Ztráta telemetrie...

Uživatelský avatar
Mikvele
Příspěvky: 8
Registrován: pát 07. led 2022 22:32:17
Bydliště: Příbram

Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Mikvele »

Zdravím...
Dnes se mě stala taková divná věc, která skončila pádem letadla...
Mám Betu 1400 a v ní FrSky Archer SR6. Při letu mě náhle vysílačka z ničeho nic zahlásila ztrátu telemetrie a éro šlo k zemi...Když jsem přišel k éru přijímač svítil červeně...
Nemá někdo zkušenosti čím to může být....Nastavením to asi nebude, stalo se to při 5 baterce a vůbec u Bety poprvé....
Přemýšlím jestli Frsky byla dobrá volba, mám ještě SR8 pro v Tundře a tam mě zlobí zase auto level....
Za odpovědi moc děkuji...

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od ellet »

Měl bys napsat víc, hlavně jak se to chovalo potom. Popisuješ to jako že přijímač o vysílači nevěděl, t.j. ztráta parování (a co baterka ve vysílači? a hlášení...). Já jsem Archer SR6 loni dost "trápil" a na problémy jsem nenarazil, tak mě to dosl zajímá.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Jan Urbánek »

Je potreba si uvedomit jednu vec, to ze radio rekne ztrata telemetrie znamena, budto vypadek ne ridiciho signalu ale telemtrie co posila prijimac. Telemetrie muze vypadnout a rizeni pokracovat protoze to jsou dve nezavisle veci. Pokud se to nedeje na nejake extra vzdalenosti vypadek telemtrie muze byt chybou prijimace, coz je pomerne vzacne ale stat se muze, ale casteji vypadek napajeni prijimace a zde je potreba projit.
Regulator - tedy bec a jeho schopnost zivit prijimac a serva. Stav baterie a teplota atp.
Zapojeni - ukrouceny nebo utrzeny drat co visi na izolaci se take stava, nebo vule v konektoru atp.
Zkrat nebo zaseknuti serva - co pretizi celou vetev a BEC zhavaruje.

Uživatelský avatar
Mikvele
Příspěvky: 8
Registrován: pát 07. led 2022 22:32:17
Bydliště: Příbram

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Mikvele »

ellet píše:
čtv 28. dub 2022 12:15:55
Měl bys napsat víc, hlavně jak se to chovalo potom. Popisuješ to jako že přijímač o vysílači nevěděl, t.j. ztráta parování (a co baterka ve vysílači? a hlášení...). Já jsem Archer SR6 loni dost "trápil" a na problémy jsem nenarazil, tak mě to dosl zajímá.
Potom se chovalo tak ,že když jsem éro odpojil od baterky a následně zapojil, tak vše fungovalo...Ale do vzduchu jsem už ze strachu nešel, v sobotu vyzkouším....

Uživatelský avatar
Mikvele
Příspěvky: 8
Registrován: pát 07. led 2022 22:32:17
Bydliště: Příbram

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Mikvele »

Jan Urbánek píše:
čtv 28. dub 2022 14:15:27
Je potreba si uvedomit jednu vec, to ze radio rekne ztrata telemetrie znamena, budto vypadek ne ridiciho signalu ale telemtrie co posila prijimac. Telemetrie muze vypadnout a rizeni pokracovat protoze to jsou dve nezavisle veci. Pokud se to nedeje na nejake extra vzdalenosti vypadek telemtrie muze byt chybou prijimace, coz je pomerne vzacne ale stat se muze, ale casteji vypadek napajeni prijimace a zde je potreba projit.
Regulator - tedy bec a jeho schopnost zivit prijimac a serva. Stav baterie a teplota atp.
Zapojeni - ukrouceny nebo utrzeny drat co visi na izolaci se take stava, nebo vule v konektoru atp.
Zkrat nebo zaseknuti serva - co pretizi celou vetev a BEC zhavaruje.
Hmm, vše je možné, ale baterka byla dobrá, bec zahřátej nebyl...Éro nebylo tak daleko aby ztratil přijímač signál...
A když jsem přišel po pádu k éru tak bec pípal a přijímač svítil červeně a červeně blikal aj lipo senzor. Kabely a všechny spoje jsem prošel a nic nenašel...Nevím no, ale vypadá to opravdu na ten přijímač...což by mě dost mrzelo...
Večer přiložím video...

