Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

Janeg píše:
čtv 02. čer 2022 17:23:11
Pro žhavík potřebuju pro min plynu více než -100. Nějaký nápad k pípání, nebo jen mechanicky seřídit?
A jak to souvisí s tématem vlákna?
Když tady dotaz smažeš a napíšeš to kam to patří (někam do programování), dočkáš se dřív odpovědi. Taky by bylo dobrý napsat jaký máš vysílač, jaký OS (ETHOS, OpenTx....) a jak si tu funkci předstauješ. Na př. "chcípák" volným tlačítkem nebo jen rozšíření rozsahu plynu.

m.fuka
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. dub 2022 10:40:53

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od m.fuka »

Tak po několika dnech strávených řešením spuštění self checku, kdy už jsem byl totálně na pokraji zhroucení stejně zak i zhroucení přepinačů na mém tandemu, jsem došel k zjištění že právě vyšla nová Verze fw 1.2.7 ethos OS která obsahuje nově položku on/off self check, stačí provést update. :D

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od ellet »

No tos měl napsat, že jsi upgradoval přijímač na poslední verzi fw (a nečetl co k tomu píšou) a bylo by jasno. :lol:

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Aktualizace popisu pro verzi ACCESS 2.1.10

Niko
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. srp 2022 18:32:44

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Niko »

Tak já už nevím přijímač konečně naparovany vše zapojeno ale ta stabilizace směrovky a křidélka se při pohybu letadla hybaji zatím nevím jestly správně ale něco to dělá ale výškovka prostě nereaguje na ovladač ano ale na gyro vůbec pořadí mi někdo prosím co s tím?děkuji

Koska
Příspěvky: 15
Registrován: stř 27. dub 2022 13:50:58

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Koska »

Chcem sa opytat, ci je potrebné vykonat selfcheck vzdy pred leto u prijimacov rady SR, alebo sa to robi len raz a je to ulozene v pamati Rx navzdy ?
Kolega co pouziva vysielacky FrSky, tvrdi, ze je to potrebne vyzdy pred letom a ja som to podla manualu pochopil tak, ze len raz.
Dik za odpoved.

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od pstasek »

Pochopitelně pouze jednou při nastavování letadla. Při self checku se ukládají mezní a středové hodnoty a také poloha letadla pro vodorovný let v režimu Auto-Level a Panic.

salrom
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01. říj 2022 14:52:54

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od salrom »

Dobrý den,
stáhl jsem si skript FrSky SxR_R9S.lua a těšil jsem se na nastavení selfchecku právě přes tento skript ale místo disable/enable mi tam svítí jen 3 čárky.
Neví prosím někdo poradit co dělám špatně?
20221001_150310.jpg

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od pstasek »

salrom píše:
sob 01. říj 2022 15:07:59
místo disable/enable mi tam svítí jen 3 čárky.
Myslím, že je třeba aktualizovat firmware v přijímači.

salrom
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01. říj 2022 14:52:54

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od salrom »

Mám S6R, takže funguju na ACCST. Teprve po desátém přečtení vidím co vlastně čtu :roll:
Takže to asi v mém případě přes skript nepůjde? Nebo pletu se?

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od pstasek »

salrom píše:
ned 02. říj 2022 20:10:27
Mám S6R...
Tady asi bohužel. Jen klasicky přes Ch 12.

salrom
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01. říj 2022 14:52:54

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od salrom »

Jsem si to myslel, ale i tak Vám děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
simirr
Příspěvky: 9
Registrován: pon 28. lis 2022 14:04:26

Re: Aktivace selfcheck SRx

Příspěvek od simirr »

ellet píše:
pát 25. pro 2020 18:24:30
Tak jsem si u Ježíška objednal m.j. i Archer SR6. Proto jsem upravil SelfCheck script, který jsem původně napsal pro S8R, pro přijímače Archer SR.
Script vyvolá SelfCheck (bez cvakání přepínači). Nastavení je jednoduché. V MIXEX nastavit kanál 12, jako váhu použít GV9. Samotný script nakopírovat na SD kartu, nejlépe do složky TOOLS.
V zipu jsou i obrázky nastavení (jen název souboru scriptu na obr. je ještě název scriptu pro S8R).
SChckArchSR.zip
Zdravím
Moc dík za script i s obrázky. Paráda, nemožnost náhodného spuštění SelfCheku + nemusím vidět diodu na přijímači zda je spuštěn.
Ještě bych se chtěl zeptat: Když bych na kanál 12 pro záchranu (autolevel) dal další mix 100%váha mžikového spínače s dvou bodovou křivkou, kde bude první bod y=0 a druhý bod y=100, zamezím tímto náhodné spuštění SelfCheku?
Děkuji všem za info
Naposledy upravil(a) simirr dne stř 30. lis 2022 22:23:37, celkem upraveno 1 x.

salrom
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01. říj 2022 14:52:54

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od salrom »

Zdravím. Kde můžu prosím stáhnout onen skript?
Předem velice děkuji.

