Vysílač se po krátké chvíli sám vypne.

Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Vysílač se po krátké chvíli sám vypne.

Příspěvek od JoskaPilot »

Zdravím
Mám Taranise už několik let a až do nedávna vše bez problémů.
V poslední době se my několikrát stalo že se Taranis qx7 krátce po zapnutí sám vypne , bez hlášení , jako když odpojíte baterii.
Po zapojení baterie jsem šel a vše proměřil jak na přerušený drát , tak na případný zkrat u konektoru.
Nepomohlo ani přímé zapojení propojovacího drátu k DPS vysílače napájením tak že je baterie zapojena jen přes 60XT konektor.
Neřešili jste někdo podobný problém ?
Doslova jsem ráno lítal 5 startů a vše OK, odpoledne jsem přepnul na jiný model a vysílač se sám asi po 1minutě vypnul (potichu).
FW OpenTX 2.3.9. a po té zkoušeno i s novým 2.3.10
Lítám převážně s R9M .
V pokojové teplotě se my toto zatím nikdy nestalo, pouze venku kolem 1stupně nad nulou plus-mínus, ale dříve jsem lítal klidně do -5 a vše OK.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Vysílač se po krátké chvíli sám vypne.

Příspěvek od Jan Urbánek »

Kdyz se vypne, po startu je na display vykricnik?

Uživatelský avatar
JoskaPilot
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28. črc 2019 12:55:16

Re: Vysílač se po krátké chvíli sám vypne.

Příspěvek od JoskaPilot »

Jan Urbánek píše:
čtv 14. led 2021 10:00:52
Kdyz se vypne, po startu je na display vykricnik?
Ne není tam vykřičník, nebo jsem si nevšiml.
Jediné co je jiné je stav baterie 0,2 V s tím že po krátké chvilce naběhne pravdivý údaj.
Po té co jsem celou základní desku vysílače vyndal a přepájel vše na co jsem si troufnul mikropájkou a následně zakryl funkční spoje a přestříkal ochranným sprejem "Plastik 70" to zatím neudělalo , ale nechtěl jsem to sem psát dokud to nebude na 100% po delší dobu.
Vysílač byl kupovaný u eMotors , jako jedna z mála věcí, jinak nakupuji na RCstudiu , tím nechci dělat nikomu reklamu a naopak.
Všechny spoje byli na pohled v pořádku . Nemělo ani vliv jaký model byl aktivovaný .

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Vysílač se po krátké chvíli sám vypne.

Příspěvek od Jan Urbánek »

To 0,2V je ztrata napajeni tzn od baterie az po spinaci tranzistor. Jedny z nejlepsich chyb co muzeme mit.

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


Odpovědět

Zpět na „Taranis Q X7“