HORUS X20 - dotazy

Odpovědět
Uživatelský avatar
bedy
Příspěvky: 43
Registrován: stř 01. kvě 2019 9:38:19
Bydliště: Brodek u Přerova

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od bedy »

Vím, že uvedení Frsky- X20HD (potažmo X24HD)je zatím v nedohlednu (to je podle mého soudu nejdříve v létě), ale uvítal bych aspoň informaci, zda bude vysílač Frsky- X20HD podporovat HD-zero - (což by měl být v budoucnu, otevřený systém pro přenos Digitálního obrazu pro FPV). Děkuji

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od juraj.jurej »

Bolo by dobre to tu premenovať na Tandem X20 nakoľko Horus X20 nieje. :oops:
FrSky Tandem X20

Maco33
Příspěvky: 50
Registrován: pon 27. zář 2021 6:44:51

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od Maco33 »

Měl bych dotaz ohledně kopírování Logických spínačů. Možná dělám něco nestandardně, ale zajímelo by mě, zda je možno provádět kopírování logických spínačů mezi modely. Zkoušel jsem to, ale po vložení v novém modelu se přepsala pouze hlavička (název) logického spínače a funkce zůstala v defaultu. Dělám to tak, že nejdříve provedu Kopírování log.spínače. Poté provedeu otevření jiného modelu, vytvořím log.spínač, vrátím se do seznamu log.spínačů, ukážu na nový a dám povel vložit.
Dále jsem zjistil, že mi přestala fungovat funkce GLOBAL ve Speciálních funkcích. Možná nemám splněnu nějakou podmínku, která by mi toto měla umožnit, ale nezjistil jsem jakou. Taky mi ve stávajících Speciálních funkcích nejde provést změna funkce na GLOBAL.
Dík za případné naťuknutí.
Ver.FW 1.1.0

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od krizma »

Jak často se bude měnit RTC baterie? Nevydržela v rádiu ani rok...
5585C524-A963-4C8C-A933-33E342574840_1_201_a.jpeg
A při výměně mě čekalo ještě překvapení..skřípnutý koaxialní kabel v kniplu, asi čínský pátek ....

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od prikrylm »

Na FrSky "dýchánku" jsem se dozvěděl, že ve FW < 1.1 byla nějaká nedokonalost, která extrémně "cucala" RTC baterku. Nové FW už údajně chybu odstranily.

... to není skřípnuté, to je umístěné, aby neplandal :) a pokud není prodřená izolace, tak to klidně mohl být záměr.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Maco33
Příspěvky: 50
Registrován: pon 27. zář 2021 6:44:51

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od Maco33 »

No, ten kabel bych bral osobně spíš jako fujtajksl 🙄

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od juraj.jurej »

Maco33 píše:
pát 25. úno 2022 10:05:48
Měl bych dotaz ohledně kopírování Logických spínačů. Možná dělám něco nestandardně, ale zajímelo by mě, zda je možno provádět kopírování logických spínačů mezi modely. Zkoušel jsem to, ale po vložení v novém modelu se přepsala pouze hlavička (název) logického spínače a funkce zůstala v defaultu. Dělám to tak, že nejdříve provedu Kopírování log.spínače. Poté provedeu otevření jiného modelu, vytvořím log.spínač, vrátím se do seznamu log.spínačů, ukážu na nový a dám povel vložit.
Dále jsem zjistil, že mi přestala fungovat funkce GLOBAL ve Speciálních funkcích. Možná nemám splněnu nějakou podmínku, která by mi toto měla umožnit, ale nezjistil jsem jakou. Taky mi ve stávajících Speciálních funkcích nejde provést změna funkce na GLOBAL.
Dík za případné naťuknutí.
Ver.FW 1.1.0
Nie všetky špecialne funkcie sa dajú použiť globálne. Napr. nieaká spúšťaná logickým spínačom sa nedá, lebo v globále (na inom modely) by nemusela mať logiku.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od juraj.jurej »

