Aktualizace 1.2.11 - PROBLEM

Uživatelský avatar
Standem
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. bře 2021 20:35:39

Aktualizace 1.2.11 - PROBLEM

Příspěvek od Standem »

Novou aktualizaci NEDOPORUČUJI.

V případě více přijímačů dochází ke stejnému ID - následně je hláška : "Konflikt senzorů". - SR10 Pro+R9 SX jako druhý.

Sice je slíbeno, že bude brzo aktualizace 1.2.12, ale není daný datum ...

Při pokusu na verzi 1.2.10 dojde ke kolapsu celého systému - tovární nastavení a nezná to ani SD kartu.

Dávám na vědomí, aby jste byli ušetřeni problémům....

Uživatelský avatar
krizma
Příspěvky: 58
Registrován: stř 23. zář 2020 9:10:29

Re: Aktualizace 1.2.11 - PROBLEM

Příspěvek od krizma »

Sorry nevšiml jsem si a založil nový příspěvek. Jo ta aktualizace je fakt výborná.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Aktualizace 1.2.11 - PROBLEM

Příspěvek od pstasek »

Standem píše:
ned 03. črc 2022 20:51:41
Při pokusu na verzi 1.2.10 dojde ke kolapsu celého systému - tovární nastavení a nezná to ani SD kartu.
Před aktualizací stačí zálohovat radio.bin a složku models. V případě downgrade stačí obnovit tyto ze zálohy. Konverze těchto souborů probíhá pouze směrem nahoru, ne dolů. Bylo by fajn, kdyby Ethos Suite vytvářel automaticky před aktualizací zálohu. Je to navrženo v GitHubu

Jinak používám v jednom modelu dva TD MX s RB-20 a žádného konfliktu jsem si nevšiml... Není jen blbě spárováno se stejným ID?

Edit: viz change log: Sensor AppID conflicts detected: v případě, že je model blbě nakonfigurován, nyní se detekují kolize. Nejedná se tedy pravděpodobně o chybu, ale opravu předchozí chyby. Čili doporučuji zkontrolovat ID při párování. Primární přijímač má mít ID 0 a záložní 1.

Uživatelský avatar
Standem
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. bře 2021 20:35:39

Re: Aktualizace 1.2.11 - PROBLEM

Příspěvek od Standem »

Máš pravdu - ID musí být O a 1.

Tato chyba se řeší jak u němců na chatu, tak tady: https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... ssues/1768


O chybě se ví, jen se údajně pracuje na nové záplatě.

Mě ještě začala X20S hlásit : "ztráta senzoru".

Tak uvidíme, jak si s tím nová záplata poradí :lol:

Odpovědět

Zpět na „Tandem X20“