním přepínače na 12 kanále
- pokud něco vzpomenu dalšího, napíšu příště a pokud by se daly požadavky přenést k programátorům, tak to bych byl moc rád.
Postup nastavení Skywalkera, co jsem provedl, je napsáno vedle.
Jindra.

Kenumis
Příspěvky: 42
Registrován: pát 19. úno 2021 13:52:47
Bydliště: Nový Bor

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Kenumis »

Ahoj
Můžeš sem nahrát soubor s nastavením modelu? Docela mě zajímá jak to tam přesně máš a co se tam hádá (mám představu, ale třeba se pletu).
Kenumis

X10S - ETHOS

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Jindra »

Ahoj,
udělal jsem si zálohu v PC uložených modelů, nyní nové klony i nově nastavené modely - co napíši v názvu modelu vidím na kartě , souborech.
Původní model skywalker pořád v názvu skywalker a na kartě i, jediné vysvětlení je ,že jsem model nazval i a potom přepsal na skywalker, což se už neprojevilo na názvu, nesmysl. Nyní jsem zkusil přejmenovat jiný model Funny na F a krásně to hned vidím v souborech a to stejné zpět.
Nejsem programátor, ale celou svoji firmu zvládám přes PC potažmo telefon a one drive. Toto není dobré, to vidím i já. Z počátku jsem v rámci aktualizace
zřejmě jednou vymazal modely, následně opatřil moc velkýma fotkama, nešel na kořen složky a obecně udělal bordel na kartě. Tehdy jsem to měl u p.Urbánka a dal mě to dohromady, píši o tom ve starých příspěvcích , pak již byl myslím ethos suite. Co se týká přiložení souboru nevím, jak vložit přílohy,
nepustí mě to příponu bin. Mám to dát do rar ? Kéž by potíže co tady prezentuji byli pouze moc moji "velkou znalostí v této oblasti".
Na můj málo používaný soukromý kanál Youtube mám video.
Jindra.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zvolil jste jiny to je model bez niceho. To je strasny opruz v tom neco delat. Spise doporucuji letadlo nebo vetron kde neresite trimy a model upravit. Ale vsilm jsem si zde pri testovani dvou centru a resim to s programatorem proc hlasi dva centry dam vedet

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Jan Urbánek »

Tak je to bug, nevime jestli se stihne oprava do 1.4.5 ale dva stredy jsou samorejme nesmysl

Jindra
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 09. zář 2021 19:59:12
Bydliště: Brno

Re: Trim a mix trim X 20S

Příspěvek od Jindra »

Jen, doplním. Nejdřív jsem zvolil větroň, 6 klapek na křídlo, to nešlo, /nevyhovovalo/pak jsem dal letadlo křidélka ,klapky po dvou, s tím ,že přidám další a nakonec jsem v letadle mixy vymazal a dostal se ,až do tohoto bodu.

Odpovědět

Zpět na „Tandem X20“