Pri nastavení prebudenia rádia páčkami sa mi aj v kľude rádio prebúdza. Je to asi zapríčinené nieakým tím skákajúcim percentom na výstupe. Problém, ale je ten, že rádio na to reaguje a prebudí sa. Tým pádom neprechádza do spánku a neupozorní ma, že som ho zabudol vypnúť nakoľko sa stále prebúdza. Ak sú páky vypnute všetko je v poriadku. Nemáte aj vy taký problém?
Chcelo by to nieaký vstavaný ADC filter pre túto funkciu prebúdzania pákami nie globálny ADC (Analógový) filter, ktorý zhoršuje celkovú citlivosť a latenciu.
Bola by aj dobrá možnosť zap/vyp analógový filter pre každý mdel zvlášť.
prebudenie.png
FrSky Tandem X20

route66
Příspěvky: 22
Registrován: stř 08. zář 2021 22:28:04

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od route66 »

Páruju přijímač G-RX 6, který na taranisu normálně fungoval, ale na Tandem X20S nejde "zaboha" telemetrie. Přijímač spáruju ale nevidím ani RSSI
ani informace z Vária, nepomůže ani senzory smazat a znovu detekovat.

Co mám zkusit dál ?
IMG_6990.jpg
FW v obou zařízeních mám poslední !

Tomáš

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od Jan Urbánek »

GRX6 je na ACCESS nebo ACCST?
Neni spusteny externi modul?

route66
Příspěvky: 22
Registrován: stř 08. zář 2021 22:28:04

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od route66 »

Ahoj Honzo, je to ještě ten na ACCST, firmware v něm byl původní (nevím jaký) a s tím nešel vůbec spárovat s X20-tkou.

Po aktualizaci na 2.1.2 Byl to soubor G-RX6_ACCST_2.1.2_LBT.frk tak doufám že jsem tam dal správný fw ...
Jde spárovat ale telemetrie nepošle nic. Serva se hejbou i fail safe jde nastavit.

Zkoušel jsem i spárovat zpět na taranis a tam telemetrie i vario jede ...

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od pstasek »

Pokud se nemýlím, tak pro G-RX6 je i ACCESS firmware, je to lepší volba pro X20.

route66
Příspěvky: 22
Registrován: stř 08. zář 2021 22:28:04

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od route66 »

Tak moc díky :idea: jde tam nahrát i verze s ACCESS firmware a zdá se vše funguje. To bych nevěřil. :roll:

To aby dneska byl člověk jasnovidec, nikde o tom nepíše a pamatuju si, že jsem to vloni zkoušel u nějakého
jiného přijímače (asi X8R) a tam to nechodilo ...

Tomáš
pstasek píše:
pon 02. kvě 2022 18:41:10
Pokud se nemýlím, tak pro G-RX6 je i ACCESS firmware, je to lepší volba pro X20.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ty starsi prijimace co se jemnuji RX tedy G-RX6, RX6R atp maji variany ACCESS protoze maji novejsi chipovou sadu.

Uživatelský avatar
Standem
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. bře 2021 20:35:39

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od Standem »

Zdravím všechny Ethosáky,

prosím, kde mohu prohlížet soubory LOGS?

V OpenTX jsem to uměl (přes něj to jde také), ale už jsem jej odinstaloval a rád bych viděl "vyhodnocení".

Stejně tak, jak vytáhnout data z GPS - opět, přes OpenTX by to šlo... Jen se domnívám, že by mohl být nějaký program přímo pro Ethos..

Díky za info.
Standa

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od Jan Urbánek »

Bude ale zatim se pouzival companion z optx

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od prikrylm »

Tuším, že do OTX existovaly i LUA na prohlížení. Nejsou už i pro ETHOS? Skoro bych tipnul, že jo.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od pstasek »

Prohlížeč logů je v plánu, ale zatím není. Více info zde: https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... issues/284

Jinak jedná se o CSV soubor, což je textový soubor s hodnotami oddělenými středníky. Dá se importovat i do Excelu nebo možná lépe LibreOffice Calc. Z toho se dá udělat graf, případně různě analyzovat.

Maco33
Příspěvky: 50
Registrován: pon 27. zář 2021 6:44:51

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od Maco33 »

Po aktualizaci na 1.2.10 EU mám nějakou divnou číselnou klávesnici. Dá se to nějak opravit?
screenshot-2022-07-29-73147.jpg

Uživatelský avatar
Standem
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. bře 2021 20:35:39

Re: HORUS X20 - dotazy

Příspěvek od Standem »

Teď vyšla aktualizace 1,3,0 - mělo by být vše v cajku..

https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... /tag/1.3.0

Odpovědět

Zpět na „Tandem X20“