Horus X20 sv Futaba T16 SZ

Symplex
Příspěvky: 9
Registrován: pon 28. zář 2020 16:46:13

Horus X20 sv Futaba T16 SZ

Příspěvek od Symplex »

Rád bych vyměnil techniku a zajímá mě srovnání nové TX Horus X20 s Ethosem a Futabou T16 SZ. Existuje někde srovnání na webu? Rád bych slyšel zkušenosti uživatelů (i když vím, že zde to budou spíše zkušenosti s Hotusem).
Na úvod píšu, že létám běžné motorové modely - elektro i benzín a modely větronů typu F5J. To znamená, že podmínkou je odolnost RX proti vibracím a zejména proti rušení ze zapalování motoru. U větroňů pak potřebuji několik letových režimů, 4 servové křídlo, zakřivování odtokové hrany dle režimu, brzdy typu butterfly a telemetrii (výška, čas).
Zajímá mě v jakém stavu je Ethos, zda je propojitelný s Companionem a jdou modely programovat a ukládat v PC. Ke změně se chystám z důvodů zastaralosti techniky co používám t.j starý Taranis. Měl jsem i problém s výpadkem signálu v benzínovém motorovém modelu u přijímačem R8X tedy se systémem přenosu ACCST. Jak odolné jsou nové přijímače Archer s ACCESS proti rušení a vibracím? Létá zde někdo s Horusem ( ACCESS ) benzíny?
Jde bez problémů napípat F5J na vysílači. V Open TX jsem to dal, ale úprava při záletu vyžadovala vždy odchod domů a úpravu několika řádků v programu.
Ještě horší byla změna na ocasních plochách motýl. Z důvodů zjednodušení a pohodlnosti chci přejít na rádio se šablonami.
Vím, že co se týká telemetrie je asi FrSky lepší a zřejmě bych použil čidla stará.
Jeti jsem vyřadil ze svého výběrů pro jeho předraženost na platy v CZ. Jinak by to nebylo asi špatné řešení.
Je tady někdo, kdo používal Futabu i Horuse a má srovnání.
Ještě jsem se chtěl zeptat, zda je nějaký modul do šachty s ACCTS ( nebo je systém i v Horusu a lze jen přepínat ). Rád bych si nechal staré přijímače do běžných modelů.
Je někde šance před zakoupení TX si ho osahat, vzít do ruky, případně do pultu (lítám s pultem)? Bude p.Urbánek na modelářské výstavě v Praze?
Děkuji Vám za pomoc a odpovědi z praxe, které mě pomůžou s rozhodnutím.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Horus X20 sv Futaba T16 SZ

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zkusenosti poskytnou ostatni ja jen poresim par faktu.
Ano mame lidi co letaji benziny s X20 a prijimace Archer Pro jsou odolnejsi proti ruseni
X20 umi jak stare tak nove prijimace
ETHOS uz zvladne naprogramovat vse. To myslim ostatni potvrdi
V Praze nebudeme, chystame vlastni produktovy workshop v Brne. Jeste upresnime.

Symplex
Příspěvky: 9
Registrován: pon 28. zář 2020 16:46:13

Re: Horus X20 sv Futaba T16 SZ

Příspěvek od Symplex »

Dobrý den pane Urbánek,
děkuji Vám za odpověď. Trochu jsem se více zajímal o X20. Z toho co jsem nastudoval:
-starší telemetrické senzory FrSky jsou použitelné
-příjímače ACCST jsou použitelné pouze D16 (X8R a.j)
-systém Ethos je neustále vylepšován - mnoho aktualizací - otázka je, kdy bude systém stabilizovaný ( t.j. aktualizace vylepší pouze malé detaily )?
-nastavení F5J v několika letových režimech není problém
-na počítači nelze nastavovat - neexistuje program Compation pro X20
Pokud se ve svém myšlení o Horusu X20 mýlím, prosím Vás o opravu a sdělení pravdivé informace.

Jediným problémem je použitelnost ve velkých modelech. Viděl jsem i videa použití v jetech, ale po špatné zkušenosti s ACCST v benzínovém modelu se obávám, že ACCESS přijímače budou podobné. Zde v diskuzi asi nikdo kdo létá benzínové modely Horus X20 nepoužívá a létá benzíny s jinými značkami RC souprav. Nebo se mýlím?

Workshop uvítám, protože vlastní pocit z vysílače je před nákupem důležitý.
Děkuji za případné zkušenosti, odkazy ke studiu a.t.d.

Jan Mičinec
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2020 23:27:12

Re: Horus X20 sv Futaba T16 SZ

Příspěvek od Jan Mičinec »

Zdravím. Vůbec bych obavu s access neměl. Sám litam sbacha 2,3m s dle55. A naprosto v pohodě. Pokud někdo použije příjmač který není určený do spalováku, tak to není problém systemu ale špatně zvoleného prijmace. Je potřeba zvolit ten, který je odrušený od zapalování, které vytváří paseku. Frsky jich má dostatek, podle vkusu každého uživatele
Futaba je super, ale jejich telemetrie není žádný zázrak a hlavně nemají ostatní komponenty do velkých letadel jako rozvodné desky, spínače atd. Je varianta tyto desky kouoit u jeti, ale musí se přehrát sw aby to s futabou mluvilo. A navic cenově je to úplný nesmysl.

Odpovědět

Zpět na „Tandem X20“