Uživatelský avatar
simirr
Příspěvky: 9
Registrován: pon 28. lis 2022 14:04:26

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od simirr »

salrom píše:
stř 30. lis 2022 19:36:28
Zdravím. Kde můžu prosím stáhnout onen skript?
Předem velice děkuji.
Na 2 stránce tohoto vlákna v příspěvku od elleta s datumem "pát 25 pro 2020 18:24:30".

Uživatelský avatar
simirr
Příspěvky: 9
Registrován: pon 28. lis 2022 14:04:26

Re: Aktivace selfcheck SRx

Příspěvek od simirr »

simirr píše:
stř 30. lis 2022 19:15:54
ellet píše:
pát 25. pro 2020 18:24:30
Tak jsem si u Ježíška objednal m.j. i Archer SR6. Proto jsem upravil SelfCheck script, který jsem původně napsal pro S8R, pro přijímače Archer SR.
Script vyvolá SelfCheck (bez cvakání přepínači). Nastavení je jednoduché. V MIXEX nastavit kanál 12, jako váhu použít GV9. Samotný script nakopírovat na SD kartu, nejlépe do složky TOOLS.
V zipu jsou i obrázky nastavení (jen název souboru scriptu na obr. je ještě název scriptu pro S8R).
SChckArchSR.zip
Zdravím
Moc dík za script i s obrázky. Paráda, nemožnost náhodného spuštění SelfCheku + nemusím vidět diodu na přijímači zda je spuštěn.
Ještě bych se chtěl zeptat: Když bych na kanál 12 pro záchranu (autolevel) dal další mix 100%váha mžikového spínače s dvou bodovou křivkou, kde bude první bod y=0 a druhý bod y=100, zamezím tímto náhodné spuštění SelfCheku?
Děkuji všem za info
Tak nejde. Když dám na kanál 12 dalši mix nefuguje script na SelfChek. Nevadí, AutoLevel je i na kanále 10 na trojpólovém spínači.

vasekk
Příspěvky: 8
Registrován: sob 19. říj 2019 20:28:59

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od vasekk »

Páni prosim vás potřeboval bych poradit, mám nový vysílač tandem xe,udělal jsem flash příjímače r9stab. zaregistoval nabindoval telemetrii hlásí,ale na povely serv nereaguje.Chtěl jsem zkusit doporučený selfchck,stahl jsem do pc soubor frsky stab.rx2.03.Pan Urbánek v návodu píše do script/tools.já v ethosu ale ve scriptech nemám položku tools.Nemohl by jste mi někdo poradit jak krok po kroku rozchodit příjimač r9? stabilizaci ani nepotřebuji a stejně na sd není nabídka nastavení .

Uživatelský avatar
pstasek
Příspěvky: 189
Registrován: pát 26. dub 2019 21:21:55

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od pstasek »

Pletete si instrukce pro OpenTX a Ethos. V Ethosu žádný další skript potřeba není, je součástí rozhraní v Model/Nastavení zařízení.

SxR a SxR Calibration
image.png

david0007
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31. črc 2023 20:49:02

Nefunkčí páky po selfchecku

Příspěvek od david0007 »

Zdravím všechny,
tato otázka tu už byla, ale bez odpovědi. Když v menu aktivuji selfcheck normálně proběhne. Po skončení zahýbu pákama. Ale už potom nemůžu nic ovládat jen plyn. Když stabilizaci natvrdo vypnu vše zase funguje. Co dělám špatně ?
Díky moc

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Aktivace selfchecku - SxR a SRx

Příspěvek od Jan Urbánek »

Protoze nemavate v dobe kdy mate, na prvni strance je napsano ze se mava kdyz blika modra led cituji "Spusti se selfcheck a sviti modra led - zapamatovani levelu stabilizace, po tom zacne blikat modra led - ceka na pohyby pak pro nauceni rozsahu, potom sam zamava servy a ukonci selfcheck."

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“