Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Tak jsem to vše udělal znova.
Pro jistou jsem znova přehrál Taranise na 2 1 0 stejně tak RX a zkontroloval jestli mám správné soubory. Jsou totožné s webem frsky.
Vyměnil jsem přijímač za jiný S8R a vysledek je stejný.
Po naučení poloh nedá zpětnou vazbu.

V RX mám: S8R_ACCST_2.1.0_LBT.frk
V TX: XJT_ACCST_2.1.0_LBT.frk

Dnes jsem do vysiláče natáhl z PC OTX 2 3 11

Supan
https://photos.app.goo.gl/nFKGGapc2hLAEva89

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Tady na tom videu to taky po naučení nezakmita...
viewtopic.php?f=13&t=414

RX není vidět a mám za to, že to po naučení rovnou vypnul RX od napajení a pak střih na letiště.

Je tu někdo komu tak jak píše pan Urbánek funguje? Cituji : rozsviti modra, rozblika se naucime, zamava zhasne.
Muže PLS někdo natočit krátke video?

Díky Supan

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Nepomohlo ani zpět nahrání OTX 2 3 10

Docela mne znervoznuje i ten počet překliknutí...Moodrá se rosvítí po 2 prekliku tzn:
Z -100 pres 0 do 100
pak Zpět na -100
a Z -100 pres 0 do 100 a ted se rosvítí ani jsem druhé kolo nedal zpět to přece nejsou tři překliky..

Supan

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Mně to funguje takto:
1. Zapmu TX a RX (S8R).
2. Spustím selfcheck (já skriptem)
3. Rozsvítí se modrá, která po chvíli zhasne.a zamávají serva.
4. Kvedlám pákama, vypnu přijímač.
Hotovo.
Když před vypnutím nenaučím přijímač rozsah pohybu serv, potom po vypnutí a znovu zapnutí, nebudou serva na páky reagovat.
(Žádný dvojí mávání tam není. Na kolik cvaknutí přepínačem se vyvolá selfcheck bych neřešil, hlavně že se vyvolá)

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Tak to nám funguje stejně. Ja jen spouštím přes CH12.

Dotaz tedy na pana Urbánka:
PLS v jaké konfiguraci se to chová jak píšete? Cituji:rozsviti modra, rozblika se naucime, zamava zhasne.

Je tu někdo komu to tak běží?

Mám 4 kilové éro. Nechci ho pustit do vzduchu bez jistoty že je to OK.

Díky Supan.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Taky tam píše "nové verze" a tak mně to funguje taky, ale u přijímače Archer.
Když chci zjistit jestli to něco udělalo, tak to ověřím tak, že to udělám prvně bez naučení rozsahu serv.
Není co zkazit, vidíš přece na polohu kormidel a co dělají, když éro různě nakláníš. A taky se to dá za letu vypnout :)
(Selfcheck je třeba dělat když je éro v poloze v jaké se nachází, když letí v horizontu, to je jasný.)

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Ahoj to máš pravdu doma mi to funguje. Ale když nejvyšší kápo napíše, že " Neplest openTX 2.3.11 s FW prijimace a radia 2.1 "
tak předjímám ,že se jedná o nový FW 2.1.0 a očekávám, že to bliká jak píše.

Teď tedy po diskusi konstatuji, že S8R s FW 2.1.0 zasvítí modře, zakmitá a čeká na rozsahy serv. Zapnu vypnu RX a už si to pamatuje. Před letem provedu test všech funkcí stabilizace. Nezapomenu nastavit potákem na CH 9 zisk.

Ted jsem v posledním manuálu k SXR a R9S vykutal že to dvojí blikání je u ARCHER.

Ale je tam taky zmínka o " záchraně" na CH 12, což je u předchystaných modelu z RC Studia kanál pro selfcheck.
Záchrana by měla být vlastně Autolevel teda si myslím, co jiného...Taky to tam píšou.



Supan

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Ted jsem nastavil S8R podle posledního návodu.
na CH 12 mám jk selfcheck tak záchranu.
Když ponechám spínač SD v poloze střed tedy 0 a pak přimáčknu SH tedy záchran spustí se mi selfcheck.
To tedy znamená za letu....
Jdu to natočit

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

TAk tu to je natočené.
Zkoukněte prosím a doufám že jsem to já,kdo dělá chybu.

Supan
https://photos.app.goo.gl/g3NZt7ZXswr75NDm9

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od prikrylm »

Netuším, co je "záchrana" (autolevel?), ale jsem si téměř jist, že nemá nic společného s kanálem 12. CH12 je pouze na "vyvolání" selfchecku. V návodu se dokonce výslovně píše: "NEVER operate the CH12 switch during flight! "

U svého S8R mám dokonce CH12 podmíněný "bezpečnostním" přepínačem, který vypíná motor. Za letu je u mě ch12 na nule a nedá se s ním hýbat.

