GR6 cukání serv

JanJak

GR6 cukání serv

Příspěvek od JanJak »

Dobrý den, pořídil jsem si GR6 vše otestoval na stole s mojí x20 a vše fungovalo. Po vložení do modelu mi však začnou cukat obě serva (model řízen jen směrovkou a výškovkou). To přestane vždy, když se dotku prstem buďto přijímače nebo antény. Vyzkoušeno i na letišti a stále stejný problém. Doma jsem tedy přijímač vypojil z modelu a zjistil jsem, zě jedna anténa nemá v konektoru přichycenou bužírku a stínění je vytažené z konektoru. Řekl jsem si tedy že je to má hloupost, asi jsem manipulací bužírku vytrhl z konektoru. Součástí jednoho z přijímačů byli i náhradní antény (už si nepamatuji jestli GR6 nebo R10Pro, který byl součástí vysílače). Antény jsem tedy vyměnil, vše proběhlo v pořádku a já si myslel, že je po problému. Bohužel není, serva po zapojení stále cukají buďto hned, nebo až po vložení přijímače do modelu. Firmware vysílače i přijímače jsem aktualizoval. Přijímač jsem kupoval nový na RC studiu. Ještě nutno dodat že, R10Pro funguje v tomto modelu a za stejných podmínek normálně. Nenapadá Vás co by mohlo být špatně?

Jan Urbánek
Administrátor fóra

Re: GR6 cukání serv

Příspěvek od Jan Urbánek »

Zkuste vypnout telemetrii v prijimaci jestli serva budou cukat

Lukasso

Příspěvek od Lukasso »

Ahoj,měl jsem stejný problém. Když jsem použil R9 MX jako redundantní s GR6. R9 byl umístěn blízko vodičů pro servo VOP. To následně po zapnutí systému vibrovalo. Pomohlo umístění R9 jinam, daleko ode všeho 😉😂 ať to lítá...

JanJak

Příspěvek od JanJak »

Telemetrie vypnuta a serva cukají, zkoušením jsem vypozoroval, že jakmile se antény dostanou do nějaké polohy vůči servům, pak cukají, zkusil jsem tedy zapojit znovu serva jiná a zdá se být vše v pořádku. Divné je, že se takto chová pouze GR6. 10-ti kanál, co byl součástí vysílače, funguje normálně v obou případech. (Serva v modelu Graupner c131, zkušební Graupner c111).

JanJak

Příspěvek od JanJak »

Buhužel model je tak malý, že přijímač dál od serva dát nemůžu, teď je na zkoušku v eppčku, ale plánuju ho do f3k a tam toho místa také není moc ☹️

JanJak

Příspěvek od JanJak »

Dobrý den,
pane Urbánek, tak jste měl pravdu, nakonec jsem pochopil ( jsem novým uživatelem Ethosu i Frsky obecně a k tomu ještě začátečník modelář), že telemetrii nestačí vypnout pomocí nabídky telemetrie v sytému x20, ale je potřeba jít do nastavení přijímače a vypnout to tam 😊 a světě div se, serva již necukají. Jde tedy o rušení vysílače pro telemetrii? A jak tento problém řešit?

Jan Urbánek
Administrátor fóra

Serva jsou citlive, mozna je zabalit do hliniku udelat stit

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk

JanJak

Příspěvek od JanJak »

Pane Urbánek ještě se chci zeptat, toto je standardní chování frsky, že při zapnuté telemetrii serva cukají pokud jsou blízko antenám ?
Dnes jsem měl možnost u svého otce otestovat přijímač s dalšími servy (cca 16ks) a stejný výsledek. Nějak se mi nepozdává myšlenka, že budu serva ještě dodatečně balit do do alobalu 🙁. Pro zajímavost jsem to samé otestoval na otcově Jetině, stejné podmínky, telemetrie zapnuta a ani cuk, vše naprosto v pořádku. Nemůže být něco špatně v přijímači ?

Jan Urbánek
Administrátor fóra

Je to nestandardni chovani serv. Frsky vysila telemetrii s nejakym vykonem, mozna jeti mensi a proto to nedělá.
Vse jsou to strjna serva? Je tu na foru jine tema na cukani serv a bylo identifikovano nekolik serv co jsou proste citliva.

Zkuste snizit vykon telelmtrie.

JanJak

Příspěvek od JanJak »

Zkoušel jsem serva různých výrobců i velikostí ( otec je v modelařině cca 40 let a má slušnou výbavu ), pokusím se nastudovat jak snížit výkon telemetrie a pak provedu opět test. Každopádně díky za vaše rychlé reakce.

Jan Urbánek
Administrátor fóra

Ma gr6 posledni fw 219?
Muze to byt i prijimacem ale to by byla vzacna náhoda. Muzeme zapujcit i druhy gr6 pro srovnavaci test

Jan Urbánek
Administrátor fóra

Snizeni vykonu telemetrie, v nastaveni prijimace je parametr tele 25mw to je nizsi nez 80mw bezneho provozu

Linj

Příspěvek od Linj »

Měl jsem a svým způsobem stále ještě, mám identický problém.
Pocukávala mně všechna 4 serva u Conscendo Evolution a to i serva křidélek (rušení telemetrií).
Serva VOP a SOP jsem odstínil Cu samolepící fólií, dokonce jsem musel přidat i pár otoček folie na jejich přívodech.
Ovšem se servy pro křidélka stále bojuju. Nechci je dolovat z křídel, použil jsem pár otoček Cu folie na jejich přívodech, taky feritový kroužek, ale nic moc účinek.
Přijímač mám stejný.

JanJak

Příspěvek od JanJak »

Pane Urbánek děkuji za nabídku, otestoval jsem se snížením výkonu telemetrie na 25mw a problém stále přetrvává, při zcela vypnuté telemetrii je to OK, ale to je asi logické, když přijímač nic nevysilá. Fw ve vysílači i přijímači mám v obou případech ten aktuální ( v x20 aktualizováno včera ). Rád bych tedy využil vaší nabídky a zapůjčil si od vás GR6 a otestoval to i s jiným přijímačem, dejte mi prosím vědět,kam mám poslat finanční jistinu a mou adresu. Ještě jednou děkuji za aktivní přístup k mému problému.

Jan Urbánek
Administrátor fóra

Ozvete se mi propsim emailem at to muzeme zaridit diky

Odpovědět

Zpět na „Archer řada GR“