První seznameni __Ethos vs open tx

konvice56
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01. kvě 2019 11:12:26

První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od konvice56 »

snad to někomu pomůže.
Pár poznatků na které jsem narazil

1.Specialní funkce ->přehrát stopu.. soubor xxx.wav musí být uložen v adresáři audio\, nesmí být v složce audio\cz\ tam ho systém nenajde

2. :( zámek plynu byl přesunut do mixů což má za následek, když na daném kanálu máte více mixů a v některém zapomenete nastavit zámek tak se funkce jako bezpečnostní zámek stane nefunkční. Umístění na pozici specialní funkce kde se přímo upravoval výstup kanálu, a bylo možné zamknout libovolný kanál ,ne jen plyn, na libovolné hodnotě dávalo lepší smysl

3. :( stopky -tady by se hodilo kdyby pro Aktivní stav pro spuštění stopek byla kromě plynu i nabídka "mix xx procentualně " což jsem často využíval při ovládání lodí

konvice56
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01. kvě 2019 11:12:26

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od konvice56 »

**obrázek modelu**
složka \bitmaps\user\xxx.png rozměry obrázku 300x280
název souboru omezen na 8 znaků

zde naleznete obrázky letadel , "download-> X20 ethos icon" jen musíte zkrátit názvy na osm znaků
https://www.skyraccoon.com/category/planes

konvice56
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01. kvě 2019 11:12:26

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od konvice56 »

*** trimy subtrimy***

nenašel jsem funkci přesunutí trimů do subtrimů

daly by se subtrimy nastavit ručně ale hodnoty na obrazovce "Výstupy" kde by se daly trimy odečíst jsou bez desetiného místa
možná by stálo za to použít i větší font ,protože i na taranisu jsou údaje čitelnější a to tam je použito 16 kanálů

** volný mix**
při použití volného mixu a jako zdroj jsem použil Analog Výškovka nejde přiřadit trim ,trimování je nefunkční

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zdravim,
prosim uvedomte si, ze system je stale ve vyvoji. I kdyz je funkcni neni finalni a proto srovnavani nema uplne smysl.
Skoro kazdy tyden vychazi aktualizace.

Zde je verejna cast pro hlaseni chyb a vylepseni. https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... ity/issues

Umite-li anglicky klidne hlaste napady tam.

Miroslav
Příspěvky: 7
Registrován: pát 07. kvě 2021 16:39:20

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Miroslav »

Dobrý den, nenašel by se někdo, kdo by primitivně krok po kroku v ETHOSU předvedl nastavení modelu s přijímačem S8R pro Horus X20? Video by bylo šíleně úžasné, ale to by začátečník chtěl moc. Děkuji za pozornost.

konvice56
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01. kvě 2019 11:12:26

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od konvice56 »

podívejte se na videa od Mrázka ,super vysvětleno .Je to sice pro openTX ale Ethos je velice podobný
https://www.youtube.com/user/richardmrazek/playlists

jinak nastavení přijímače po spárování provedeš v nabídce "Nast.senzorů " kde je SxR kalibrace a SxR pro nastavení ,popis parametrů popisuje RiMr
Můžu zaslat vlastní model pro inspiraci

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Jiri »

V Ethosu musí především začít tím, že popřehází pozice kanálů, které ETHOS poměrně nesmyslně přiděluje (namísto portřebného AETRA(2) jako AAETR

Mirek
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. kvě 2019 10:23:45

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Mirek »

Kde bych našel hlášky pro přijímač S8R? V potu tváře jsem podle OTX nastavil v Ethosu, ale hlášky, které znám z Taranisu jsem tedy ještě nenaleznul. Odkaz na obrázky letadel super. M.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Jan Urbánek »

staci je zkopirovat z taranisu do slozky audio

konvice56
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01. kvě 2019 11:12:26

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od konvice56 »

