Frsky servo - použití LUA skriptu

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od ZS-Man »

Zdravim,

pomoci lua skriptu jsem nastavil 4 serva, každe má vlastni Fyzicke ID a ServoID. To je asi OK. Ale umí ten skript následně upravovat nastaveni u serv které už jsou napevno nainstalovaná v modelu, aniž bych musel ostatní odpojovat z přijimače? Osazuji F3K, 2 serva křidélek budou nakrimpovaná na jeden 3pin konektor, VOP/SOP take na jeden konektor. Serva funguji, telemetri posílají, ale když spustím LUA skript, tak ten najde pouze jedno servo. Na horním řádku je vidět Servo 1/1. V tomto případě je tedy jakékoliv dodatečné ladění serva nepoužitelné? Nebo dělám někde chybu?

Dokonce když chci upravit nastaveni jednoho serva, ostatní tedy odpojím, tak musím smazat senzory těch odpojených serv. Jinak ten skript opět nefunguje, respektive zasekne se při načítání odpojeného serva....... Po znovupřipojeni ostatních serv musím tedy znova detekovat ty smazané senzory

Nebo jestli to ten skript opravdu neumi, je šance že by v budoucnu uměl?

Zkoušeno na x9lite, OTX 2.3.14, Archer RX a Archer R4, Lua script 1.0.2, 4x Xact HV5701

Díky.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od Jan Urbánek »

Skripty se budou predelavat aby adresovali vsechny a nebylo treba je odpojovat.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od ZS-Man »

Super, děkuji za info.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od ZS-Man »

Zdravim,

a nemate info, kdy by se tato aktualizace skriptu dala očekávat?

Diky.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od ZS-Man »

Zdravim, nejsou nejake novinky o aktualizaci toho servo LUA skriptu?

Diky.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od Jan Urbánek »


ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od ZS-Man »

1.02 jsem zkousel uz driv, porad pouze jedno servo. A pokud si dobre vzpominam, tak to vypada, ze pri spusteni si to nacte nahodne parametry z ruznych serv, takze pak je potreba zase vsechny znova nastavit.....

A protoze uz je mam v hazedle napevno pospojovane, tak jsem ten skript radsi smazal, abych ho nespustil ani nahodou.....

Lukasso
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. zář 2021 10:19:15

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od Lukasso »

Dobrý den, jsou nějaké novinky v LUA pro nastavení serv ? V modelu mám dva okruhy Fbus pravé/levé křídlo - LUA stále vidí pouze jedno servo na pravé klapce.

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od ZS-Man »

Aktuální ETHOS by to už měl umět, OTX stále nic. Frsky teď prý bude do OTX zpětně dodělávat podporu pro jejich nové přijímače, ale jestli dojde i na tento script je otázka.....

Myslím že nejaký zkušený LUAista by to bez problémů zvládl předělat :D (Ja jsem se na tom začal trochu učit LUA, ale pak jsem přesedlal na ETHOS a už to nějak usnulo...)

Lukasso
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. zář 2021 10:19:15

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od Lukasso »

Mám x20s , ale možnost přepínání mezi servy stále nevidím. Zkusím prohledat jestli už někde na netu není... ;)

ZS-Man
Příspěvky: 87
Registrován: pát 26. dub 2019 16:59:25

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od ZS-Man »

https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... 1669221184


Popravdě, ja jeste nemel odvahu...... serva mam v házedle naletovana napevno, a kdyby to neklaplo....... brrr... Otestuji az budu osazovat novy stroj.

Lukasso
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. zář 2021 10:19:15

Re: Frsky servo - použití LUA skriptu

Příspěvek od Lukasso »

Ano, jak píšete. Včera jsem na to při nastavování telemetrie narazil - funguje to dobře ;)

Odpovědět

Zpět na „Serva“