Držiak PCB antény

jaro61
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. dub 2021 7:29:00

Držiak PCB antény

Příspěvek od jaro61 »

Vo videu o umiestnení antén som videl pekné držiaky na PCB antény. Predpokladám, že tieto držiaky boli vytlačené na 3D tlačiarni. Ak je to pravda, bolo by možné sa podeliť o *.stl súbory? Mne by sa takéto držiaky veľmi hodili. Namodelovať takéto držiaky tiež nie je problém, ale načo vymýšľať niečo čo už je vymyslené.
Rádio: FrSky Taranis QX7,
Prijímač: Frsky X8R-PCB ACCST EU, OpenTx
RC Modely: T34, King Tiger II, Tatra 813.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Držiak PCB antény

Příspěvek od Supan »

Ahoj zkusím ti Odpovědět.
Ve videu si videl držák, který někdo musel vyrobit ,aby ho mohl vytisknout na 3D tiskárně muselo to nakreslit. Pokud se někdo podělit se svým know-how tak se vlastně podelí p své podnikání. V takovýchto případech považuju za nevhodné žádat o soubory pro tisk na 3D tiskárně. Pokud si to umíš nakreslit sám tak fajn. Můžeti to poskytnout nějaký kamarád který už to taky nakreslil ale je naprosto nevhodné požadovat to na tomhle fóru v podstatě od někoho koho to ziví.
Čusky Supan.

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Držiak PCB antény

Příspěvek od Bořík »

Pokud by to byl nějaký složitý model, pak je jasné, že chtít tiskové soubory zdarma není zrovna košer. Ale takovou jednoduchou věc bych si osobně nedovolil nabízet za peníze a dal to k dispozici zdarma. Není všechno jen podnikání a taková vzájemná pomoc je velmi příjemná. Přepočítávat vše na peníze je dost smutné.

Supan
Příspěvky: 125
Registrován: sob 27. dub 2019 19:02:58

Re: Držiak PCB antény

Příspěvek od Supan »

Ahoj, to mas pravdu. Bavime se vsak o zbozi, ktere ma ma RC Studio na e shopu.
To mi pripada jako:
Proc bych si to u vas kupoval kdyz mi to puzete poskytnout....

jaro61
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. dub 2021 7:29:00

Re: Držiak PCB antény

Příspěvek od jaro61 »

Nemusí mi to poskytnúť. Pýtal som sa či je možne poskytnúť súbory. Ak nie tak nie. Nič sa nedeje. A mimochodom, na e-shope nemajú momentálne ani jeden kus. Namodelovať takýto držiak bude trvať cca 5min. Dokonca na stránkach thingiverse.com je takýchto držiakov viac než dosť. Nevedel som, že niekomu až takto naruším podnikanie jednou otázkou.
Rádio: FrSky Taranis QX7,
Prijímač: Frsky X8R-PCB ACCST EU, OpenTx
RC Modely: T34, King Tiger II, Tatra 813.

Macil
Příspěvky: 32
Registrován: sob 27. dub 2019 15:03:42

Re: Držiak PCB antény

Příspěvek od Macil »

Minule mi tiež v reštike nechceli dať recept na omáčku. Nerozumiem prečo, keď takých receptov je plný internet. :roll:
Napokon som s nimi vybabral a stiahol si ho z internetu. :lol:
https://www.thingiverse.com/search?q=x8 ... t=relevant

Uživatelský avatar
Bořík
Příspěvky: 358
Registrován: pát 26. dub 2019 17:34:47

Re: Držiak PCB antény

Příspěvek od Bořík »

Když srovnám cenu tiskových souborů na tank 1:10, tak cena toho souboru na držák antény má hodnotu kolem 20 haléřů - nehledě na to, že je jich na internetu dost zadarmo ke stažení. Pokud někdo nemá tiskárnu a prodává se vytištěný výrobek, pak ta cena má smysl. Pokud jde ale jen o zaslání tiskového souboru, je nějaká suma docela nemravná. Chápu, že to někdo chce i tímto způsobem zpeněžit, ale s takovým modelářem bych nechtěl mít nic společného.

jaro61
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. dub 2021 7:29:00

Re: Držiak PCB antény

Příspěvek od jaro61 »

Táto téma je už bezpredmetná. Namodeloval som si a vytlačil vlastný držiak.
Rádio: FrSky Taranis QX7,
Prijímač: Frsky X8R-PCB ACCST EU, OpenTx
RC Modely: T34, King Tiger II, Tatra 813.

Odpovědět

Zpět na „Antény a příslušenství“