Mirek píše:
čtv 27. kvě 2021 0:08:59
Kde bych našel hlášky pro přijímač S8R? V potu tváře jsem podle OTX nastavil v Ethosu, ale hlášky, které znám z Taranisu jsem tedy ještě nenaleznul. Odkaz na obrázky letadel super. M.
zde je odkaz na české hlášky a moje základní modely letadla se stabilizací a boat
https://fastshare.cz/17053556/horus20test.zip

spuštění selfchecku řeším pomocí křivky viz viewtopic.php?f=70&t=337&start=60
podmínky motor vypnut SA,stabilizace vypnuta SC páky dolu k sobě ,mám MOD1 plyn vpravo a pak zakmitat SH

odkaz na nějaké nastavení co mi zbylo ještě doma původní soubor už jsem nenašel
https://drive.google.com/file/d/1F2YfrE ... sp=sharing
models.zip
(4.59 KiB) Staženo 95 x
Naposledy upravil(a) konvice56 dne sob 11. čer 2022 17:19:16, celkem upraveno 2 x.

Mirek
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. kvě 2019 10:23:45

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Mirek »

Děkuji, ponohlo mi to. Až tu vyčtu k čemu slouží selfcheck, budu vědět všechno.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 650
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od prikrylm »

"Self-check" viz manuál k přijímačům se stabilizací - volně převyprávěno:
Letadlo s nainstalovaným přijímačem umístit tak, jak poletí "rovně", vyvolat sefl-check (ch12 3x +-100% (nebo jak to je - viz manuál)), přijímač pohne servy AER, pak se na vysílačce pohne všemi pákami, aby se přijímači nastavily krajní polohy. Hotovo.

Self-check není dobré provádět za letu.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

konvice56
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01. kvě 2019 11:12:26

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od konvice56 »

selfcheck
S8R start selfchecku -> stabilizace se zkalibruje a zamává křidélky, potom čeka nastavení rozsahu výchylek-> na vysílačce pohneme všemi pákami, aby se přijímači nastavily krajní polohy. / nastavení zkončeno.

Archer SR start selfchecku -> stabilizace se zkalibruje a po cca 5s se rozbliká modrá led kdy na vysílačce pohneme všemi pákami, aby se přijímači nastavily krajní polohy. / nastavení zkončeno ->model zamává křidélky

ověření funkčnosti stabilizace https://www.youtube.com/watch?v=hivWUag4n1A&t=291s

Mirek
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. kvě 2019 10:23:45

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Mirek »

Děkuji, co vám přijde samozřejmé, moc samozřejmé není. Nechci prodejcům radit, ale nás začátečníků je hodně. Videonávod na úrovni od představení vysílačky po nastavené éro, to by prodeji určitě neuškodilo. PS p. Mrázkovi bych toho ptáka posadil kočce do granulí.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Aktivace selfcheck
viewtopic.php?f=70&t=337

Problem s video je ten, ze zastaraji a jsou casove narocna.
Zde na foru pridavam obrazkove navody, jsou take dobre a lze je aktulizovat.

Problem je, ze mam jen omezene kapacity abych zvladal lokalizaci + manual + tutorialy na Ethos + dalsich denne 10-20 mailu s podporou a jeste obchod.
Nemluve o testch noveho FW pro X20 TD modulu 2.1.8 kde opravujeme zavaznou ale vzacnou chybu. Bude rozeslano klientum jak bude officialne zverejneno.

