ARCHER SR6 kalibrace

Maco33
Příspěvky: 50
Registrován: pon 27. zář 2021 6:44:51

ARCHER SR6 kalibrace

Příspěvek od Maco33 »

Přečetl jsem toho už mraky, koukal na videa, ale stále se mi nedaří tento přijímač správně rozchodit (zkalibrovat). Kalibraci používám z X20 TANDEM (nastavení senzorů). Máte někdo zaručený postup? Já postupuji takto, nálepka nahoře, piny serv vpravo (nebo vlevo), potom otočím na záda, pak antény dole, antény nahoře a boky. Soft X20-ky v podstatě jinou kalibraci nepřijme. Následně provedu self-check, ten ale na základní kalibraci nemá vliv. Následně kontrola, poloha - vypnutá stabilizace - OK, zapnutá stabilizace - vše stabilizuje jak má, ale když přepnu na Automatikal Level mode (mód záchrany), křidélka se mi pohnou, jako by chtěla stabilizace model srovnat do správné roviny. Přijímač ovšem ve správné poloze (nálepka nahoře) je, tzn. že elevony by neměly v tomto případě vůbec zabrat. V nastavení mám polohu horizontal. Když přepnu zkušebně do polohy umístění RX vertical, již se elevony chovají spořádaně, ale kanál směrovky (4.) se chová jako výškovka a kanál výškovky (2.) jako směrovka. Tož tak po dvou dnech bádání :oops:

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ARCHER SR6 kalibrace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Selfcheck je nejen o kanalech ale i o levelu prijimace. Tzn pri selfchecku je potreba mit RX tak jak bude v letadle nebo letadlo umistit tak jak by melo letet v levelu

Maco33
Příspěvky: 50
Registrován: pon 27. zář 2021 6:44:51

Re: ARCHER SR6 kalibrace

Příspěvek od Maco33 »

JJ, funkci selchecku chápu, myslel jsem, že mi spíše zkusíte odpovědět na můj problém. Nedalo by se prosím nasimulovat?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: ARCHER SR6 kalibrace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ale co je za problem, jako ze se pohnou kridelka? jak moc nerilkate, jaky level to sleduje take ne. Nastaveni stupnu? Video?

Maco33
Příspěvky: 50
Registrován: pon 27. zář 2021 6:44:51

Re: ARCHER SR6 kalibrace

Příspěvek od Maco33 »

Tak vyřešeno, měl jsem vypnutý Quick mod. :roll: Teď již vše OK :)

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“