Takže "podezřelé" chování S8R vidím v nějakém "šumu" o tom, že CH12 je na nějakou "záchranu". Std autolevel se zapíná pomocí CH10 do plusu a CH11 taky do plusu. (třeba použitím skriptu)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Moc jsem to nezkoumal (ulomil bych si hlavu :lol: ) ale vidím, že používaš jeden přepínač pro selfcheck a ještě pro další funkci. To je dost nebezpečný (jak vidíš) a nikdy bych to tak nedělal. Už o tom tady taky někdo psal. Proto spouštím selfcheck scriptem, potom nemůže ke spuštění při letu dojít.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

V V návodu z rcstudia Je doslovně napsáno kanál 12 záchrana.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Máš pravdu, je to trochu matoucí. Jsou tam ale další podmínky. Já jsem to ale nezkoušel, nevidím důvod. Na kanál 12 prostě vůbec nesahám. přepínám vypnuto, SAS, Autolevel (na ostaní módy můj větroň nemá).
Ještě jsem si všiml, ty v tom videu říkáš "mačkám tlačítko...." ale ty s ním cvakáš a to není stejný. Mělo by to fungovat asi tak, že autolevel (když je vypnutý) se aktivuje pouze na dobu, pokud to tlačítko držíš (si myslím, ale nezkusil jsem :) )
V každým případě je asi lepší, kanál 12 vůbec nepoužívat.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od prikrylm »

Už tomu rozumím! S8R má dva režimy práce "quick mode" a "standard mode" v "quick mode" je chování CH12 skutečně tak jak Supan píše. Ovšem je to i dost nebezpečné. V "quit mode" se taky nepoužívá CH11.

Ve "standard mode" je CH12 použit pouze na "selfcheck", jak jsem psal a zmíněná záchrana je zapnutí "self level".

Asi vřele doporučím quick mode nepoužívat. Přepínání režimů práce SxR je buď na rádiu, na druhé obrazovce LUA pro SxR nebo někde přes PC.

Ve standard mode je pak složitější přepínání režimů dvěma různými kanály (viz tabulka v návodu), takže pro zjednodušení je lepší buď něco namixovat přes spec fce nebo LUA.

Lua buď použít ten výše linkovaný nebo na přání upravím.

Případně v quick mode zajistit, aby se za letu blokovalo rychlé přepínání ch12. Nějak, zatím mě nic nenapadá.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Já pořád nevidím žádný rozumný důvod, proč kanál 12 používat. Jediný zcela bezpečný je nemít ho na žádném přepínači, Jinak nelze vyloučit spuštění selfchecku omylem (i když třeba dost složitým a málo pravděpodobným omylem).

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Ahoj všem,

děkuji za prověření. Je to tak jak to je. Teď je jasné, že to je fakt na který je potřeba si dát pozor.
Schelfcek spouštět skriptem.
Pokud možno Ch 12 jak píšete nepoužívat, blokovat. cokoli co znemožní spuštění schelfceku za letu.
Protože Záchrana je vlastně Autolevel lze zcela CH112 vyloučit a autolevel spustit a držet na nezbytnou dobu třeba mžikovým spínačem /já tam mám tlačítko / pomoci SF
Takže mi to funguje dobře a teď už vím i jak :-)

Až to nastavím tak to tu pověsím.

Děkuji za konzultace.

Hezký den Supan

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od prikrylm »

ellet píše:
stř 27. led 2021 22:55:12
Já pořád nevidím žádný rozumný důvod, proč kanál 12 používat....

No, pokud je SxR v režimu "Quict mode", tak se k tomu "autolevel" jinak jak přes CH12 dostat nedá. Ale ... (viz výš)...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

prikrylm píše:
čtv 28. led 2021 8:23:32
No, pokud je SxR v režimu "Quict mode", tak se k tomu "autolevel" jinak jak přes CH12 dostat nedá. Ale ... (viz výš)...
Kanál 10 = -100, mám to tak :) a mám vše na jednom třípolohovém přepínači (vypnuto, SAS, Autolevel)

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

mám nápad se do auto levelu dostat tak, že udělam SF:

když zmačknu a držím mžikový přepináč tak se mi sepne logicky spínač LS1. a do podmínek napíšu že když je L1 aktivni tak se posílá na Kanal Autolevelu potřebna hodnota.

Nebudu tedy spoštět funkci Záchrana na CH12 ale funkci Autolevel což je to samé ale na CH 10

Po povolení mžikového LS1 odpadne a na Ch 10 bude zase hodnota pro Let.
Supan

edit:
a samozřejme nechám na jednom třipolohovém:

Cituji Elleta: Kanál 10 = -100, mám to tak :) a mám vše na jednom třípolohovém přepínači (vypnuto, SAS, Autolevel)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

A když si stáhneš ten script pro vyvolíní selfchecku, nemusíš nic dalšího vymýšlet. A hlavně - vyloučíš omylem spuštěný selfcheck (a taky mně osobně vadí trápit rychlým cvakáním přepínač)

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“