Flashování přijímačů přes S-port vysilače

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

Flashování přijímačů přes S-port vysilače

Příspěvek od Igor »

Mám QX7 z února 2019. Letos jsem přikoupil další přijímač s FW 2.0, Proto jsem flashnul interní modul na verzi 2. Nový přijímač se hned spároval a je OK. Chtěl jsem fleshnout i ostatní starší přijímače S8R a RX6R, ale hlásí chybu zápisu. Zjistil jsem že se v šachtě vůbec nezapne napájení na 3. pinu. Při aktivaci externího modulu se napájení normálně spustí, tak z toho usuzuji, že HW spínání je v pořádku. Zkoušel jsem po odpojení červeného vodiče napájet přijímač externě, výsledek byl stejný. Kde je chyba? Nyní funguje jen nový přijímač a 4 se nechytají. Poraďte prosím, co dál.
Děkuji Igor

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Flashování přijímačů přes S-port vysilače

Příspěvek od prikrylm »

Problém s napájením pinu v šachtě může souviset s verzí OTX.
Ale...
QX7 má přece pod displejem vyvedený s.port, tak jej zkus použít.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Igor
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 13. čer 2019 9:31:34

Re: Flashování přijímačů přes S-port vysilače

Příspěvek od Igor »

Tazatel je stejný, jako na RC Manii. Už jsem se ptal všude a zvažoval jsem i oslovit někoho z okolí, kdo má FrSky systém, aby mi to flashnul pro propřípad, že bych měl vadu na svém QX7. Použití S-portu vedle SD karty je opravdu správné řešení. Už mám přeprogramované dva přijímače naprosto bez problémů. Děkuji za dobrou radu, možná pomůže i někomu dalšímu. Možná by bylo dobré, zmínit se o tom i ve videonávodu, aby nepřibývalo zbytečných potíží. Já sám jsem s tím strávil několik hodin, než jsem dostal dobrou radu.
Igor

Odpovědět

Zpět na „Taranis Q X7“