Nové pultové radio - navrhy

roman.sana
Příspěvky: 6
Registrován: sob 16. dub 2022 23:50:06

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od roman.sana »

Je něco nového ohledně pultového rádia?
Dlouho se už na něj těším. Díky za info.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od Jan Urbánek »

Dnes rozhodnuto bude se jmenovat TANDEM XE, blizsi info zatim nemuzeme zverejnit ale bude postavene na paltforme X20

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od Bořík »

X20 je fajn. Pokud tam přibude možnost dalšího rozšíření o přepínače a budou tam tahové poťáky, bylo by to hodně zajímavé. A jestli bude jeden velký display nahoře, bude to ještě lepší.
Škoda, že zatím nemůžeš ani naznačovat ... :D :D

roman.sana
Příspěvky: 6
Registrován: sob 16. dub 2022 23:50:06

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od roman.sana »

Super....
Tak já už prosím stojím ve frontě!

roman.sana
Příspěvky: 6
Registrován: sob 16. dub 2022 23:50:06

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od roman.sana »

Jan Urbánek píše:
úte 19. dub 2022 8:06:16
Dnes rozhodnuto bude se jmenovat TANDEM XE, blizsi info zatim nemuzeme zverejnit ale bude postavene na paltforme X20
Zdravím,
pořád nic nového ohledně pultového Tandemu? Bude ještě letos? Díky za info.

Uživatelský avatar
juraj.jurej
Příspěvky: 558
Registrován: úte 30. dub 2019 7:09:35

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od juraj.jurej »

Tandem XE by mal byť v lete.
X20E.jpg
FrSky Tandem X20

roman.sana
Příspěvky: 6
Registrován: sob 16. dub 2022 23:50:06

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od roman.sana »

juraj.jurej píše:
pát 27. kvě 2022 18:57:16
Tandem XE by mal byť v lete.

X20E.jpg
Toto je foto nového vysílače nebo návrh?
Jestli bude vypadat takhle, tak přechod na něj nic neřeší....... I kdyby byl lcd dotykový, pořád je dole , to by byla škoda.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od Bořík »

Pořád věřím a doufám, že toto nebude ta správná fotka. Oproti stávající X9E minimální posun k lepšímu, jen kosmetické úpravy a to podstatné je stále stejné. Po tolika letech je ten vývoj naprosto minimální. Docela mě to zklamalo.
Ale třeba bude skutečnost jiná.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od ellet »

Že neukážou fotku, to chápu, to jsou obvyklé hrátky výrobců. Mohli by ale sdělit, preference požadavků na vývoj.
V době vzniku této fotografie byl zřejmě hlavní důraz na podobný vzhled s poslední verzí vysílače a hlavní pokrok ukrýt v krabici. Komu tenhle pokrok ale nevyhovuje, myslím tím ACCESS, ACCST, pásmo 868MHz, používat RX řady TD (předpokládám, že budou časem určitě dražší, protože je to snadno odůvodnitelné), zrušit D8…., má smůlu.
Požadavky se mohly časem změnit.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od Bořík »

Hlavně ten systém dvojice displejů a ten hlavní dole ... to přece musí výrobce vědět, že to modelářům vadí. Někde jsem viděl tahové poťáky klasicky "svisle", ale nad tím i jeden "vodorovně" ... což by bylo pro neletecké uživatele docela fajn a moooooc by se mi to na vysílačce líbilo. A třeba třetí ( menší ) křížový ovladač také.
Chápu, že navrhnout elektriku je dost složité, ale v tomto případě je to hlavní vyřešeno. A navrhnout mechaniku není přece nepřekonatelný problém, protože už toho bylo hodně vymyšleno a zrealizováno. A udělat mezi zákazníky anketu je pro výrobce také velice snadné - zvlášť, když mají zázení v dobrých prodejcích, jako je třeba RC studio.
Zrušení D8 je dost špatný krok - z pohledu neleteckých modelářů, kteří nepotřebují super kvalitu a super zajištěný obousměrný přenos signálu ... autíčko, lodičku, tank nebo stavební stroj nikdo neprovozuje dál, než 50 m ( jen výjímečně rychlé lodě ) a všechny vymoženosti včetně stabilizace a zajištění super kvalitního přenosu jsou úplně k ho... - naprd. Takže nakonec se to obrátí i proti samotné firmě: Dokoupí se multimodul a k tomu třeba levné Flysky přijímače. Určitě by FrSky dokázala vyrobit obdobné přijímače za stejnou cenu a nemuselo by se to takto obcházet.
Cesty Páně a čínských vývojářů jsou nevyzpytatelné ...

