SRx kalibrace prijimace

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Stale se me objevuji dotazy na postup kalibrace. Obzvlaste u radii s mensim displejem X7 atp, kdy je pozice prijimace popsana jen slovne je kalibrace trochu nestastna, ale lze ji zvladnout. Proto jsem pro Vas pripravil video s vysvetlenim.


kratasbmw@seznam.cz
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. bře 2024 13:00:04

Re: SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od kratasbmw@seznam.cz »

Dobrý den pane Urbánku,

předem chci říct, že Vás mám rád a vím, že vy nejste výrobce.
Nicméně jsem zbytečně rozbil s daným přijímačem letadlo. Poprvé mi to nevadilo a řekl jsem si, že jsem prostě něco udělal špatně. Po druhé už to bylo divné. Bohužel až doposud byl předek vždy a u všeho dle začátku nápisu. A to nejen u Frsky. Přijímač byl samozřejmě obráceně a tím došlo jednou při startu a podruhé v letu - což taky nechápu (stejné nastavení X20S) k totální destrukci modelu o zem.
Zhlédl jsem vaše včerejší video a je to pro mne matoucí. Vím, že uvádíte přední stranu jako TOP, v manuálu je ale správně FRONT. Celou rekalibraci jsme dnes s kolegou dělaly na 3x a logicky mimo vaše video. Levou a pravou stranu máte uvedenu i zobrazenu logicky. Jinak popisujete Front, jako Top, horní strana což je dle mě UP popisujete zase jinak.
Prosím buď vše mluvte v AJ nebo v ČJ. Je to velmi matoucí. Front - předek, Back - zadek (zadní část), Left-Right je snad jasný a UP a Down také.
Pokud to děláte dle vašeho videa, tak na X20S - poslední aktualizace - nesedí pozice obrázku s textem a musíte to dát jinak než je zobrazeno.

Ještě k funkci záchrana - proč je stále ke stažení starý manuál dle kterého jsme to dělaly - když je už zase nějaká aktualizace, kde to původní nastavení nefunguje - jde o kanál CH16!!!! Když něco tak výrazného změním, tak vše co již není platné přece odstraním ať v tom není bordel.

Proč nedojde tato informace o daném a velkém zásahu v nastavení všem u vás vedených zákazníků třeba na Email....??? To opravdu musím vždy vše než jdu nahoru kontrolovat - no to snad ne? To potom není koníček a pomocník, ale naopak je to záškodník a jsme otroky daného systému.

Dle vašeho popisu to nejde prostě nastavit a funguje jen při asistenci větru, jinak nijak.
Velmi mě toto vše mrzí a byl jsem rád za tento model rádia se systémem Ethos. Musím říct - zlatý OPEN-TX - ten zatím zůstává doma protože funguje!
Opravdu my modeláři nejsme většinou natěšení IT a abych po každým připojením k PC měl strach jít lítat, že je zase vše nějak jinak a kontroloval cca. 20 letadel a vše znovu procházel - potom start a opět Crash - to fakt není na naše nervy. Mě osobně už tato sranda stála cca.15tis na škodách a o zkaženém volném dnu ani nemluvě.
Bohužel už jsem tomu věnoval hodně času a musím s politováním oznámit, že jde ten slavný ETHO - něco z domu i se všemi stabilizačními přijímači.
Zlatá stará Futaba, nebo sice trošku dražší, ale spolehlivý a hlavně stabilní JETI.
Proti zpracování dané hračky nemám co vytknout - je opravdu hezká (hezčí jsem zatím neměl).
Děkuji předem za přečtení tohoto příspěvku a snad si z toho výrobce něco vezme ať se toto neděje všem ostatním, kteří s tím budou bojovat dále, ale už beze mě.
S pozdravem a přáním příjemného dne.
Pavel

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zrejme jste si nevsiml, ze toto video je urceno tem radim s malym displayem a z toho duvodu, ze se u techto malych radii vyskytuje tato terminologie, musel jsem ji prevzit pro to aby clovek co dela kalibraci podle videa, vidi ty napisy na display a vidi video tak je dost dobre aby to sedelo s tim co vidi.

Nevim kde jste vzal tvrzeni ze doposud byl vzdy predek zacatkem textu, anu u prvnich S6R a S8R to tak bylo ale i Archer SR6 vydany 2020 nebo tak nejak to uz neplatilo.

