Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od petas »

Na přijímači SR10PRO (FW 2.1.5) se marně snažím nastavit Failsafe tak, aby při výpadku signálu fungoval Autolevel. Ať dělám co dělám, ve Failsafe mě stabilizační režimy nefungují. Přitom v S8R to nebyl žádný problém. Stačilo aktivovat Autolevel, pro Failsafe nastavit VLASTNÍ a přidržet NAST. Vše se zapsalo a po ztrátě signálu Autolevel fungoval. Dělám něco špatně? Funguje to někomu z Vás, kdo máte tento RX?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Jan Urbánek »

Tuto chybu jsme jiz zaznamenali u SR8 Pro a cekame na reseni, asi novy FW

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od petas »

Děkuji za informaci.
Obávám se, že těch chyb tam bude víc... Např. jsem narazil na toto: Po provedení základního nastavení nového modelu jsem zkontroloval funkci stabilizace - směr výchylek. ELE1 bylo nutno reverzovat, udělal jsem to přez LUAskript. Potom při zásahu stabilizace chodily obě půlky výškovky stejným směrem a kontrovaly pohyb modelu. Překvapení nastalo když jsem pohnul kniplem výškovky a každá půlka šla jiným směrem. Takže jsem se musel vrátit do nastavení SERVA v rádiu a zde reverzovat CH2. Potom výškovka chodila správně za kniplem i při zásazích stabilizace. Opět - u S8R se nic takového nedělo. Nejprve se nastavily směry pro serva v rádiu, potom případně reverzovaly zásahy stabilizace pomocí LUA a hotovo. Další: Po provedení selfchecku gyro nedrží správně podélnou rovinu, vždy dojde k mírnému posunu podélné pozice - odhadem 2 - 3 stupně. Příčnou pozici si zapamatuje správně. Zjištěné problémy a zvláštní chování ve mě vyvolávají značnou nedůvěru a nutí mě prozatím nelétat a čekat, co se bude dít dál, čekat na poznatky dalších modelářů. Je to celkem zklamání, od jara jsem čekal s novým akrobatem na zahájení prodeje tohoto RX, no a teď to vypadá na další čekačku na doladění FW. :evil:

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Jan Urbánek »

Stabilizace nikdy neovlivnovala signal z radia, tzn by to same nastalo i u S8R. Reverze smeru serv se pro radio dela v radiu a pro stabilizaci v prijimaci.
stupnovou odchylku zkontroluji na SR10, diky za report

Aah ted tomu rozumim ted chodi obe jak radio tak stab opacne

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Jan Urbánek »

Servo jsem dal na ch4 kridelka tzn podelna osa kompenzace. spustim selfcheck a pri blikani udelam vychylky, potom prijimac zamava serverm, ale servo se me vrati do stejne polohy, nezda se ze by vznikla nejaka diference od podelne osy.

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od petas »

Jan Urbánek píše:
pát 04. pro 2020 9:10:13
Servo jsem dal na ch4 kridelka tzn podelna osa kompenzace. spustim selfcheck a pri blikani udelam vychylky, potom prijimac zamava serverm, ale servo se me vrati do stejne polohy, nezda se ze by vznikla nejaka diference od podelne osy.
Tomu nerozumím. Ch4 je přece pro směrovku. Model mám takto. Ch1 + Ch5 křidélko l+p. Ch2 + Ch6 výškovka l+p. Po selfchecku, aniž bych změnil polohu modelu, zapnu autolevel a křidélka se ani nehnou - což je určitě správně. Výškovka ale trochu potlačí, což si myslím že správné není.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Jan Urbánek »

Vratil jsem se k tomu autolevelu a zda se ze pri prepnuti z asistenta jenz drzi hezky level na autolevel lehce poskoci raminko serva. Nahlaseno na Frsky

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od ellet »

Jan Urbánek píše:
čtv 03. pro 2020 9:47:17
Tuto chybu jsme jiz zaznamenali u SR8 Pro a cekame na reseni, asi novy FW
Nefunguje mně to ani na SR6

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od ellet »

Nahrál jsem nový fw 2.1.6 (Archer SR6) a stabilizace funguje i ve FailSafe :)

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od petas »

petas píše:
čtv 03. pro 2020 22:49:37
... Po provedení selfchecku gyro nedrží správně podélnou rovinu, vždy dojde k mírnému posunu podélné pozice - odhadem 2 - 3 stupně. Příčnou pozici si zapamatuje správně. Zjištěné problémy a zvláštní chování ve mě vyvolávají značnou nedůvěru a nutí mě prozatím nelétat a čekat, co se bude dít dál... :evil:

Tak jsem se konečně dohrabal k aktualizaci FW na 2.1.6. spolu s novým LUA. Vyzkoušel jsem OTA upgrade - je to fajn, žádné odpojování kabelů, demontáž RX z letadla - vše proběhlo hladce. Po dokončení jsem provedl celkovou kontrolu funkce modelu. Kromě přetrvávajícího výše citovaného problému (výškovka v autolevelu poskočí asi o 2 -3 st.) vše funguje k plné spokojenosti. Přijímač v paměti uchoval kalibrační data i hodnoty SELFCHECKU. Nemusel jsem řešit ani FAILSAFE. S tímto FW už klidně půjdu do vzduchu, jen co se oteplí. :D

