Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Omlouvam se, spletl jsem se
2.1 na SxR funguje jako predesly selfcheck - opraveno a overeno na S8R 2.1

Ted jsem si vzal tedy S8R s 2.1 a nastavil QM

CH9 gyro - pot
CH10 3 pol - volim AL, SAS, vyp
CH12 - 2poz moment - zachrana AL

stahnu plyn ale pomoci CH12 se me nepodari nastsartovat Self check jedine prehodit na CH12 na 3 pol prepinac.
Podle videa je na ch12 spusteny dva zdroje. z 2 pol a 3 pol. Proc to takto komplikovat.
Selfcheck se spousti jen zridka zpravidla na zacatky kdy model ladite.
Nejbezpecnejsi je to udelat takto

input 12 je zdroj 2 pol moment prepinac a mix Ch12 je z input12

pokud chci selfcheck jdu do vstupu a zamenim 2pol mom na 3 pol provedu self check, a zmenim zpet 3 pol za 2 pol mom a mam klid.

co je tedy nebezpecne na QM?

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Jan Urbánek píše:
čtv 28. led 2021 9:27:57
co je tedy nebezpecne na QM?
Určitě nic, ale měnit něco v nastavení vysílče před letem, není pro každěho. Proto (na žádost kolegy) jsem napsal pro spuštění selfchecku script.
Nelze udělat chybu, ani kdyby chtěl. Ale je to na každým, co mu lépe vyhovuje.
Naposledy upravil(a) ellet dne čtv 28. led 2021 10:07:28, celkem upraveno 1 x.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

ellet píše:
čtv 28. led 2021 9:19:37
A když si stáhneš ten script pro vyvolíní selfchecku, nemusíš nic dalšího vymýšlet. A hlavně - vyloučíš omylem spuštěný selfcheck (a taky mně osobně vadí trápit rychlým cvakáním přepínač)
JJ vyzkouším to :-)

Supan

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Tak ještě obrázek nastavení. Psal jsem to teď a bez ověření na vysílači, snad je to dobře.
Kanál 9 je zisk a není snad co řešit (já tam mám křivku abych využil celou dráhu potenciometru).
Kamál 10 - 3 polohový přepínač přepíná vypnuto, sas, autolevel. Mžikový přepínač SH, pokud je držen, bude autolevel (záchrana)
Kanál 12 je využíván pouze scriptem pro selfcheck.
StabQM.jpg

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

Jan Urbánek píše:
čtv 28. led 2021 9:27:57
Omlouvam se, spletl jsem se
2.1 na SxR funguje jako predesly selfcheck - opraveno a overeno na S8R 2.1

Ted jsem si vzal tedy S8R s 2.1 a nastavil QM

CH9 gyro - pot
CH10 3 pol - volim AL, SAS, vyp
CH12 - 2poz moment - zachrana AL

stahnu plyn ale pomoci CH12 se me nepodari nastsartovat Self check jedine prehodit na CH12 na 3 pol prepinac.
Podle videa je na ch12 spusteny dva zdroje. z 2 pol a 3 pol. Proc to takto komplikovat.
Selfcheck se spousti jen zridka zpravidla na zacatky kdy model ladite.
Nejbezpecnejsi je to udelat takto

input 12 je zdroj 2 pol moment prepinac a mix Ch12 je z input12

pokud chci selfcheck jdu do vstupu a zamenim 2pol mom na 3 pol provedu self check, a zmenim zpet 3 pol za 2 pol mom a mam klid.

co je tedy nebezpecne na QM?

Dobrý den pane Urbánku,


oki nic se nestalo, alespoň jsem si v tom pořádně zavrtal / nebo se zavrtal :lol: /

myslím, že nebezpečné jsou společné funkce na Ch12 - spouštění selfchecku a i záchrany.
Ve videu mám schelfcek na 3 pol a záchranu na mžikovém. Tak jak je v návodu.
Mžikovým spínačem selfcheck nespustím, ale stačí omylem posunout třípolohový do střední polohy, což se za letu muže stát aniž bych si všimnul a pokud potřebuji aktivovat Záchranu na Ch12 dvoupolohovým spínačem tak místo Záchrany spustím Selfcheck. na videu 2:02
Mám tucha, že selfcheck se spustí, když na CH10 dojde k této změně:
0
-100
0
-100

