Aktivace selfchecku - SxR a SRx

david0007
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31. črc 2023 20:49:02

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od david0007 »

Dobrý den,
díky moc jsem blbej. Ten poslední řádek je takový nenápadný. Takže toto už funguje, ale stabilizace mě nejde zapnout. Už si s tím hraju hodiny a nic. Napíšu jen heslovitě co mám.

Jde o přijímač Archer Plus SR8 vysílačka X7 (kupováno u Vás cca týden zpět)
Naučený přijímač Mod Access CH1-16 (Jediný co si nejsem jistý, je že u Přijímače č.1 je Bnd - mám pocit, že tam byl typ, ale to si nejsem jistý. Model ovládám) Kalibrace provedená i Selfcheck
Quickmode zapnutý

Vstup 9 - potenciometr S1
Vstup 10- 3 polohový spínač SC
Vstup 11- 3 polohový spínač SB
Vstup 12 - 3 polohý spínač SD

Mix 9 zdroj potenciometr S1
Mix 10- 3 polohový spínač SC
Mix 11- 3 polohový spínač SB
Mix 12 - 3 polohý spínač SD

Videa jsem viděl, hledal na fůru. Failsave mám nenastaveno...

Fakt nevím

Díky moc

hugo827
Příspěvky: 13
Registrován: pon 05. čer 2023 16:12:46

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od hugo827 »

Ano s tím jsem bojoval i já.
Společný návod na starou i novou stabilizaci není ideální. Níže ze sousedního vlákna :

Neopravil jsem posunutí kanálů z 9-12 na 13-16.
Ještě jsem s tím neletěl. Ale zatím se zdá, že stabilizace SR8 plus s protokolem ACCST funguje korektně.
Jen pořád nedokážu spustit lua skript na kalibraci přijímače. Ale chci stejně používat jen "vypínač větru" takže to možná až tak nevadí.
Zatím díky všem.
Přílohy
image.png

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

16.6.2023 jsem aktualizoval navod v archivu stab.zip
je vlozena stranka 3, nevim jak lepe a prehledneji to v manualu postihnout
image.png

david0007
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31. črc 2023 20:49:02

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od david0007 »

Ano ta tabulka tam je, ale manuál má 14 stránek z toho na stránkách 2,3,4,5,6,9,14 jsou pořád kanály 9-12 o těch nových je jen jeden nenápadný sloupeček jak píšete. označení Přijímačů S8R a SR8 taky není úplně diametrálně jiný. A to nemluvím o videích na netu, kde toto není nikde. Pro vás co to řešíte každý den, je to jasný, ale my co začínáme to snadno přehlídnem. Stačilo by jedno video pro Archer od napárování po stabilizaci. Mělo by 5 minut a bylo by to vyřešený. Já jsem sjel všechny videa od vás i Mrázka některý dvakrát. To si prostě zažijete 9-12 a nenapadne vás, že by to mělo být jinak ještě když píšete, že je to hodně podobný. Nechci aby to vyznělo útočně, nejsem naštvaný a chápu vás. Řeším v práci stejný věci, ale s jiným produktem a taky kolikrát ty lidi nechápu. Tato zkušenost mě dost pomohla.

david0007
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31. črc 2023 20:49:02

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od david0007 »

hugo827 píše:
stř 02. srp 2023 21:03:15
Ano s tím jsem bojoval i já.
Společný návod na starou i novou stabilizaci není ideální. Níže ze sousedního vlákna :

Neopravil jsem posunutí kanálů z 9-12 na 13-16.
Ještě jsem s tím neletěl. Ale zatím se zdá, že stabilizace SR8 plus s protokolem ACCST funguje korektně.
Jen pořád nedokážu spustit lua skript na kalibraci přijímače. Ale chci stejně používat jen "vypínač větru" takže to možná až tak nevadí.
Zatím díky všem.
Díky moc

hugo827
Příspěvky: 13
Registrován: pon 05. čer 2023 16:12:46

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od hugo827 »

Dobrý den.
Byl jsem na tom stejně jako kolega. Já netvrdím, že to v návodu není. Jen říkám, že to není úplně šťastné. Návod je celkem obsažný a některé věci ve staré a nové verzi fungují překvapivě jinak. To dělá problémy hlavně nám, co máme naučenou starou stabilizaci.

