GR8

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

GR8

Příspěvek od juraj.jurej »

GR8 má nové vário, ale udávajú rozsah merania rýchlosti stúpania resp. klesania iba +- 10 m/s. Nieje to chyba? Alebo nieak inak myslené? To je na bežné lietanie velice málo. Chcelo by to min. rozsah 20-30 m/s.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: GR8

Příspěvek od ellet »

Moc to není, ale je to do větroně, kde mě zajímají hlavně hodnoty kolem nuly. Pro mě je to teda dost, asi jsem dost skromnej. Máš to do rakety? :D Větší hodnoty lze dopočítat z logu (a šlo by i pomocí lua a zobrazit), teda pokud rozumně stíhá senzor výšku.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: GR8

Příspěvek od juraj.jurej »

ellet píše:
čtv 26. lis 2020 13:52:22
Moc to není, ale je to do větroně, kde mě zajímají hlavně hodnoty kolem nuly. Pro mě je to teda dost, asi jsem dost skromnej. Máš to do rakety? :D Větší hodnoty lze dopočítat z logu (a šlo by i pomocí lua a zobrazit), teda pokud rozumně stíhá senzor výšku.
No rakety nemám a ani dokonca hotlinery, ale obyčajný Heron my stúpa max cca. 12 m/s, F5J 10 m/s. "Ale je to do vetrone" hotliner nieje vetroň? Tam je bežných 20 m/s a viac. Skrátka je to málo. G-RX8 má 16,7 m/s. Pokiaľ ma nebude niečo moc omedzovať ostanem pri ních.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: GR8

Příspěvek od prikrylm »

Jak to má motor, tak to není větroň. ;-)
Ono je to vario primárně indikátor stoupavých proudů. Jestli letíš směrem nahoru na vrtuli, nebo dolů gravitací, to vidíš, to nemusí nikdo indikovat.
A stoupavé/klesavé proudy nad 10 m/s jsou na větroně už celkem extrém. Takžed +-10m/s zase bude citlivější na drobné rozdíly...

Hrubší stoupavosti si můžeš případně dopočítat.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: GR8

Příspěvek od ellet »

prikrylm píše:
pát 27. lis 2020 8:00:17
Jak to má motor, tak to není větroň. ;-)
Ono je to vario primárně indikátor stoupavých proudů. Jestli letíš směrem nahoru na vrtuli, nebo dolů gravitací, to vidíš, to nemusí nikdo indikovat.
A stoupavé/klesavé proudy nad 10 m/s jsou na větroně už celkem extrém. Takžed +-10m/s zase bude citlivější na drobné rozdíly...

Hrubší stoupavosti si můžeš případně dopočítat.
Přesně tak to chápu i já.
Na druhou stranu, v OpenTx by mohla být cesta k většímu rozsahu přidáním další možnosti výpočtu v "Calculated" senzorech, moc práce by to nedalo. Jen číst hodnotu v určitých časových intervalech a od hodnoty aktuální odečíst hodnotu předchozího měření (rozdíl výšek za čas). Musel by se o to ale někdo zasadit.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: GR8

Příspěvek od ellet »

ellet píše:
čtv 26. lis 2020 13:52:22
...Větší hodnoty lze dopočítat ...
Nedalo mně to a napsal jsem skript. Lze zobrazi aktuální hodnotu stoupání, maximální hodnotu stoupání a maximální hodnotu klesání (lze to použít i pro jiná čidla, třeba měřit průtok). Měl bych to prvně trochu otestovat (v simulátoru to není ono), ale to se doma blbě dělá a venku je na mě už zima. Tak nevím.

mab
Příspěvky: 33
Registrován: stř 15. kvě 2019 22:38:22

Re: GR8

Příspěvek od mab »

prikrylm píše:
pát 27. lis 2020 8:00:17
Jak to má motor, tak to není větroň. ;-)
Mám házedlo (bez motoru) a stoupá i přes 30m/s :-)
Přijímač G-RX6 s ACCESS 2.1 to reguleně ukazuje na displeji vysílače.

Jestli se dobře pamatuji, tak dřív se stejným přijímačem, ale na ACCST to ukazovalo maximálně 20m/s, do dvaceti postupně a když jsem se do toho opřel, tak pořád už jen dvacet, ale z logu šlo vyčíst, že to bylo víc.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: GR8

Příspěvek od juraj.jurej »

ellet píše:
pát 27. lis 2020 9:46:03
prikrylm píše:
pát 27. lis 2020 8:00:17
Jak to má motor, tak to není větroň. ;-)
Ono je to vario primárně indikátor stoupavých proudů. Jestli letíš směrem nahoru na vrtuli, nebo dolů gravitací, to vidíš, to nemusí nikdo indikovat.
A stoupavé/klesavé proudy nad 10 m/s jsou na větroně už celkem extrém. Takžed +-10m/s zase bude citlivější na drobné rozdíly...