A když dám třípolohový na střed mám na CH10 0
Pokud mžikovým chci Záchranu mačkám:
+100
-100
a stačí v nervozitě přimáčknout znova a mám další sekvenci do 2s
+100
-100
ale na CH 10 se to projeví jako 0 -100 0 -100 = selfcheck

Samozřejmě, že postup ,který zmiňujete je bezpečný. Ale i těžkopádny.
Pokud je pravda, že Záchrana je vlastně Autolevel, tak není potřeba aby sdílel společný kanál se selfcheckem. / proč to tak vymyslei?/
Stačí přece spouštět Autolevel přes CH10 logickým spínačem nebo SF.
A zároveň použit script pro selfcheck jako třešničku na dortu. Tím úplně vyloučit Ch12 z páček a tlačítek na TX.

Každopádně bezpečná řešení už máme.
Večer vyzkouším tento setup:

Selfcheck scriptem
Záchranu spuštěním autolevlu na CH 10 na mžikovém přepínači pomocí LS nebo SF
CH9 gyro - pot
CH10 3 pol - volim AL, SAS, vyp
CH12 - nic


Hezký den ;)

Supan

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Supan »

ellet píše:
čtv 28. led 2021 10:51:37
Tak ještě obrázek nastavení. Psal jsem to teď a bez ověření na vysílači, snad je to dobře.
Kanál 9 je zisk a není snad co řešit (já tam mám křivku abych využil celou dráhu potenciometru).
Kamál 10 - 3 polohový přepínač přepíná vypnuto, sas, autolevel. Mžikový přepínač SH, pokud je držen, bude autolevel (záchrana)
Kanál 12 je využíván pouze scriptem pro selfcheck.
StabQM.jpg
Díky!! pravě jsem dospěl ke stejnému závěru ! :lol: Ale těch kecu co mám kolem :lol:

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Někdy člověku chvíli trvá než se zorientuje, taky to znám :)

blabla
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. dub 2019 19:01:07

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od blabla »

Nejsem schopen udělat self check u X20 a SR10 PRO. Když použiju S8R, tak to funguje bez problémů. Je u SR10 PRO nějaký rozdíl mimo CH12 0 až 100 a -100 až 100.
Firmware 2.1.5 - 2.1.7 bez rozdílu.
X7, X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Naparovano v rozsahu kanalu 1-16?

blabla
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. dub 2019 19:01:07

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od blabla »

Ano.
X7, X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Studuji ten problem, na X9L funguje na X20 nefunguje

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Jedna se o detekci stredove polohy, v Ethos je v Hardware hodota detekce 100ms kdyz se snizi pod 30ms selfcheck zacne fungovat protoze system zaznamenava stredovou polohu u rychlych kmitani, zde se musi najit reseni aby k detekci nedochazelo zbytecne a selfcheck fungoval na vsech prijimacich. Predano na frsky

blabla
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. dub 2019 19:01:07

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od blabla »

Děkuji,
takže čekat na opravu nebo se to dá nějak obejít?
X7, X20

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Ano, obejit nastavte si na chvilku 0-30ms v hardware. Netusim jak ma nastaven opentx tento parametr mozna ma kolem 30ms a ethos ma zbytecne moc.
Tato polozka je detekce pozice prepinace, tzn musi ubenout dany cas aby byla pozice zaznamenana. 100ms znamena ze prepinac musi byt na zvolene poloze 0.1s aby jej system nacetl jako pozici. SR10 potrebuje nasnimat pohyb 3 pozic nahore / uprosterd / dole ale tim kvedlanim 3 polohacem stredni polohu preskoci. Museli bychom kvedlat pomaleji ale to zase nestaci prijimaci. Takze snizenim rychlosti detekce na 0-30ms toto zacen fungovat protoze radio pak zaznamena tu stredni polohu a posle do prijimace. Na drouhou stranu, jsou situace kdy mame 3 polohy prepinace ale nechceme aby pri rychlem precvaknuti z nahore na dolu byla zaznamenana stredni poloha a pak se 100ms hodi.

blabla
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. dub 2019 19:01:07

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od blabla »

OK funguje, díky.
X7, X20

konvice56
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01. kvě 2019 11:12:26

