digitální servo a Horus

mirecek
Příspěvky: 49
Registrován: pon 31. led 2022 12:50:46

digitální servo a Horus

Příspěvek od mirecek »

Zdravím.Budou fungovat digitální serva na Horusu X10?Zkoušel jsem,přebíhají středy a občas kmitají.Dá se to nějak nastavit?Díky

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: digitální servo a Horus

Příspěvek od Jan Urbánek »

Rozdil mezi analogem a digitalem je pouze ve vyhodnocovanim pozice na vnitrnim potenciometru nebo hall senzoru. Obe zerou stejny PWM signal. Tzn jestli je radio nebo prijimac vhodny pro analog nebo digital neni dulezite kdyz v teto dobe vsechny prijimace maji standardizovany PWM signal.

To ze kmita muze byt pricinou vadneho potenciometru, zateze, vnejsi ovlivneni treba telemetrii z prijimace atp

mirecek
Příspěvky: 49
Registrován: pon 31. led 2022 12:50:46

Re: digitální servo a Horus

Příspěvek od mirecek »

Tak radši používat analogová?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: digitální servo a Horus

Příspěvek od Jan Urbánek »

analogova jsou starsi technologie, objevuji se u levnejsich variant. digitalni jsou ted beznejsi

mirecek
Příspěvky: 49
Registrován: pon 31. led 2022 12:50:46

Re: digitální servo a Horus

Příspěvek od mirecek »

Budu zkoušet.Děkuji

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 190
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: digitální servo a Horus

Příspěvek od pstasek »

Naopak, analogová serva také mají tendenci hořet při použití s SBus na PWM převodníky, protože PWM rámec je na vyšší frekvenci. Digitální většinou snášejí high speed PWM lépe. Ze zkušenosti jsou analogová serva náchylnější na rušení telemetrií, i když existují i digitální, které nemají dobře řešené odrušení na vstupu. Špatná zkušenost je například s digitálními JX, ale i nekterými renomovanými značkami, jako třeba KST. Klasická mikro serva HXT900 a jejich kopie také zlobí.

Z levných bych doporučil digitální Corona (označení DS) různých velikostí, dobře fungují Savöx, do lepších modelů je pak výborná volba přímo Xact od FrSky. Malá serva jsou poměrně drahá, ale vzhledem k výbavě (Coreless motory, Hall senzory místo potenciometrů, programovatelnost, telemetrie,...) je to opodstatněné. U standardních velikostí už rozdíl v ceně není nic zásadního a vzhledem k parametrům je cenovka velmi příznivá. Levná mikro serva do tištěných letadel a houboletů používám TowerPro MG90D, i když tam kvalita poněkud kolísá.

Několik letadel mám také osazené Hitec servy a bez problémů, ale četl jsem, že někdo rušení telemetrií zaznamenal, pravděpodobně kvůli blízké anténě.

mirecek
Příspěvky: 49
Registrován: pon 31. led 2022 12:50:46

Re: digitální servo a Horus

Příspěvek od mirecek »

Pořidil jsem serva Corona,stejně přesně na neutrál nenaběhnou.

Odpovědět

Zpět na „Serva“