GR6 cukání serv

Linj
Příspěvky: 8
Registrován: ned 16. led 2022 12:55:24

Re: GR6 cukání serv

Příspěvek od Linj »

Serva se cukala, i když jsem je napájel mimo BEC. Cukání, respektive kmitání kolem středu postupně mizelo, jak jsem začal aplikovat výše popsaná opatření.
Zkoušel jsem na různá místa připojovat i low ESR kondíky, ale to bylo naprosto bet efektu.
Nyní je klid, takže už do toho nebudu vrtat. Ta duchařina mě moc nebavila.

Linj
Příspěvky: 8
Registrován: ned 16. led 2022 12:55:24

Re: GR6 cukání serv

Příspěvek od Linj »

To JanJak:
je už vyřešeno? Jak dopadlo ověření se zapůjčeným přijímačem?
Podělte se, prosím, o výsledek. Díky.

JanJak
Příspěvky: 10
Registrován: ned 09. led 2022 12:45:06

Re: GR6 cukání serv

Příspěvek od JanJak »

Zdravím,
vyřešeno, otestoval jsem jiný přijímač (ještě jednou děkuji panu Urbánkovi za zapůjčení), a zjistil jsem, že to opravdu dělají serva (Graupner C131)
Holt jsem tuto skutečnost přijmul jako daň za nižší pořizovací cenu oproti třeba systému od Jeti a budu hledat vhodná serva do mého hobby DLG které tento problém nezpůsobují. Stínění ani jiná DIY řešení v plánu dělat nemám.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: GR6 cukání serv

Příspěvek od Jan Urbánek »

Nase serva treba 5701 by se nelibila?

Santa
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. srp 2022 21:59:57

Re: GR6 cukání serv

Příspěvek od Santa »

Zdravím. Mám stejnou zkušenost jen s "šuplíkovými" servy staršího data výroby.
Hrozně mě potrápily levné modré 9 gramovky Tower Pro SG 90.
Fungovaly naprosto spolehlivě řadu let (dlouhou řadu !) v přijímači HiTec Optima.
Po přechodu na FrSky (jediný důvod byl požadavek telemetrie) - se s nimi nedalo domluvit. Cukaly, vrčely, no hrůza !
Po zakoupení taky levných PelikánGO-09 byl klid.
Také je to v pohodě s JX 1109MG Analog.
Také v pohodě s Emax ES08A II.
Všechno jsou to levná serva nejnižší kategorie a NECUKAJÍ.
Rozdíl je v tom, že jsou nově zakoupená - cca rok nazpět. Nejsou šuplíková, nebo památeční - ty Tower Pro byly cca 10 - 12 let staré.
Tipuji, že dnes už do serv dávají výrobci nějaký filtr (počítají s telemetrií), což jaksi dříve vůbec neexistovalo.

sakulajda
Příspěvky: 123
Registrován: pát 26. dub 2019 21:24:30

Re: GR6 cukání serv

Příspěvek od sakulajda »

no jo, proto mi cukal poklop ridice tanku, ja myslel ze je vadne, ale v podstate to bylo prechodem na frsky, take kvuli telemetrii a hlavne poctu kanalu, servo sem vykuchal, dal na servotester a ejhle, ono fakci dobre, taky je servicko stare. nove levne servo uz vali dobre.

Odpovědět

Zpět na „Archer řada GR“