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od konvice56 »

spuštění selfchecku na taranisu i horusu x20 odzkoušeno i pro SR10
na taranisu používám dlouho a bez problémů

po splnění určitých podmínek definovaných v logických spínčích aktivuji mix,
kde mám jako zdroj mžikový přepínač SH ,funkce "nahradit" a vlastní křivka kde mám nastaveny 3 body
1. x -100 y -50
2. x 0 y 0
3 x 100 y 50

snad to někomu pomůže

alfa_design
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. bře 2022 14:41:19

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od alfa_design »

Dobrý večer, mám dva dotazy. Jeden souvisí přímo s tímto vláknem. Předesílám, že jsem absolutní začátečník, na stará kolena jsem si začal plnit dětské sny :D Takže první dotaz, mám rádio Taranis X9 Lite a přijímač SR6, mám je spárovaný, zatím jsem s tím ovládal pouze loď, kde je stabilizace zbytečná. Teď jsem začal koketovat s quadrocopterou, kterou jsem si vytiskl na 3D tiskárně a začal jsem řešit problematiku ovládání a stabilizace. Vše co je popsané o quick módu, o stabilizaci o nastavení v rádiu jsem zvládl, ale nemohu spustit self check a to i přesto že jsem vyzkoušel všechny varianty, stisknutí tlačítka v přijímači, rychlé přepínání dvou i tří polohového přepínače na CH12 a stále nic, modrá ledka se nerozsvítí a nerozsvítí.
Druhý dotaz souvisí už čistě s tou kopterou, lze ji provozovat bez použití řídící desky a celé ovládání nastavit v mixech, tedy v rádiu?
Děkuji za rady a případné odkazy, ale prosím Vás jen v češtině, bohužel angličtinu neovládám.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od prikrylm »

K 1 - pro self check je ještě nutná podmínka plynu (ch3) na minimum (-100%) a pak stačí kanál 12 uvést 3x rychle z 0 do +100% nebo z 0 do -100% (experimentálně ověřeny obě možné výchylky. Platí pro oba řežimy SxR (quick mode i "nequick" mode).

Pozn. "filtr poloh přepínače" mám v rádiu s OpenTX nastaven na 150ms.

K 2 - není v běžných lidských silách uřidit kopteru bez elektronické sabilizace. SxR neumí řídit kopteru, na to jsou k tomu určené elektroniky, třeba "místní" AirBot, obecně může být i něco třeba z Rotoramy, nebo od dost historické, ale funkční levné KK až po autonomní jednotky třeba nějaký ten Ardupilot kontroler, či jiný. Možností je moc, ceny od ~$10 až po "moc".
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

m.fuka
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. dub 2022 10:40:53

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od m.fuka »

Jan Urbánek píše:
úte 04. kvě 2021 12:17:52
Ano, obejit nastavte si na chvilku 0-30ms v hardware. Netusim jak ma nastaven opentx tento parametr mozna ma kolem 30ms a ethos ma zbytecne moc.
Tato polozka je detekce pozice prepinace, tzn musi ubenout dany cas aby byla pozice zaznamenana. 100ms znamena ze prepinac musi byt na zvolene poloze 0.1s aby jej system nacetl jako pozici. SR10 potrebuje nasnimat pohyb 3 pozic nahore / uprosterd / dole ale tim kvedlanim 3 polohacem stredni polohu preskoci. Museli bychom kvedlat pomaleji ale to zase nestaci prijimaci. Takze snizenim rychlosti detekce na 0-30ms toto zacen fungovat protoze radio pak zaznamena tu stredni polohu a posle do prijimace. Na drouhou stranu, jsou situace kdy mame 3 polohy prepinace ale nechceme aby pri rychlem precvaknuti z nahore na dolu byla zaznamenana stredni poloha a pak se 100ms hodi.
Druhy den se pokousim tandemem x20 ethos privest R9 stab ota pres ch12 do self checku, bezvysledne, vsechny moznosti a rady nejen z tohoto fora vycerpany, toto vlakno je starsiho data, je od te doby nejaky novy poznatek proc se to odmita hodit do self checku? Diky

Janeg
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. srp 2019 11:02:40

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Janeg »

Pro žhavík potřebuju pro min plynu více než -100. Nějaký nápad k pípání, nebo jen mechanicky seřídit?

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“