Na co jsem spadnul

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Na co jsem spadnul

Příspěvek od Supan »

Ahoj kamarádí,

chci se s Vámi podělit o zkušenost.
Po nějaké době jsem si konečně zašel zalítat.
Zpět domů jsem si odnesl "igelitku plnou kuliček".

Zalítal jsem si celkem hezky. Než jsem zapíchl Mentora pod plynem do řepky. Ještě že tam rostla.
Jednou mi umožnila měkce dosednout, když jsem nemohl díky turbulencím přistát na dráhu. 3 metry nad zemí to mlelo jako ve šlajsně.
Podruhé výrazně ztlumila strmý let k zemi pod plynem.

Před každým startem, dělám kontrolu ovládaní letadla... Ale i tak mi po dvou minutách letu začal Mentor divně poskakovat.
Občas nereagoval pak najednou poskočil, nebo si to zamířil kolmo k zemi...
První mne napadlo nějaká porucha ve spojení, Ale Taranis nic nehlásil.
Urputně jsem se snažil držet výšku motorem a zároveň se s érem nevzdálit daleko nad řepku. / kdo se prošel řepkou ví o čem mluvím/
O udržení éra ve vzduchu nebyla v tu chvílí řeč a tlačil jsem to s plynem a bez plynu nahoru dolu. Při poslední pokusu to trochu zvednout plynem to šlo rovnou do řepky... 10 minut řepkou tam a 9 minut prošláplou uličkou zpět. Ulomené křídlo, spojky... Opravit to půjde.
Večer v klidu jsem analyzoval: Vlastně nic hrozného se nestalo. Nefungovala jen výškovka. Dokonce v poloze, že šlo motorem korigovat výšku.
Ostatní kanály fungovaly. Mentor dokáže sám slušně plachtit. Klidně jsem mohl pustit řízení a nebo do něj méně hrabat.
Tohle bude potřeba natrénovat na SIMu. Výpadek kanálu a co se s tím v danou chvílí a s daným letadlem dá dělat.

Ten den jsem porušil několik pravidel:

Lítal jsem na závětrné straně kopce, vylepšeného na vrcholu budovou a stromy.
Pro dosednutí nebylo místa nazbyt. Krátký úzký pás posečené trávy.
Kdybych měl připojený pípák našel bych éro rychleji.
Kdybych nespěchal a napípál si S8R tak, že mi ve Fail save začne stabilizovat a kroužit. Přístál by Mentor mnohem lépe.
A kdybych pořádně zkontroloval zacvaknutí konektoru v Taranisu u gimbolu po jeho výměně, tak bych se tady nevypisoval.

Letu zdar!
Supan.

Zpět na „Ostatní“