Manual ted rozsiren o 5 stranek a bude zase distribuovan, pridano reseni varia, logu atp.

hasjan
Příspěvky: 5
Registrován: stř 28. srp 2019 15:06:49

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od hasjan »

Jiri píše:
úte 25. kvě 2021 9:34:15
V Ethosu musí především začít tím, že popřehází pozice kanálů, které ETHOS poměrně nesmyslně přiděluje (namísto portřebného AETRA(2) jako AAETR
Dobry den, mohu poprosit o radu kde seradim spravne kanaly, jestli je to v mixu? Diky za info Hasak.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 94
Registrován: stř 26. čer 2019 9:30:08

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Jiri »

Modely založené průvodcem v Ethosu neumožňují volbu kanálu, takže když jsou dvě křidélka, dá je na kanály 1 a 2, teprve potom následující funkce, tj. v anglické zažité terminologii AAETR (Aleiron, Aleiron2, Elevon, Throttle, Rudder). Stabilizační přijímače Sxx ale vyžadují pořadí AETRA2, jinak by nechodily dobře.
Implicitní nastavení mixéru
Implicitní nastavení mixéru
obrazek.png (10.73 KiB) Zobrazeno 5542 x
Takže je potřeba vlézt do mixů a začne dost nechuný opruz s přesouváním. Za mého mládí, ještě dávno před Rubikovou kostkou existovala hra
15
, což byla krabička 4x4 s 15 kostičkami a jedním volným polem. Úkolem bylo šoupáním seřadit čísla na kostičkách vzestupně. Tahle akce mi to hodně připomíná :-(
Na konci mixu je vždy, do kterého kanálu mix jde. To je třeba postupně přešoupat.
Výstupní kanál
Výstupní kanál
Takže začneme tím, že druhé křidélko dáme (dočasně) na nějaký volný kanál (zde 6). Z hlediska dalšího postupu je to nejmenší zlo.
Přejmenování
Přejmenování
. Potvrdíme i přejmenování kanálů (opomenutí nebo chyba do toho vnese totální zmatek).
nutno vyskočit zpět do mixů, a pokračovat výškovkou, kterou přesuneme z K3 na K2.
Postupně jdeme po kanále, hotová VOP
Postupně jdeme po kanále, hotová VOP
obrazek.png (10.21 KiB) Zobrazeno 5542 x
Poté plyn 4-> 3, pak směrovku 5->4 a nakonec se vrátíme k prvnímu mixu křidélek, a posuneme ho z dočasného K6 na finální pozici K5.
Výsledek by měl vypadat takhle
AETRA uspořádání.
AETRA uspořádání.
obrazek.png (10.71 KiB) Zobrazeno 5542 x
Pokud je někdo masochista, ať zapomene na doporučení na začátku a nastaví hned druhé křidélko na K5. To pak stojí za to :-). Doporučuji vyzkoušet a následně testovací model smazat. U dalších pokračovat buď popsaným postupem, nebo kopií už nastaveného modelu.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1674
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Toto je jen kosmetika nikdo nerika ze se to nezmeni.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od pstasek »

Je to bohužel tak, stejně jako u OpenTX, první věc, po proklikání průvodce je, že smažu prakticky vše, co vytvořil a začínám z nuly. Chápu to jako lehký, kosmetický opruz, na který jsem ale už dlouhodobě zvyklý. Stačilo by v průvodci mít kromě počtu možnost volby čísla kanálu u jednotlivých funkcí. Nastavovat pevné pořadí je hloupost, raději u každého modelu nastavuji čísla kanálů tak, aby nevznikaly vrabčí hnízda, takže levé křídlo levá strana přijímače, pravé symetricky pravá strana. Někdy je servo výškovky v pravo, někdy vlevo, plyn většinou uprostřed... U stabilizovaných přijímačů to je samozřejmě dané.
image.png

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: První seznameni __Ethos vs open tx

Příspěvek od Bořík »

OpenTx je uživatelsky příznivý právě proto, že nemá pevné přiřazení funkcí na jednotlivých kanálech. Velice se mi ulevilo, když jsem tyto dřívější "chlívečky" mohl opustit a přiřadit si cokoli kamkoli - už i proto, že nejde jen o letadla a tak křidýlka jsou třeba u tanku dost k nepotřebě. Pokud má Ethos opět v plánu toto "přednastavení", není to krok zpět, ale přímo krok do h..... ( bohužel ).

Odpovědět

Zpět na „Tandem X20“