Autolevel

Uživatelský avatar
Mikvele
Příspěvky: 8
Registrován: pát 07. led 2022 22:32:17
Bydliště: Příbram

Autolevel

Příspěvek od Mikvele »

Zdravím Vás kolegové...
Jsem začátečník a mám dva přijímače ,SR6 a SR8. SR6 mám v Betě1400 a SR8 mám v Tundře...
Dnes jsem byl lítat a málem mě kleplo...
Oba přijímače mám nastaveny v Quick modu...
V Betě mě přijímač SR6 funguje naprosto krásně a bez chyby, když tedy pominu že občas hlásí nízký RF signál a nevím proč...
Dnes jsem se odvážil vzlítnout po druhé s Tundrou a stalo se mě to ,že když jsem potřeboval záchranu (autolevel) tak letadlo šlo střemhlav ve vývrtce k zemi , málem mě jeblo a jen taktak že jsem to nerozflákal...jak je to možné???
Když jsem to zkoušel na zemi vše funguje jak má, SAS aj záchrana (autolevel).
Děkuji za rady...
Ať to lítá...

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Autolevel

Příspěvek od prikrylm »

Napadají mě dvě možnosti:
- špatně nastavená "rovina" - selfcheck provedený s letadlem rovně, resp, tak, jak má být "natažený", když letí rovně.
- letadlo letělo pomalu, možná před tím trochu dolů, autolevel letadlo srovnal, letadlo se dostalo na pádovou rychlost a padlo do vývrtky.

Je k něčemu stabilizace v letadlech této velikosti? Ptám se, neříkám, že ne. Mám 1,4m FunCub a tam mi přijde stabilizace dost zbytečná. Pak mám 3/4 m Cessnu, tam se SAS vcelku hodí..
Ale Beta? Ta se nechá bez zásahu pilota a srovná se sama, ne? :)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Mikvele
Příspěvky: 8
Registrován: pát 07. led 2022 22:32:17
Bydliště: Příbram

Re: Autolevel

Příspěvek od Mikvele »

Zdravím...
Selfcheck jsem nastavoval jak u Bety tak u Tundry stejně...ale zkusim to večer znova...
S tou rychlosti mě to napadlo taky, ale letěl jsem tak na třičtvrtě plynu, tak rychlost jsem měl...
Ale vypadalo to jak když dám výškovku na plno dolů...tak nevim...
Co se týka stabilizace, tak mě jako zacatecnikovi celkem pomáhá aj ta záchrana...jsem samouk a na letište jezdím sám...a beztak jsem kupoval přijímače nové tak jsem volil tyto, ta stabilizace se dá kdykoliv vypnout...

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Autolevel

Příspěvek od prikrylm »

V pořádku, pokud vám něco vyhovuje, není potřeba se nějak omezovat.
Matně si vzpomínám, že nějaké starší firmwary (FW) u těchto stabilizovaných přijímačů měly nějaké problémy. Zkusil bych do přijímačů dodat ideálně poslední variantu fw.
Trochu pozor, pokud je ve vysílači starší FW ve vysílacím modulu, bude potřeba aktualizovat i ten.
Viz tlusté vlákno o novém FW.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „Taranis Q X7“