GR6-vario utíká

Koubek40
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31. kvě 2023 11:49:41

GR6-vario utíká

Příspěvek od Koubek40 »

Dobrý den,

rád bych se podělil o zkušenost s odstrojením přijímače GR6. Po odpájení PCI konektorů jsem zjistil, že mi utíká cca rychlostí 1m/s vário. Je možné, že jsem při pájení nebo čištění poškodil krycí membránu SMD tlakového snímače? Pájel jsem od něj daleko, ale..... :? .

Jestli se nepletu, bude to ta SMD součástka s lesklou plochou (čtverečkem) na horní straně? Všechno ostatní, jak se zdá chodí normálně.

Díky za komentář.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1678
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: GR6-vario utíká

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zdravim, utika stale nebo se za treba 5 min stabilizuje? mate barosenzor prekryty nejakym molitankem nebo penovkou?

Koubek40
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31. kvě 2023 11:49:41

Re: GR6-vario utíká

Příspěvek od Koubek40 »

Dobrý den,

utíkal vždy asi do hodnoty -100m, pak se začal vracet. Možná se to potom cca 1min. trochu stabilizovalo, ale nebylo to v tomto stavu použitelné. Původně nebyl v krabičce ničím překryt.

Po mém pájení jsem čistil desku alkoholem od tavidla a opravdu jsem část nanesl omylem i na součástku barometru.

Nyní jsem ji znovu očistil rozpouštědlem na vatové tyčince do plného lesku. Po zapnutí barometr poplaval cca 30s v rozmezí cca+-0,5m (jako kdyby se provedla nějaká kalibrace), zůstal asi 1m v mínusu a po resetu to vypadá celkem na nadějnou odezvu.

Při porovnání s v mezičase zakoupeným GR6 plus není odezva varia 1:1, ale asi se to vyřešilo.

Kousek molitanu bych tam mohl vložit pod smršťovací bužírku, asi by to trochu zatlumilo menší výchylky okolo stabilní hodnoty. Určitě jsem špatně hledal, ale jaká je skutečná přesnost a chyba měření?

Děkuji za komentář.

Odpovědět

Zpět na „Archer řada GR“