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od ellet »

Dej tomu čas, ta fotka má stejně podivnej původ. Možná FrSky splní tvoje představy (nebo alespoň některý). Můj předchozí příspěvěk se opíral o "věrohodnost" fotky. Sám tomu ale moc nevěřím. Pro FrSky je nejjednodušší cesta přesadit X20 do nové krabice (i za cenu jen jednoho displaye a to nahoře). Nic moc jinýho bych nečekal.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od Bořík »

Tak to já bych zase čekal .... Pracuje tam víc jak stovka lidí plus externí pracovníci a tak takové množství lidí už musí něco vymyslet a vyrobit. Když to srovnám třeba s DSYS, kdy jeden člověk navrhne výborné regulátory, zajistí výrobu, prodej, servis atd. a kromě toho vyrábí další elektronické výrobky včetně specializovaných vysílačů a přijímačů, tak je to nějaký nepoměr.
Tak snad bude finální výrobek jiný - lepší. Velmi nerad bych přešel ke konkurenci, která také nespí a určitě také vyjde s něčím novým.
Jediné, proč jsem zatím u FrSky, je výborný servis a podpora ze strany RC Studia.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od ellet »

Určitě je to schopný organizátor, ale - i když mě FrSky poslední dobou taky zrovna jen radost nedělá, teď se jich musím zastat. Všechny výrobky co vidím u DSYS (myslím návrh) jsou daleko jednodušší, než vývoj RC soupravy. Hlavně pozdější testování (které ale i u FrSky vázne). To se vůbec nedá srovnávat. Na př., ležely mě doma 2 motory řady 400 a nudil jsem se. "Navrhl" a udělal jsem vlastní ESC 50A a to jen proto, že trocha myšlení mě nic nestojí a cena komplet ESC vyjde pod 100 Kč (dnes byl poprvé "ve vzduchu" na 2 motorovém éru). Navrhl je v uvozovkách proto, že u těchto jednoduchých výrobků je vždycky z čeho trochu čerpat. Programovatelné osvětlení, spínače a pod., to je ještě jednodušší. Navrhnout a dát do chodu nový systém a nové protokoly je úplně jiná liga a jim to jde - jak umí :lol: .

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od Bořík »

DSYS také vyrábí vysílače a přijímače - ale ne pro modeláře, ale pro průmyslové použití. Určitě to bude jednodušší, než modelářské soupravy, ale zase to má obrovskou výhodu v tom, že nemusí být zachována kompatibilita s ostatními výrobky. Ale i v těch modelářských soupravách musí být obrovské rozdíly - jinak by čínské hračky na dálkové ovládání nemohly stát pár korun.
Ale to není důležité - jde hlavně o to, aby FrSky udělala nové výrobky kvalitně a podle požadavků modelářů. A to jim jde dost ztuha. Nejvíc jim vyčítám neustálé aktualizace. Existuje pár modelářů, kterým to problémy nedělá, ale 95% uživatelů jsou z takové situace zmatení a sami do různých aktualizací sami nepůjdou ( píšu to z vlastní zkušenosti ). Prostě to flešování nesnáším a když to mám udělat, mám z toho kopřivku a někdy i teplíčko v trenkách.

Uživatelský avatar
ellet
Příspěvky: 630
Registrován: úte 14. kvě 2019 17:37:26
Bydliště: Vysočina

Re: Nové pultové radio - navrhy

Příspěvek od ellet »

Nechme DSYS na pokoji. Chci ti říct, že tě chápu. Mám kamaráda, kterej je na tom ještě hůř. Je šikovnej, ale tohle mu taky nesedí. Omlouvá ho trochu věk (i já jsem „starej mech“) a nejhorší je, že má staršího šablonovýho Graupnera. Není schopen to ani napípat, chodí s tím za mnou a já to musím řešit s manuálem v ruce (hroznej systém) a do příště všechno zapomenu. Závětečné zvolání – zlatej OpenTx :) !
(No jo no, moc to sem nepatří.)

Odpovědět

Zpět na „Taranis X9E“