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od prikrylm »

A neexistují logy z telemetrie? Tam by se asi dalo vyčíst nějaké to napětí na přijímači, jak na tom by signál atd....
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Jan Urbánek »

Bec pipal protoze ztrata napajeni, bec bude pipat po startu pokud neni plyn na nule, ze neni plyn na nule nebo je v rezimu uceni. Tam se ale za provozu nedostane.

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
Mikvele
Příspěvky: 8
Registrován: pát 07. led 2022 22:32:17
Bydliště: Příbram

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Mikvele »

Jan Urbánek píše:
čtv 28. dub 2022 16:44:51
Bec pipal protoze ztrata napajeni, bec bude pipat po startu pokud neni plyn na nule, ze neni plyn na nule nebo je v rezimu uceni. Tam se ale za provozu nedostane.

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk
Plyn ,byl v ten moment na nule...Plachtil jsem a po chvilce ztráta signálu a tadá k zemi...
Tak nevím...

Uživatelský avatar
Mikvele
Příspěvky: 8
Registrován: pát 07. led 2022 22:32:17
Bydliště: Příbram

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Mikvele »

prikrylm píše:
čtv 28. dub 2022 16:14:24
A neexistují logy z telemetrie? Tam by se asi dalo vyčíst nějaké to napětí na přijímači, jak na tom by signál atd....
Mám Tarranis QX7, poradíte prosím jak to z něho vytáhnout....Začínám a toto rádio mám chvilku....

Uživatelský avatar
Mikvele
Příspěvky: 8
Registrován: pát 07. led 2022 22:32:17
Bydliště: Příbram

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Mikvele »

https://youtube.com/shorts/MmiUCyxroH0?feature=share

Tak to bylo po pádu ,když jsem přišel k éru...

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od Jan Urbánek »

Failsave nebyl asi na 0 a pak regl pipal. Ten prijimac sviti cervene, to neni bezny stav. Mel by blikat. Zkusil bych promerit napajeni prijimace. Jestli bec dava co ma a nekolisa atp.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od ellet »

Udělal jsem pokus s ESC (HK30A, lin. BEC). Když při normální funkci vytáhnu signálový vodič, tak podobně pravidelně pípá. Prostě pípá když je bez signálu (přesnějí po ztrátě signálu, který před tím měl). Ale taky bych prvně měřil a hlavně - řádně vyčistil konektory (nejsou tam zbytky kalafuny, v případě znečštěíní konektoru nebyl ESC napájen přes vodiče senzoru napětí (pokud nemá oddělené země)),....? Celý je to ale nějaký divný.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Ztráta telemetrie...

Příspěvek od prikrylm »

Mikvele píše:
čtv 28. dub 2022 20:12:13
prikrylm píše:
čtv 28. dub 2022 16:14:24
A neexistují logy z telemetrie? Tam by se asi dalo vyčíst nějaké to napětí na přijímači, jak na tom by signál atd....
Mám Tarranis QX7, poradíte prosím jak to z něho vytáhnout....Začínám a toto rádio mám chvilku....
Tak jestli nevíte, že jste "logování" explicitně zapínal (nastavení v rádiu), tak nejspíš nikde nebudou. :-/
Jinak logování má několik kroků:
- najít senzory na obrazovce telemetrie (po nalezení auto vyhledávání zase vypnout)
screenshot_x7_22-04-29_15-00-03.png
screenshot_x7_22-04-29_15-00-03.png (3.59 KiB) Zobrazeno 10961 x
screenshot_x7_22-04-29_15-01-25.png
screenshot_x7_22-04-29_15-01-25.png (3.54 KiB) Zobrazeno 10961 x
- podívat se u senzorů, které chci logovat, jestli je dole v nastavení zaškrtnuto, že je chci logovat
screenshot_x7_22-04-29_15-01-31.png
screenshot_x7_22-04-29_15-01-31.png (3.57 KiB) Zobrazeno 10961 x
screenshot_x7_22-04-29_15-01-38.png
screenshot_x7_22-04-29_15-01-38.png (2.92 KiB) Zobrazeno 10961 x
- ve spec fcích vytvořit řádek, aby se logovalo, teoreticky může být zapnuto pořád, já tuto funkci s oblibou strkám na zámek plynu (odemčený plyn = loguju)
screenshot_x7_22-04-29_15-02-19.png
screenshot_x7_22-04-29_15-02-19.png (2.07 KiB) Zobrazeno 10961 x
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“