X20S výměna 3pol.přepínače SD za 6ti polohový

Sejkorka
Příspěvky: 8
Registrován: ned 16. kvě 2021 8:53:18

X20S výměna 3pol.přepínače SD za 6ti polohový

Příspěvek od Sejkorka »

Po přechodu na větší větroně jsem provedl upgrade X9E za X20S. Mám v plánu výměna 3pol.přepínače SD za 6ti polohový. Je to zvyk z předchozího modelu Tx. Mohu tím jednoduše ovládat různá telemetrická hlášení a na ostatní mixy mám samostatné přepínače. Má X20S nějaké další rozšiřující pozice (uvnitř) pro další přepínače, nebo musím provést záměnu (3pin.kon. za 3piny)? Pak mi už asi zbývá naprogramovat logické spínače pro jednotlivé polohy 6ti pol. přepínače a tím si ovládat telemetrii (hlášky). Ptám se i proto, že jsem létal "dlouhé" kniply s přepínači, které by šly asi použít po zástavbě do pultu. Ale kam je připojit? Dělal někdo něco podobného?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X20S výměna 3pol.přepínače SD za 6ti polohový

Příspěvek od Jan Urbánek »

prepinac nelze zamenit na 6 pol prepinac jedine potenciometr ale ten nejde prepnout v systemu na 6 pol prepinac.
X20 ma 6 pol prepinac na spodnich tlacitklach u kterych lze prepinanim nebo i zmenou loginky prepinani menit ruzne funkce letove rezilmy atp.
X20 volne vztupy nema

Sejkorka
Příspěvky: 8
Registrován: ned 16. kvě 2021 8:53:18

Re: X20S výměna 3pol.přepínače SD za 6ti polohový

Příspěvek od Sejkorka »

To chápu a půjde to někdy? Nebo je to konstrukcí , AD převodník za přepínačem (potenciometrem). Pokud bych tedy 6pol. přepínač chtěl zaměnit za potenciometr S1 nebo S2 tak ho tam dolů asi nedostanu, že? Asi tam na to nebude prostor?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: X20S výměna 3pol.přepínače SD za 6ti polohový

Příspěvek od Jan Urbánek »

6pol prepianc je vlastne potenciometr s odporove rozdelenymi hodnotami. Tzn vzdy se musi dat za potenciometr. System vsak neumi, ale mozna by v budopucnu moihl umet prehodit poty za 6 pol. prepinace.
Ty S1 a S2 maji pomerne tenke telo a 6 pol tam asi nepujde

Odpovědět

Zpět na „Tandem X20“