Problém se spárováním

Stepa
Příspěvky: 6
Registrován: sob 15. led 2022 13:01:13

Problém se spárováním

Příspěvek od Stepa »

Dobrý den, jsem začátečník a koupil sem si desku crazybee f4 pro v3 ( frsky) a k tomu přijímač XM+ ale nedaří se mi připojit k rádiu Frsky Taranis Q X7 ( Accst) ...už jsem vyzkoušel snad všechno na přijímači i vysílači je nahraná nejnovější verze a v betaflight mám nastavený Mode: Serial- based receiver a Provider : SBUS. Mohl by mi někdo prosím poradit co dál ( proč mi to asi nefunguje... Už to řeším tak měsíc ..nejradši bych někomu zsplatil aby mi s tím pomohl.) Děkuju Štěpán

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od Jan Urbánek »

Jake verze jspu v radiu a prijimaci, staci nazvy soubpru pouzite

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


Stepa
Příspěvky: 6
Registrován: sob 15. led 2022 13:01:13

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od Stepa »

V rádiu je Vers: 2.2.4
Fv: opentx - x7
A do vysílače sem nahrál nejnovější verzi XM+_ACCST_2.1.2_LBT_RSSI ze stránek frsky

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od prikrylm »

Pokud jste tak neudělal, tak zkuste nahrát poslední FW do vysílacího modulu rádia - https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... v2.1.0.zip

- nahrát na SD, v servisním menu najít nahraný .frk soubor (LBT verizi), dlouze ENTER a nahrát do interního modulu...

(pokud máte nějaké další přijímače, bude pak nutné i do nich dodat FW v2.x.x)
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Stepa
Příspěvky: 6
Registrován: sob 15. led 2022 13:01:13

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od Stepa »

Přesně to sem udělal když sem to zkoušel podruhé, ani tak se to nepovedlo, zkoušel sem i různé nastavení v betaflight jelikož moje FC bylo původně spi ale ani to s tím nic neudělalo.

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od Jan Urbánek »

Uvedomte si, ze vysilaci modul a prijimac maji ruzne soubory. Tzn do internihoodulu XJT a do prijimace XM+

Odesláno z mého moto g 5G plus pomocí Tapatalk


Stepa
Příspěvky: 6
Registrován: sob 15. led 2022 13:01:13

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od Stepa »

Ja sem svůj fc spi vypnul v betaflight tak abych mohl použít přijimač XM+ jako externí ( nicméně se s ním nemůžu spojit ) a nevím co mám dělat dál ...

Uživatelský avatar
prikrylm
Příspěvky: 649
Registrován: sob 27. dub 2019 10:16:52
Bydliště: Řečkovice

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od prikrylm »

Aby se spárovala vysílačka s přijímačem je potřeba mít firmware stejné verze ve vysílacím modulu a v přijímači. Verze OpenTX s tím nemá (téměř) nic společného. Betaflight taky ne.
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | několik vrtulemi poháněných létajících strojů)

Stepa
Příspěvky: 6
Registrován: sob 15. led 2022 13:01:13

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od Stepa »

A mohl byste mi poradit jak stáhnout takový stejný firmware ? Přijímač sem si vybíral právě podle toho že měl být plně kompatibilní s mím rádiem taranis :?

Uživatelský avatar
Jan Urbánek
Administrátor fóra
Příspěvky: 1673
Registrován: ned 21. dub 2019 17:30:13

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od Jan Urbánek »

viewtopic.php?f=40&t=303

zde je uplen vse jak soubory pro radia tak prijimace

Stepa
Příspěvky: 6
Registrován: sob 15. led 2022 13:01:13

Re: Problém se spárováním

Příspěvek od Stepa »

Děkuju všem za pomoc ...po delsím náročném studiu sem zjistil že můj problém byl způsoben starší verzi na rádiu ( musel jsem stáhnou starší verzi která byla kompatibilní) :P
Ale i tak děkuju za dobré rady které mě navedly k úspěšnému vyřešení...

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze“