Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od prikrylm »

Tak pokud bude zvyšující se rychlost snižovat zisk gyra, tak tam nebezpečí nevidím. (Poslední slova před sbíráním zbytků?)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od Woita »

Jan Urbánek píše:
pon 16. lis 2020 9:19:50
Ajeje pozor aby to nebyl igelitkovy zaver dne :lol:
prikrylm píše:
pon 16. lis 2020 12:12:54
Tak pokud bude zvyšující se rychlost snižovat zisk gyra, tak tam nebezpečí nevidím. (Poslední slova před sbíráním zbytků?)
Tak s těmito letadélky s tím tak trochu počítáme....
Tady jedno videjko pro pobavení, kolega to rozhulil "co to de" kolmo dolů, že v dostatečné výšce vezme za výškovku a že to elegantně vybere nad zemí... No a když vzal za tu výškovku, tak zjistil že se vůbec nic neděje. Koukal jsem na to zblízka. Utrhly se proudnice a letadlo letělo stále po přímce, v plné rychlosti přesně kolmo do země. To byla rána, původně jsem myslel, že pukla zeměkoule :lol:
Ještě poznamenám, že stabilizaci tam neměl, jezdí na Hitecu.

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od Woita »

Tak už je Pitotka naroubovaná...
V Horusovi jsem to namixoval tak, že při malých rychlostech je stabilizace (zisk gyra) 100%, pak se s rychlostí snižuje, a od 150 km/hod. bude nějakých 40%. Jsem si skoro jistý, že to bude chodit jako z praku :lol:
1-1200.jpg
2-1200.jpg
3-1200.jpg
4-1200.jpg
6-1200.jpg

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od ellet »

A co ten MLVSS, už s pitotkou chodí? Nějak jsi to nedopověděl.

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od Woita »

ellet píše:
úte 24. lis 2020 11:00:49
A co ten MLVSS, už s pitotkou chodí? Nějak jsi to nedopověděl.
MLVSS + ASS jsem nedořešil.
Dal jsem tam FLVSS, který se mi tady válel.
Ono totiž u MLVSS je navíc nebezpečí při přepólování servisníhho konektoru, kdy to pak odpálí všechno okolo sebe - mě se to ještě nestalo, ale v mém okolí už dvakrát. Takže MLVSS raději nepoužívám, v tomhle letadle byl, ale po těch problémech s nekompatibilitou ASS jsem ho nahradil tím FLVSS.

Jak tady šla ta diskuse o změně ID, tak to jsem zatím nezkoušel (měnidlo ID mám). Kolize ID tam ale nebyla, MLVSS a ASS měly každý jiné ID.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od ellet »

Woita píše:
úte 24. lis 2020 14:07:33
...Jak tady šla ta diskuse o změně ID, tak to jsem zatím nezkoušel (měnidlo ID mám). Kolize ID tam ale nebyla, MLVSS a ASS měly každý jiné ID.
Nejde o to změnit ID, ale nahrát do MLVSS poslední fw (snad bez bugu), protože by to fungovat mělo.

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od Woita »

Aha, tak to někdy zkusím až se k tomu dostanu, to by mohlo stát za to. Díky za objasnění.

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: Aktivace selfcheck SRx

Příspěvek od petas »

Jan Urbánek píše:
pon 09. lis 2020 13:50:12
Nejcastejsi problemy:
plyn neni stazen
Toto bych zde rád zdůraznil, ať se nemusíte tlouci do hlavy jako já. Plynovou páku na rádiu jsem měl staženou na nule, ale selfcheck se mě aktivovat nedařilo. Hloupě jsem se potrápil, než mě došlo, že když stáhnu plyn, tak hodnotu na kanále nemám -100 ale -47 !! Jednalo se totiž o omezení rozsahu serva plynu, které jsem musel udělat při prvotním nastavení modelu, aby nedošlo k mechanickému poškození... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Woita
Příspěvky: 120
Registrován: ned 28. dub 2019 21:09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od Woita »

Woita píše:
stř 25. lis 2020 8:09:54
.....někdy zkusím až se k tomu dostanu, to by mohlo stát za to....
Tak už jsem se k tomu dostal, MLVSS jsem flashnul au už to funguje, viz sousední téma:
Kompatibilita Pitotky se senzorem napětí MLVSS

Hrochorous
Příspěvky: 4
Registrován: pát 26. dub 2019 17:28:51

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od Hrochorous »

Ještě jenom doplním, že aktivace SelfChecku pomocí trojího kmitnutí na Kanálu 12 (signál 0 a +100) nefunguje s aktivním zámkem plynu na Kanálu 3. Pokud je zámek plynu aktivní NENÍ na kanálu plynu 0, nýbrž NIC. Plyn musí být aktivován a kniplem stažen na Minimum. Potom je na Kanálu 3 hodnota NULA a SelfCheck lze výše uvedenou metodou spustit.
Trošku jsem se na tom zaseknul.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od ellet »

Hrochorous píše:
sob 05. pro 2020 21:54:48
... Plyn musí být aktivován a kniplem stažen na Minimum. Potom je na Kanálu 3 hodnota NULA ...
Jen upřesnění, není tam NULA, ale -100.

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od petas »

Hrochorous píše:
sob 05. pro 2020 21:54:48
Ještě jenom doplním, že aktivace SelfChecku pomocí trojího kmitnutí na Kanálu 12 (signál 0 a +100) nefunguje s aktivním zámkem plynu na Kanálu 3. Pokud je zámek plynu aktivní NENÍ na kanálu plynu 0, nýbrž NIC. Plyn musí být aktivován a kniplem stažen na Minimum. Potom je na Kanálu 3 hodnota NULA a SelfCheck lze výše uvedenou metodou spustit.
Trošku jsem se na tom zaseknul.
Promiň, ale napsal jsi nesmysl.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od ellet »

Hrochorous píše:
sob 05. pro 2020 21:54:48
...Pokud je zámek plynu aktivní NENÍ na kanálu plynu 0, nýbrž NIC....
Tak jsem to pro jistotu ověřil. Když je aktivní zámek plynu, posílá na kanál hodnotu, kterou u zámku plynu nastavíš. Aby tam nebylo nic (nebo vlastně bylo nic), není běžně možný.

Hrochorous
Příspěvky: 4
Registrován: pát 26. dub 2019 17:28:51

Re: Aktivace selfchecku - S8R a S6R

Příspěvek od Hrochorous »

petas a ellet:
Pravda! Na obrazovce SERVA jsem měl, při aktivním zámku plynu, 1500uS. Proto to nefungovalo. Nastavil jsem zámku -100 (neboli 988uS). Tím by měla fungovat aktivace SelfChecku i při aktivním zámku plynu. Díky za upozornění.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfcheck SRx

Příspěvek od ellet »

Tak jsem si u Ježíška objednal m.j. i Archer SR6. Proto jsem upravil SelfCheck script, který jsem původně napsal pro S8R, pro přijímače Archer SR.
Script vyvolá SelfCheck (bez cvakání přepínači). Nastavení je jednoduché. V MIXEX nastavit kanál 12, jako váhu použít GV9. Samotný script nakopírovat na SD kartu, nejlépe do složky TOOLS.
V zipu jsou i obrázky nastavení (jen název souboru scriptu na obr. je ještě název scriptu pro S8R).
SChckArchSR.zip
(50.75 KiB) Staženo 448 x
Od verze fw přijímače v2.1.10 tento script nebude fungovat. (SelfCheck se už nenastavuje pomocí ch12.)
Naposledy upravil(a) ellet dne čtv 01. pro 2022 23:02:20, celkem upraveno 1 x.

petr_op
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. led 2021 16:00:14

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od petr_op »

Tak jsem si u Ježíška objednal m.j. i Archer SR6. Proto jsem upravil SelfCheck script, který jsem původně napsal pro S8R, pro přijímače Archer SR.
Script vyvolá SelfCheck (bez cvakání přepínači). Nastavení je jednoduché. V MIXEX nastavit kanál 12, jako váhu použít GV9. Samotný script nakopírovat na SD kartu, nejlépe do složky TOOLS.
V zipu jsou i obrázky nastavení (jen název souboru scriptu na obr. je ještě název scriptu pro S8R).
SChckArchSR.zip
Ahoj,
prosím o radu. Používám Taranis Plus a SR6. Na CH12 mám MAX a GP9 (GV9 jsem nikde nenašel). Self check probehne (bliká modře) potom zahýbe servy. Pak zezelená. Pohnu křidélky, výškovkou a směrovkou v obou směrech do maxima. Pak už nic nefunguje jen plyn.
Dělám něco špatně? Jak to mám prosím vyřešit?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

petr_op píše:
pon 25. led 2021 14:54:40
...GP9 (GV9 jsem nikde nenašel...
To neřeš, česky je to globální proměnná (GP), angl. je to Global Variable (GV) a je to tak třeba v simulátoru.
Chyba bude někde jinde.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Ahoj, dělám něco špatně?
Po zamavání naučím krajní polohy. Ověřil jsem to naučením krátkych poloh anásledné dlouhých poloh.
Avšak nedostávám potvrzení ukončení selfchecku druhým zamaváním .

S8R, nový fimw.
Taranis Plus OTX 2 3 11 nový fimw

kan 3 -100
Ero mirně zvedlý nos
S2 zisk v poloze +100
Zámek plynu SF -100 stav motor vypnut

po Zakmitnití na K12 - stačí 2X se rozvítí modrá led. Po cca 2s zakmitá servy a zhasne.
Provedu naučení krajních poloh na kanálech 1,2,4,5, zkoušel jsem to u s K3.
Očekávam dle popisu že po naučení zamáva servy.
Popis:
ACCST 2.1 u SxR nebo ACCESS 2.1 SRx

Jak postupovat nyni :
1) kanal plynu tedy kanal 3 uplne stahneme na 0 (-100)
2) misto dvoupolohoveho spinace pro zachranu na kanalu 12 dame tripolohovy (v podste jej potrebujeme jen pro tento ucel)
3) kmitneme 3polohovym prepinacem od minima (-100) pres stred (0) do maxima (+100) trikrat v rozmezi 2 vterin

Spusti se selfcheck a sviti modra led - zapamatovani levelu stabilizace, po tom zacne blikat modra led - ceka na pohyby pak pro nauceni rozsahu, potom sam zamava servy a ukonci selfcheck.

Pokračuju:
Avšak nezamává.
Stabilizace však reaguje A to v asistentu i autolevelu.
Selfchec jsem se pokušel nastavit jak v režimu bez stab tak autolevel i asistent.

Připojuji video:
https://photos.app.goo.gl/mP2dNrR9VxFCCQQ16

Co mám blbě?
Nebo to už je OK ?

Díky Supan

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Neplest openTX 2.3.11 s FW prijimace a radia 2.1 vice zde viewtopic.php?f=45&t=331

podle chovani tam neni nova verze 2.1 ale stasi 2016-2019. Tzn rosviti se zamava, shasne a ceka na nauceni. Pak uz nic nedela.

nova verze
rozsviti modra, rozblika se naucime, zamava zhasne.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

OKi děkuji za info pane Urbánku,

Flešoval jsem všechny RX, ale chyby se mohla stát.


Supan

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“