Hrubší stoupavosti si můžeš případně dopočítat.
Přesně tak to chápu i já.
Na druhou stranu, v OpenTx by mohla být cesta k většímu rozsahu přidáním další možnosti výpočtu v "Calculated" senzorech, moc práce by to nedalo. Jen číst hodnotu v určitých časových intervalech a od hodnoty aktuální odečíst hodnotu předchozího měření (rozdíl výšek za čas). Musel by se o to ale někdo zasadit.
To by mohla byť cesta. Dajte dotaz na OpenTX, keď už máte taký dobrý nápad. Len som zabudol že Rx ARCHER GR8 je ACCESS a ten v OpenTX s novým Hrusom X20 zatiaľ nebude.

Ale ja viem, že to už nieje vetroň, keď to má motor. Nemusíte ma hneď chytať za slovíčko :cry: Je to elektro vetroň. Ale môže to byť aj vetroň, len s pomocným pohonom.
Naposledy upravil(a) juraj.jurej dne pát 29. led 2021 6:57:09, celkem upraveno 3 x.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: GR8

Příspěvek od juraj.jurej »

Keď sa tak na to pozriem vašimi očami, tak ani vetroň vlečený motorovým lietadlom už nie je vetroň, lebo nevyužíva len svoju kynetickú energiu pre let? :)
Po vypnutí už je to vetroň.
Ale inak rozumiem, len aby reč nestála : ;)
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: GR8

Příspěvek od juraj.jurej »

Ale k veci.
Mne je málo 10 m/s aj pre F5J. Napr. pri ladený (meraní) pohonu. Stúpanie 7 m/s je minimum na dosiahnutie predpísanej výšky. Ja budem teraz meniť motor na jednom F5J 100" a tam by malo vychádzať stúpanie priemerne cca. 12 m/s (pri plním aku. 14 m/s). Tam by také vario nevyhovovalo. A rátať to v teréne s logu je asi nezmysel. Ale najskôr by ten Rx GR8 bolo treba otestovať v reále. Ja nemám teraz ACCESS tak nemám ako. Ale ak to má merať iba do 10 m/s tak je to iba zase pre mňa mínus na prechod pre ACCESS . Ale dôležité bude čo na to ETHOS. Možno tam to bude merať do 20 m/s (nieakým prepočtom) Možno to p. Urbanek posune, keď tak FrSky testuje ETHOS nech majú čo najviac vecí vychytaných.
FrSky Tandem X20

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: GR8

Příspěvek od ellet »

Tak jsem napsal pár řádků lua scriptu pro výpočet (skoro) neomezené hodnoty stoupání a klesání. Každou sekundu to přečte výšku a vypočítá rozdíl. V simu to nějak funguje, jesti to chceš otestovat, můžu to sem dát (nebo prvně nějak upravit?).

mab
Příspěvky: 33
Registrován: stř 15. kvě 2019 22:38:22

Re: GR8

Příspěvek od mab »

Možná jsem to napsal nejasně, tak to zkusím lépe.

G-rx6 na ACCESS mi na displeji ukazuje běžně hodnoty přes 30m/s. třeba 36m/s.
Kde je max limit nevím, rychleji mi to nejde.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 629
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: GR8

Příspěvek od ellet »

mab píše:
čtv 04. úno 2021 7:43:21
Možná jsem to napsal nejasně, tak to zkusím lépe....
Je od tebe hezký, že bereš vinu na sebe, ale napsal jsi to naprosto jasně už v předchozím příspěvku. Nekteří si na to prostě musí "sáhnout". :lol:

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: GR8

Příspěvek od juraj.jurej »

ellet píše:
pon 01. úno 2021 20:03:32
Tak jsem napsal pár řádků lua scriptu pro výpočet (skoro) neomezené hodnoty stoupání a klesání. Každou sekundu to přečte výšku a vypočítá rozdíl. V simu to nějak funguje, jesti to chceš otestovat, můžu to sem dát (nebo prvně nějak upravit?).
Daj ten Lua script pls.
FrSky Tandem X20

Martin.picha
Příspěvky: 4
Registrován: pát 26. dub 2019 21:38:24

Re: GR8

Příspěvek od Martin.picha »

Ahoj. Jen se chci zeptat, funguje s přijímačem Archer GR8, senzor MLVSS? S přijímačem SR8 PRO, funguje jak má, u GR8 ho nevidí.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: GR8

Příspěvek od Jan Urbánek »

Musi neni v prijimaci aktivovan Fport nebo Fport2?

Martin.picha
Příspěvky: 4
Registrován: pát 26. dub 2019 21:38:24

Re: GR8

Příspěvek od Martin.picha »

Děkuji za radu, už to funguje.

Odpovědět

Zpět na „Archer řada GR“