První seznameni __Ethos vs open tx

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od prikrylm »

Tak ACCESS umí nakonec přeházet kanály v přijímači, tak to nemusí být tak strašné, když bude něco přednastaveno, ne?
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Jiri »

Přesouvání kanálů je trochu opruz, to už jsem psal, ale s posaným postupem se s tím dá žít, a věřím, že to časem doplní do průvodce. OpenTX (aspoň verze 2.3.11 a 2.3.12, se kterými jsem se setkal) to obě v průvodci mají, stejně jako přednastavení typických stopek a blokace motoru. FrSkyOS zase má samostatně nastavení vstupů a výstupů, tj. tam lze taky s pořadím snadno šíbovat. Tady to zatím je pár kroků navíc, a stejný model mi zatím v ETHOSU dá nejvíc pípání, ale není důvod, aby to Ethos časem nedoplnil. Z hlediska přehlednosti jsou tam pak popisky u mixů a kanálů udělané šikovně, možná z těch tří systémů nejlépe.

Co se týče filozofie sdružování mixů. tam má pak každý ze systémů vlastní logiku, a sám váhám, co upřednostňovat:
- FrOs to řeší přes funkcionality, tj. dvě křidélka nastavuji společně v diferenciaci, v Camber mixu pak mám všechna související nastavení pro dopad na křidélka, VOP apod. ve funkci klapek. Vlastní předdefinované mixy FrOs v mixech nezobrazuje (pouze volné). Na deltu stačí aktivovat a nastavit jediný mix.
- OpenTX to sdružuje podle výstupních kanálů, tj. dvouservová křidélka jsou ve dvou různých sekcích kanálu 1 a 5 (AETRA2), tamtéž bude (na dvou místech) vše ostatní. Co není vidět v mixu, nefunguje. Na deltu potřebuji 4 mixy.
- Ethos to má podobně jako OpenTX, tj. vše musí být vidět v mixech, ale ty sdružuje dle vstupu, tj. v jednom mixu mám obě křidélka. Na deltu potřebuji dva mixy.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Jiri »

Dobrá zpráva, bude upraveno v 1.0.10, viz:
https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedb ... -866686407

Odpovědět

Zpět na „Tandem X20“