Koska
Příspěvky: 15
Registrován: stř 27. dub 2022 13:50:58

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Koska »

Po dvoch uspešnych nastaveniach prijimacov SR8 v druhych lietadlach, kde zatial vsetko pracuje korektne, dnes som dokoncoval prechod v tretom modeli na prijimac SR6. Prijimac je uplne novy este nebol nikde pouzity a aktualizoval som ho na posledny SW 2.1.10 . Najprv bol sparovany s vysielacom, potom skalibrovany, vsetko prebehlo OK. Po instalacii do modelu , nastaveni sposobu montaze, prebehla kontrola funkcie SAS, vychyliek, vsetko OK.
Avsak nasledne pri kontrole Auto level ma prekvapilo spravanie krideliek , kde kazde kridelko ma vlastne servo, ale s prijimacom su prepojene spolocne cez y- kabel. Prva nezvycajna vec bola , ze po prepnuti na rezim AL jedno kridelko bolo vychylene hore a druhe dole aj ked lietadlo stalo na zemi na kolesach. Tak som ho zdvihol a otacal okolo pozdlznej roviny , ci sa kridelka nastvia do neutralnej roviny. To sa aj stalo, ale ako nahle som ho jemne vychylil z tejto roviny, kridelka sa prudko vychylili na doraz na opacnu stranu . Co by pocas letu lietadlo uviedlo do nekontrolovatelnej rotacie.
Kedze pri predchadajucich modeloch som sa s tym nestretol, netusim kde je problem. Mate niekto s tym skusenost ?
Dik

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od prikrylm »

Chování odpovídá režimu "Nožák", Nepovedlo se nějak zapnout tento režim? (ch10 -100, ch11 0)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Koska
Příspěvky: 15
Registrován: stř 27. dub 2022 13:50:58

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Koska »

Práveže som nastavil režim Quick, kde nozak a sviecka nie su aktivne, nakolko ani lietadlo tieto rezimy by nezvladlo. Skor mi to pripomina chybu SW, ale zase na druhej strane prijimace SR8, ktore maju rovnaky soft to nerobia :?:

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od prikrylm »

Ještě mě napadlo -"nemyslí" (není nastaven) si přijímač, že je vzhůru nohama? Tomu by odpovídalo chování "autolevel".
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Koska
Příspěvky: 15
Registrován: stř 27. dub 2022 13:50:58

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Koska »

To ma tiez napadlo, kedze v datach prijimaca ma R.Angle 178,2° , zatial co druhe lietadlo s SR8 ma okolo 0° , treba ale vediet, ze SR6 je poloze na pravom boku a SR8 je polozena naplocho (90°). Preto som zdvihol lietadlo do ruky a zacal som pomaly otacat lietadlom okolo pozdlznej osi (kridielka), az som sa dostal na let hore bruchom, kedy sa kridelka postupne a plynule nastavili do stredovej polohy ( teda 0 ) ale, ked som pokracovalv otacani , tak okamzite sa nastavili na - 100 , teda max. vychylky. Co sa mi zda nenormalne spravanie, preco hned na max a nie postupne a plynule nezvysovalo vychylku.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od prikrylm »

..a už jsi to nastavení opravil a funguje? Pochlub se... (nastavení polohy RX v letadle je evidentně špatně)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Koska
Příspěvky: 15
Registrován: stř 27. dub 2022 13:50:58

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Koska »

Skusal som aj zmenit nastavenie polohovania Rx v lietadle, ale stale pri pretacani lietadla v rukach okolo pozdlznej osi, najprv to vyzera, ze kridielka reaguju korektne, ale po pretoceni o 180°, zacnu kmitat z jednej koncovej polohy do druhej. Co by vo vzduchu bola katastrofa. Preto este som s nim ani neletel . Menil som soft v Rx z 2.1.9 na 2.1.10, ale ani to nepomohlo. Preto som spravil logovanie , aby som to dal na posudenie. Ane nevidim moznost prilozenia suboru, tak aspon prikladam obrazok.
Logovanie SR6.jpg
Cudne je, ze logovanie polohy krideliek bolo zaznamenane len na zaciatku, potom uz nie nic zaznamenane.
Vychadza mi to na reklamaciu Rx.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od ellet »

Koska píše:
ned 10. črc 2022 13:00:18
Cudne je, ze logovanie polohy krideliek bolo zaznamenane len na zaciatku...
Já jsem si ověřil, že křidélka, výškovka, motor, směrovka jsou v logu zaznamenány i když není zapnutý přijímač (OpenTx). Z toho vyplývá, že jsou zaznamenány v logu pohyby "páček" na vysílači (ne pohyby na PWM výstupech přijímače).

Koska
Příspěvky: 15
Registrován: stř 27. dub 2022 13:50:58

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od Koska »

Ale ja som sa paciek krideliek nedotkol , to co je zaznamenane preto musi byt na vystupe z Rx.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nefunkční AutoLevel ve FailSafe

Příspěvek od ellet »

Je přece snadný to zopakovat. Mně to vychází pořád stejně.
Reklamace nového RX se mně moc nezdá (ale kdo ví), asi bych zopakoval celý postup znovu od začátku a pozor hlavně na polohy při kalibraci (někdo už tady psal - nedržet se nálepek ale sledovat výstupní piny PWM).

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“