Zachrana byla dokumentovana zde viewtopic.php?f=70&t=983

Rozesilani na email ma dve strany mince, nekdo to nesnasi, nekdo to ma rad. Verim, ze forum je spravne misto, kam se muze kazdy podivat a byt informovan v oblasti ktera ho zajima nebo kdyz zjisti ze neco nefunguje. Na foru jsme schopni rychle reagovat na zjistene zkutecnosti a popravde neni tech prizpevku tolik aby se clovek ztratil.

Vase pady me mrzi, ale co predletova kontrola? Preci se nemuze chovat prijimac jinak na zemi a ve vzduchu za 10min. Predletova kontrola byla a bude vzdy jistota jak predejit neprijemnostem.

Snazim se vsem pomoci i individualne, Lide se po domluve u nas stavuji na konzultace, popripade konzujtujeme po telefonu, mohl jste se domluvit, cas bych si udelal. Je pravdou ze tyto tydny jsem trochu vytizen, prepracovnai celeho ETHOS manualu na verzi 1.5 je dosti casove narocna aktivita, ale snad to bude do tydne hotove.

MaxKin
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 26. srp 2021 18:47:36

Re: SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od MaxKin »

Hezký den ,

Zkusil jsem kalibraci dle. Vašeho videa ...

U rádia s velkým display ..a nalezl jsem dost zásadní rozpor mezi tím co ukazují obrázky ...
Zasadní je že přijímače řady SxR a Archer ( i TD) mají přesně opačně umístěné konektory i antény !!

Jak je to tedy správně ?? Aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám modelů ??
image.png
Naposledy upravil(a) MaxKin dne pon 01. dub 2024 18:24:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 651
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od prikrylm »

Napadá mě: - strčit Rx do modelu a na zemi zkusit jestli se chová správně. Tzn zapnout do režimu "srovnej se"/či "vypínač větru" a pak když pohnu letadlem kolem os, měl by se systém snažit výchylku srovnat - křidélka, výškovka, směrovka se pohnou ve stejném směru, kterým letadlo natáčím (myšleno v místě řídící plochy - např. zvedám ocas nahoru, výškovka se pohne nahoru) - snaží se letadlo srovnat.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Rika se tomu predletova kontrola. Je dobrou zabehlou praxi nejen u modelaru, ale i realnych letadel provadet predletovou kontrolu. Predletova kontrola ma totiz jeden dulezity efekt a to ze pokud to nefunguje na zemi, nebude to fungovat ani na letu. Predejdete tak havariim a zbytecnym stresum. ;)

Macháček T.
Příspěvky: 4
Registrován: pon 08. dub 2024 17:24:04

Re: SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od Macháček T. »

Dobry den,

potreboval bych poradit s kalibraci prijimacve ARCHER SR10+ na Taranis Q x7 (ACCST).
Prijimac jsem uspesne sparoval, ale problem nastal u kalibrace. Pri spusteni scriptu pro kalibraci jsem potvrdil prvni polohu (popiskem smerem nahoru), ale dalsi poloha (popisek smerem dolu) nesla potvrdit. Zkousel jsem stahnou lua scripty ze strtanek vyroce, ale objevil se stejny problem.
V Taranisu mam nainstalovanou posledni vezi firmwaru.

Zkousel jsem flashnout prijimac poslednim firmwarem stazenym ze stranek vyrobce pres S.Port, ale po spusteni instalace se zobrazila chyba ze prijimac neodpovida.

Nevite nekdo v cem muze byt problem pri kalibraci, pripadne nahranim neveho firmware do prijimace?

Predem diky za rady

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od Jan Urbánek »

Nekdy diky blizkosti radia je prenos telemtrie dotcen mikrovypadky, zkuste dat radio dal.

Prijimac ma malinky konektoer pro aktualizaci a u nej byl kablik. zapoji se to X7 portu pod gumovou krytkou (NE SACHTU MODULU) a pres nej lze aktualizovat, popripade pres OTA
viewtopic.php?f=84&t=707

Macháček T.
Příspěvky: 4
Registrován: pon 08. dub 2024 17:24:04

Re: SRx kalibrace prijimace

Příspěvek od Macháček T. »

Provedl jsem aktualizaci podle vaseho postupu (pres maly konektor) a aktualizace byla uspesna.
Po aktualizaci se mi take podarilo zkalibrovat stabilizaci.

Mockrat diky za pomoc :-)

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“