WhiteB1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 29. říj 2023 0:13:19

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od WhiteB1 »

Zdravim,

mohu pro radu? Mam Archer SR8 + Horus x10s s Ethosem + model vetrone s klapkami.

Nastavil jsem model nasledovne
Ch1 kridelka 1
Ch2 vyskovka
Ch3 plyn
Ch4 smerovka
Ch5 kridelka 2
Ch6 nic
Ch7 klapky 1
Ch8 klapky 2

Vse vcetne stabilizace fungovalo bezvadle az do doby, kdy jsem pridal novy letovy rezim, ve krerem pridavam ke kridelkum i podporu klapek (model to umoznuje). Pridal jsem je jako mix "kridelka", jelikoz jsem potreboval nastavit diferenciaci. Na vsechny me povely fungovalo tak jak ma, ovsem v tuto chvili zacala i stabilizace pouzivat klapky jako podporu kridelek, coz jsem nechtel.
Zkusil jsem proto provest selfcheck prea lua script a predcasne zajasal, ze klapky uz stabilizace nevyuziva, ovsem posleze jsem zjistil, ze klapky uz nedokazu ovladat ani ja prednastavenym postrannim koleckem. Kanal 7, 8 uz jakoby neexistoval. Na vystupech se pritom jak vstup, tak vystup hejbe. Do serva ale informace z prijimace nedotece...
Zkousel jsem pripojit jiny serva, udelat znovu selfcheck i s otacenim postranniho kolecka, zalozot novy model, nic. Impulz do serv z kanalu 7 a 8 zkratka z prijimace neodejde...

Nedokazal by mi nekdo poradit?

Dekuji
Naposledy upravil(a) WhiteB1 dne ned 19. lis 2023 23:02:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zkusil bych pres skript uplne vypnout stabilizaci, budou se kanaly pak hybat?

WhiteB1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 29. říj 2023 0:13:19

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od WhiteB1 »

Děkuji za tip, to jsem ještě nezkoušel. Večer otestuji.
Včera jsem provedl i flash firmware přijímače a nic.
Neexistuje případně nějaký "factory reset" přijímače? Nikde jsem zatím nenašel...

Děkuji

WhiteB1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 29. říj 2023 0:13:19

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od WhiteB1 »

Jan Urbánek píše:Zkusil bych pres skript uplne vypnout stabilizaci, budou se kanaly pak hybat?
Tak bohužel vypnutí stabilizace přes script také nepomohlo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

nemox
Příspěvky: 42
Registrován: pon 02. pro 2019 19:41:51

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od nemox »

tento problem jsem, take resil, musis dat klapky na jedine dva kanaly, ktere se pres script prijimace daji vypnout pro funkci stabilizace, tusim kanal 5 a 6.

WhiteB1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 29. říj 2023 0:13:19

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od WhiteB1 »

Ahoj, ok, díky za tip. Problém s nefunkčním kanálem 7 a 8 to ale nevyřeší, koupím asi novej přijímač...

I tak ale pokud dám klapky na 5 (kde ma bejt pro stabilizaci AIL2) a 6, kam s druhým křidýlkem kvůli stabilizaci? Na kanál 7, který pro stabilizaci znamená AIL3? Přebere to stabilizace, že nemá AIL2, ale AIL3? Bude to fungovat?

Nestačí pro správné nastavení stbilizace (aby klapky nevstupovaly do křidélek) provést selfcheck v režimu s vypnutými klapkami?

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“