SR10Pro ve spalováku

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

SR10Pro ve spalováku

Příspěvek od petas »

Čau modeláři. Máte někdo tento přijímač v letadle s benzinovým motorem? Já ano, s posledním FW a hned v úvodu řeknu svoji zkušenost. Se stabilizací je to nepoužitelné. Dokud neběží motor, je všechno OK, jakmile nahodím, vibrace motoru (DLE35RA) totálně rozhodí gyro přijímače. Řídící plochy začnou silně kmitat a přijímač neví kde mu hlava stojí. Serva na výškovce jsou dokonce schopna občas jít proti sobě. Když dám do éra X8R, nic takového se neděje. Pro mě je to velké zklamání, k čemu je potom *zvýšená odolnost proti rušení ze spalovacích motorů* když to vibrace totálně rozhodí. Pokud tedy Frsky nemyslí rušení od kamarádova letadla. :lol:
S vypnutou stab. je to v pohodě. Př. mám uložen na 3mm tlumící podložce, ale pevně, nemůže se vůči modelu nijak pohybovat. Dávám to sem hlavně proto, abych ušetřil zklamání vám ostatním. Zdá se, že to bude stejné jako S8R/S6R - použitelné pouze v elektroletu.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: SR10Pro ve spalováku

Příspěvek od ellet »

Vibrace jsou určitě problém. Možná si trochu pohrát s nastavením zisku? To by mohla být cesta k nějakýmu kompromisu.

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: SR10Pro ve spalováku

Příspěvek od prikrylm »

Spíš bych přijímač dobře odtlumil. Něco jako do houby, nebo nějaké jiné odpružení ala: https://www.thingiverse.com/thing:4831117

Přijímač nalepit na nějakou těžší desku...
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: SR10Pro ve spalováku

Příspěvek od ellet »

Tak určitě, maximální utlumení vibrací je základ (ale to snad tazatel ví) jen pochybuju, že to bude jednoduchý u spalováku 35ccm. Pokud se to povede - dobrý, jestli se to povede jen částečně, pouze upozorňuji na další možnosti k nějaké optimalizaci nebo spíš kompromisu.

petas
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. led 2020 22:27:47

Re: SR10Pro ve spalováku

Příspěvek od petas »

Jo chlapi, odtlumit jsem se to snažil hned v průběhu stavby modelu. Ale spoléhal jsem na tu zvýšenou odolnost proti vibracím, kterou výrobce tohoto RX deklaruje. Bohužel, žádnou odolnost tam nevidím. Snižování zisku také není řešení, protože i s malým ziskem to vibrace rozhází. V podstatě až s téměř nulovým ziskem se to zklidní, no ale to už je stabilizace prakticky nefunkční. Už jsem to vzdal, stab. jsem natvrdo vypnul. Dávám to sem hlavně jako osobní zkušenost, pro varování dalších modelářů kteří by chtěli tímto př. vybavit svůj spalovák.

Macil
Příspěvky: 32
Registrován: sob 27. dub 2019 15:03:42

Re: SR10Pro ve spalováku

Příspěvek od Macil »

Pri takýchto vibráciách ti žiadna stabilizácia fungovať nebude.

Odpovědět

Zpět na „Archer řada SR“